Šiandien Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktinė pradeda Pasaulio čempionato antrojo etapo varžybas. Pirmąja jos varžove tapo JAV jaunių rinktinė iki šiol čempionate nepralaimėjusi nei vienų rungtynių.

Rungtynių pradžioje lietuviai P.Skurdausko ir L.Brazdauskio pastangomis dar buvo priekyje rezultatu 5:2, tačiau netrukus JAV jaunių rinktinė perėmė iniciatyvą ir sužaidę atkarpą 9:0 išsiveržė į priekį. Jau pirmajame kėlinyje Lietuvos komandoje pradėjo ryškėti anksčiau iškilusios problemos - stringantis puolimas bei klaidų gausa. Pirmajam ketvirčiui besibaigiant lietuviams pavyksta persverti rezultatą ir išsiveržti į priekį rezultatu 19:18.

Antrajame ketvirtyje lyderio pozicijas vėl susigrąžino JAV jaunių rinktinė (19:22). Lietuviams nekaip sekėsi atakuoti iš toli - tuo metu tik 20 proc. tolimų metimų pasiekė tikslą. Lietuvos rinktinė taip pat labai dažnai klydo. Įpusėjus antrajam kėliniui lietuviai jau buvo padarę 14 klaidų. Po dviejų ketvirčių lietuvaičiai neturėjo ko džiaugtis - rezultatu 39:45 pralaimima amerikiečiams. Per pirmuosius 2 kėlinius puikiai žaidimo laiką išnaudojo starto penkete Paulių Kleizą pakeitęs Lukas Brazdauskis. Lietuvis aikštelėje praleido 16 minučių ir pelnė 13 taškų (tritaškiai 3/4).

Grįžus po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinės žaidimas nepagerėjo. Prabėgus 3 minutėms JAV jaunių rinktinė jau turėjo solidžią 14 taškų persvarą (57:43). Lėtesni už amerikiečius atrodantys lietuviai trečiojo kėlinio viduryje padarė 18-ą klaidą, o varžovai turimą persvarą padidino iki 20 taškų (45:65). Artėjant kėliniui į pabaigą, lietuviai pradeda rodyti "gyvybės ženklus". Po Dariaus Gvezdausko ir Devido Gailiaus tritaškių metimų atotrūkis sumažinamas iki 13 taškų (54:67). Vis dėlto, aidinti trečiojo kėlinio sirena lietuviams nežadėjo nieko gero - švieslentė rodo 57:73, JAV jaunių rinktinės naudai.

Paskutiniajame ketvirtyje Lietuvai ir toliau sunkiai sekasi stabdyti varžovų puolimą. JAV jauniai vis dažniau pradeda atakas užbaigti dėjimais iš viršaus. Daugybė klaidų bei netaiklūs metimai šiose rungtynėse - dažnas vaizdas. Iki mačo pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms, lietuviai šiek tiek sumažino skirtumą ir rezultatas buvo 69:81. Susitikimui einant link pabaigos, nugalėtojas jau buvo aiškus. Ir toliau prastai gindamiesi lietuviai šiek tiek priartėjo, tačiau pralaimėjo JAV jaunių rinktinei rezultatu 90:81.