Lietuvos 20-mečių merginų (U20) rinktinė pergalingai startavo Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarijoje). Ričardo Maceinos auklėtinės 56:48 (19:12, 13:16, 11:8, 13:12) nugalėjo bendraamžes iš Bosnijos ir Hercegovinos, praneša LKF.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo puolėja Ieva Kazlauskaitė, pelniusi 16 taškų ir atkovojusi 9 kamuolius. Galingai po krepšiu žaidusios puolėjos Justinos Matuzonytės sąskaitoje dvigubas dublis – 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Bosnijos ir Hercegovinos gretose įspūdingai žaidė puolėja Marica Gajič ( 17 tšk., 22 atk. kam.).

Pirmosios čempionato rungtynės prasidėjo atkakliai ir permainingai. Nepaisydamos startinio jaudulio mūsų šalies krepšininkės kiek tiksliau atakavo krepšį ir pirmajame ketvirtyje varžovėms leido pirmauti tik pirmąsias 2 minutes. Vėliau Lietuvos ekipa įsibėgėjo ir, pasibaigus kėliniui, turėjo 7 taškų persvarą (19:12).

Antrajame kėlinyje Bosnijos ir Hercegovinos ekipa suaktyvino žaidimą. Varžovių spurto iniciatorė buvo 4 taškus iš eilės pelniusi M.Gajič (21:23, 6min.). Baigiantis ketvirčiui bosnės buvo išsiveržusios į priekį (28:26, 3 min.), tačiau persvara džiaugėsi neilgai. Per likusį laiką lietuvės varžovėms taškų pelnyti nebeleido ir iki didžiosios pertraukos susigrąžino pranašumą (32:28).

Prasidėjus trečiajam kėliniui Bosnijos ir Hercegovinos ekipa pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl pirmavo (34:32). Tačiau Lietuvos merginos po tokio šalto dušo greitai atsigavo, atsakė 7 taškais ir susigrąžino iniciatyvą (39:34, 6min.). Kėlinio pabaiga nerezultatyvi buvo abiem komandoms. Tačiau žaidimo kontrolę išlaikė Lietuvos merginos, kurios po 30 žaidimo minučių pirmavo 43:36. Bosnės per paskutiniąsias 4 šio ketvirčio minutes nesugebėjo pelnyti nei taško.

Paskutiniame ketvirtyje mūsų šalies rinktinė tik įtvirtino savo pranašumą. Lietuvos merginų gynyba visiškai neutralizavo varžovių puolimą. Bosnės dar 5 minutes negalėjo pelnyti taškų, savo ruožtu R.Maceinos auklėtinės įmetė 7 ir sukaupė rekordinę 14 taškų persvarą (50:36). Nors vėliau varžovių puolimas atsigavo, lietuvės pergalės iš rankų jau nepaleido.

Penktadienį (07.04) Lietuvos rinktinė žais su Didžiosios Britanijos bendraamžėmis.

Europos 20-mečių merginų B diviziono čempionatas finišuos liepos 13 dieną. 10 dalyvaujančių komandų sužais po 9 rungtynes. Į A divizioną pateks tris pirmąsias vietas užėmusios rinktinės.