Antrąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio“ taurės turnyro A grupėje iškovojo Vilniaus „Sakalų“ ekipa. Vilniečiai namuose 85:69 (19:21, 32:9, 16:22, 18:17) įveikė antrąją nesėkmę patyrusią Jelgavos „Zemgale“ komandą.

Aikštės šeimininkams pergalę lėmė įspūdingai sužaistas antrasis kėlinys, kurį sostinės ekipai laimėjo net 32:9. Nors trečiajame ketvirtyje latviams buvo pavykę šiek tiek sumažinti „Sakal“" persvarą, vilniečiai be didesnio vargo išlaikė pranašumą ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Sakalai“: A.Labuckas 16, V.Dilys 14, L.Samėnas 9, G.Shukhoovtsovas ir V.Šarakauskas - po 8.

„Zemgale“: K.Raiskumsas 19, M.Berkis 13, E.Kruminis 11, J.Bambis 7 (9 atk. kam.).

SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio“ taurės turnyro A grupėje ir toliau nesėkmingai rungtyniauja „Alytaus“ klubas. Alytiškiai trečiadienį svečiuose 86:102 (23:30, 20:18, 16:22, 27:32) pralaimėjo Norčiopingo „Dolphins“ (Švedija) krepšininkams ir patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

Aikštės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios išsiveržė į priekį ir neleido varžovams persverti rezultato. Nors alytiškiai pirmoje mačo pusėje puolė visai neblogai, įpusėjus mačui priekyje buvo „Dolphins“ ekipa - 48:43.

Lemiamą persvarą Švedijos ekipa įgijo trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet laimėjo trijų minučių atkarpą 10:2 ir padidino savo persvarą iki dviženklės - 58:47. Per likusį laiką aikštės šeimininkai išsaugojo saugų atstumą nuo varžovų, kurį mačo pabaigoje dar labiau padidino - 102:86.

„Alytus“: A.Aleksandrovas 20 (tritaškiai 5/8), N.Varnelis 18 (tritaškiai 3/6), M.Janišius 10, V.Šumskis 9, V.Tatarūnas 7 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 1/1).

„Dolphins: F.Drains 21 (tritaškiai 5/8), J.Kjellbomas 20 (dvitaškiai 8/11, tritaškiai 1/1, 11 atk. kam, 6 rez. perd.), J.Mcnaullas 15, A.Saksas 12, K.Grantas 11 (9 rez. perd.).

SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio“ taurės turnyro A grupės lyderių dvikovoje trečiadienį pranašesni buvo ir trečiąją pergalę iškovojo Rygos VEF krepšininkai, kurie namuose 77:70 (19:11, 17:20, 21:18, 20:21) privertė pirmąją nesėkmę patirti Panevėžio „Techasą“.

Latvijos klubas pirmavo beveik visų rungtynių metu, tačiau aikštės šeimininkų persvara nebuvo didelė. Iki susitikimo pabaigos likus 40 sekundžių panevėžiečiai sumažino deficitą iki keturių taškų (68:72), visgi paskutinėmis akimirkomis tikslesni buvo VEF krepšininkai, kurie ir iškovojo pergalę rezultatu 77:70.

„Techasas“: D.Bolds 16 (dvitaškiai 8/13, tritaškiai 0/3, 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Ch.Hillas 15 (tritaškiai 4/8), J.Tauai (12 atk.kam.) ir P.Staškūnas - po 10, D.Griškėnas 9.

VEF: E.Jeromanovas ir E.Kolesnikovas (10 atk. kam.) - po 17, J.Aleksejevas 16, R.Freimanis 11.

Trečiąją pergalę iš eilės SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio“ taurės turnyro B grupėje iškovojo ir vienvaldžiu grupės lyderiu tapo Klaipėdos „Neptūno“ ekipa, kuri namuose 78:64 (18:17, 20:7, 14:24, 26:16) įveikė Talino TTU krepšininkus.

Apylygiai prasidėjusioje dvikovoje klaipėdiečiai antrojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą, tačiau po didžiosios pertraukos beveik visas „Neptūno“ krepšininkų pastangas svečiai buvo pavertę niekais ir grėsmingai priartėję (48:52). Visgi ketvirtajame kėlinyje „Neptūno“ krepšininkai spurtavo 11:3, padidino savo pranašumą iki aštuoniolikos taškų (74:56) ir ramiai baigė susitikimą - 78:64.

„Naptūnas“: D.Gailius 19 (tritaškiai 4/7), M.Mažeika 18, V.Vasylius 16 (9 atk. kam.), A.Eitutavičius 9.

TTU: I.Pilkas 16, K.Saksas 10, R.Tammas 8.

Antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė ir Kauno „Aisčių“ krepšininkai, kurie laikinosios sostinės derbyje 71:68 (29:11, 21:27, 9:13, 12:17) palaužė iki tol be pralaimėjimų žaidusį „BC Kaunas Triobet“ klubą.

Donato Motiejūno vedina „Aisčių“ komanda įspūdingai pradėjo susitikimą ir sužaidus septynias minutes po Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio pirmavo net 22:3. Negana to, ketvirčio pabaigoje po D.Motiejūno metimo komandas jau skyrė dvidešimt taškų - 27:7.

Svečių reikalai pradėjo blogėti antrajame kėlinyje. Nors „Aisčių“ puolimas ir toliau veikė beveik be priekaištų, po šalto dušo mačo pradžioje atsigavę „BC Kaunas Triobet“ krepšininkai pradėjo vis sėkmingiau rinkti taškus ir įpusėjus mačui svečių persvara kiek aptirpo - 50:38.

Antroje mačo pusėje žaidimo tempas šiek tiek sumažėjo, abi komandos neturėjo daug lygiavertės pamainos pagrindiniams žaidėjams, todėl lyderių nuovargis turėjo nemažai įtakos rezultatui. Visgi dar keturiais taškais sumažinę "Aisčių" persvarą aikštės šeimininkai po trijų kėlinių atsilikinėjo jau tik aštuonių taškų skirtumu - 51:59.

Iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms Vytenis Jasikevičius dvitaškiu sumažino svečių persvarą iki minimumo (66:67), tačiau „Aisčiai“ sėkmingai baigė rungtynes ir iškovojo pergalę rezultatu 71:68.

„BC Kaunas Triobet“
: J.Ramanauskas 21 (12 atk. kam.), P.Butkevičius 12, V.Lipkevičius 11, V.Jasikevičius 7.

„Aisčiai“: D.Motiejūnas 17, T.Rinkevičius 13 (5 rez. perd.), P.Skurdauskas 12, E.Dimša 11, T.Barštys 7.

Beviltišką nesėkmę Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuri svečiuose net 59:86 (10:26, 12:31, 17:17, 20:12) neatsilaikė prieš pirmąją pergalę turnyre iškovojusius Liepojos „Lauvas“ žaidėjus.

Suvalkiečiai šiose rungtynėse varžovams sugebėjo priešintis vos penkias minutes. Vėliau Liepojos krepšininkai laimėjo keturių minučių atkarpą 16:1 ir po pirmojo kėlinio ekipas jau skyrė šešiolika taškų - 26:10.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė beveik viso mačo metu. Aikštės šeimininkai vis didino savo persvarą, o „Sūduva“ sugebėjo kartas nuo karto atsakyti tik rezultatyviomis Mariaus Valukonio atakomis. Svečiams prie varžovų bent šiek tiek priartėjo tik tada, kai rezultatas jau buvo daugiau nei triuškinantis.

Liepojos komandoje rungtyniaujantis Linas Juknevičius per 18 minučių pelnė 10 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/3, baudos 3/4) taškų, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prarado 2 kamuolius ir 2 kartus pažeidė taisykles.

„Sūduva“: M.Valukonis 22 (dvitaškiai 8/14, baudos 6/7, 7 atk. kam.), M.Runkauskas 13 (tritaškiai 1/5), M.Kalvelis 7.

„Lauvas“: A.Zorinas 15, A.Stalbergas 13, K.Ansonas 12.

Kitame susitikime Gulbenės „ASK Buki“ krepšininkai savo aikštėje 87:70 (17:16, 26:12, 24:18, 20:24) privertė kapituliuoti „Keizarmezs“ klubą ir iškovojo pirmą sezono pergalę.