REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma - 90 proc. - Lietuvos įmonių vadovų laiko save tolerantiškais, tačiau daugiau nei pusė jų nesutiktų įdarbinti romų, buvusių kalinių, sergančių priklausomybės ligomis ar psichikos negalią turinčių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės to priežastys - baiminamasi kitų darbuotojų nepasitenkinimo (40 proc.) ir nepasitikima šių žmonių sugebėjimais (74 proc.), rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu tyrimų centro "Vilmorus" atlikta gyventojų apklausa.

REKLAMA

Net 54 proc. darbdavių pritarė minčiai, kad su sunkumais įsidarbindami susiduria romai, 61 proc. - buvę kaliniai, po 53 proc. - priklausomybės ligomis sergantys žmonės ir psichikos negalią turintys asmenys.

Daugiausia save tolerantiškais laikančių vadovų yra Šiaulių ir Panevėžio apskrityse - į klausimą, ar save laikote tolerantišku, šiuose miestuose teigiamai atsakė 100 proc. apklausos dalyvių. Mažiausiai tokių vadovų yra Telšiuose (58 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tolerantiškiausiais save laikantys panevėžiečiai yra labiausiai nelinkę atverti darbo rinkos socialiai pažeidžiamiems asmenims - 95 proc. šio miesto darbdavių nesutiktų įdarbinti sergančių priklausomybės ligomis, 75 proc. darbo nesuteiktų turintiems psichikos negalią ir 70 proc. - romams.

Tuo tarpu iš Klaipėdos apskrities įmonių vadovų buvo daugiausiai (beveik 30 proc.) tvirtinančių, kad į darbą priimtų žmones, nepaisant to, ar jie priklauso vadinamosioms socialiai pažeidžiamoms grupėms.

Vertinant pagal sektorius, tolerantiškiausi yra prekybos ir paslaugų įmonių vadovai (atitinkamai 18 ir 20 proc. įdarbintų visus žmones nepaisydami jų socialinės padėties). Statybų sektoriuje vadovai palankiausiai nusiteikę tik buvusių kalinių (80 proc. darbdavių juos priimtų į darbą) atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprašyti įvardinti pagrindines priežastis, kodėl nesutiktų įdarbinti minėtų asmenų, 74 proc. darbdavių pareiškė manantys, jog šie žmonės nesugebės tinkamai atlikti užduočių. Beveik 40 proc. baiminosi ir galimo konflikto su kitais darbuotojais. Kiek daugiau nei penktadalis prisipažino nežinantys, kaip elgtis su specifinių poreikių turinčiais potencialiais darbuotojais.

Tolerancijos tyrime dalyvavo 400 statybų, paslaugų, prekybos ir pramonės įmonių vadovų iš 10 Lietuvos apskričių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų