Lino Šalkaus treniruojama Lietuvos jaunimo komanda iškovojo sunkią pergalę 84:75 prieš Graikijos rinktinę ir pateko į kitą varžybų etapą. Nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje liko Lietuvos rinktinė, kitame varžybų etape mūsiškiai kausis su pajėgiausiomis A pogrupio komandomis - Slovėnija, Prancūzija ir Serbija.

Lietuvos rinktinė su graikais ir turkais turi po vieną pergalę bei du pralaimėjimus Europos čempionato B grupėje. Graikijos komandos įmestų ir praleistų taškų santykis prasčiausias tarp šių trijų komandų, todėl grupėje ji liko paskutinėje vietoje ir kausis dėl 13-16 vietų.

Tuo tarpu Lietuvos ir Turkijos rinktinių įmestų ir praleistų taškų santykis yra lygus, tačiau turkai nusileido rusams 14 taškų skirtumu, o lietuviai - 8, todėl mūsiškiai pogrupyje turėjo užimti antrąją vietą.

Vis dėlto kol kas oficiali čempionato interneto svetainė skelbia, jog mūsiškiai liko trečioje vietoje.

Kitame Europos čempionato etape, rinktinės bus suskirstytos į du pogrupius po šešias komandas - A ir B pogrupiai žais naujoje E grupėje, o C ir D pogrupiai - F grupėje.

Naujai suformuotose grupėse komandoms bus užskaitomi prieš tai surinkti taškai kovojant su savo pogrupio ekipomis. Tai reiškia, kad lietuviai E grupės kovas pradės turėdami 0 pergalių savo sąskaitoje, o lentelė atrodys taip:

1. Rusija 2/0 4
2. Slovėnija 2/0 4
3. Serbija 1/1 3
4. Turkija 1/1 3
5. Lietuva 0/2 2
6. Prancūzija 0/2 2

Antrojo Europos jaunimo čempionato etapo principas, kad kiekviena A pogrupio komanda sužaistų su visomis B grupės ekipomis, o bendras rezultatas skaičiuosis naujoje E grupėje.

Iš naujai suformuotų E ir F grupių po dvi geriausias rinktines pateks į pusfinalį, 3-4 grupėje vietas užėmusios ekipos kovos dėl 5-8 vietų, o paskutines dvi grupės vietas užėmusios komandos žais dėl 9-12 Europos čempionato vietų.

Lietuvos rinktinė, pagal dabar įsigaliojusį tvarkaraštį, antradienį (07.10) žais su Slovėnijos krepšininkais (Slovėnijoje), trečiadienį - su Prancūzijos jaunimu (Italijoje) ir ketvirtadienį - su serbais (Slovėnijoje), tarp kurių ir žalgirietis Vladimiras Štimacas.