5
Tadas Tamašauskas  (nuotr. Organizatorių)

Lietuvos boksininkai dalyvavo jau 14 kartą surengtame pasaulio naftos šalių taurės bokso turnyre. Daugiau negu 4000 kilometrų nuo Lietuvos nutolusiame Rusijos Nižnevartovsko mieste kovojo šeši Eugenijaus Vaitkaus ir Vladimiro Bajevo treniruojamos Lietuvos komandos boksininkai.

5

2014 metų šio turnyro čempionas ir praėjusių metų prizininkas Tadas Tamašauskas svorio kategorijos iki 91 kg (12 dalyvių) pirmoje kovoje taškais 4:1 įveikė kazachą Rahmaną Aldjanovą.

Ketvirtfinalyje vilniečiui teko vienas tituluočiausių šios svorio kategorijos pasaulio boksininkų – Londono olimpiados prizininkas ir Rio žaidynių dalyvis, 2013 m. Europos vicečempionas ir pasaulio čempionato prizininkas, 2011 m. Europos čempionas ir pasaulio vicečempionas bei 2015 m. Europos žaidynių čempionas Teymuras Mammadovas iš Azerbaidžano. T. Tamašauskas pralaimėjo tituluotam varžovui taškais 0:5. T. Tamašauskas tenkinosi 5 vieta, o T. Mammadovas tapo naftos šalių čempionu.

Per žingnį nuo medalio liko ir kitas šioje svorio kategorijoje kovojęs lietuvis Tomas Olberkis. Aštuntfinalyje T. Olberkis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo švedą Williamą Skoglundą, tačiau ketvirtfinalyje 0:5 turėjo pripažinti varžybų šeimininko Fayzulo Rakhmonovo pranašumą.

Svorio kategorijoje iki 81 kg (10 dalyvių) Paulius Zujevas aštuntfinalyje 0:5 pralaimėjo vokiečiui Ibragimui Bazujevui. Svorio kategorijoje iki 96 kg (11 dalyvių) Deividas Girulis burtų dėka iškart pateko į ketvirtfinalį. Kovoje dėl medalio lietuvis turėjo pripažinti ruso Musa Musajevo pranašumą 0:5.

Edgaras Skurdelis svorio kategorijos iki 60 kg (12 dalyvių) aštuntfinalyje taškais 1:4 pralaimėjo pastarųjų dvejų metų Rusijos čempionato medalininkui, WSB lygoje kovojančiam Arturui Subkhankulovui.

Dar vieno ruso pranašumą teko pripažinti ir Mindaugui Bukauskui. Svorio kategorijos iki 56 kg (13 dalyvių) aštuntfinalyje lietuvis TKO R2 pralaimėjo šių metų Rusijos čempionato prizininkui Levanui Khasajai.

Iš viso pasaulio naftos šalių taurės turnyre dalyvavo 148 boksininkai ir boksininkės iš 16 šalių.