• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per ateinantį dešimtmetį vienuolikoje naujausiai įstojusiose į ES šalyse, skirtingai nei senbuvėse, elektros energijos vartojimas didės, šios šalys turės investuoti milžiniškas sumas pinigų, o naujųjų šalių produkcija nėra konkurencinga pramonėje ir vartojime, todėl turime gerai pasverti, į kokias energijos rūšis investuosime, „Valstybės“ konferencijoje sakė bendrovės „Ernst and Young“  partneris Baltijos šalyse Jonas Akelis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pranešėjo, tyrimai rodo, kad šalie Lietuvos esančiose šalyse net 60 procentų visų elektros įrenginių yra senesni nei 30 metų, o tai pareikalaus didelių investicijų – vienuolika naujųjų šalių per ateinantį dešimtmetį atnaujindamos parką išleis 240 mlrd. eurų

REKLAMA

„Tikėtina, kad mūsų regione paklausa didės, vis svarbesnis bus energetinės nepriklausomybės klausimas, o tai reikalaus ir milžiniškų investicijų atnaujinant senąjį parką, o naujųjų 11 naujųjų šalių grupė nėra konkurencinga nei pramonėje, nei vartojime“, - aiškino J. Akelis.

Pranešėjas  palygino elektros kainų ir pragyvenimo lygio santykį.  Pagal jį optimaliausia situacija yra Vokietijoje, kur elektra kainuoja 13 euro centų už kilovatvalandę, tuo tarpu Lietuvoje ir kitose naujosiose valstybėse kaina yra gerokai didesnė, lyginant su perkamąja galia. Be to, Lietuva iš kitų valstybių išsiskiria ir tuo, kad esame labiausiai  priklausomi nuo importuojamos energijos, tai ateityje taip pat kels iššūkių, siekiant atsisakyti importo adatos.

„Svarbus naujųjų šalių klausomas ateityje –  energetinė  nepriklausomybė. Senosios ES šalys yra labiau priklausomos nei naujos, o mes esame labiausiai priklausomi „narkomanai“ , esame priklausomi ne nuo savo energetikos rūšių“, - kalbėjo J. Akelis.

Paulius Grinkevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų