REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos atstovas Europos Konvente, Užsienio reikalų ministerijos (URM) sekretorius Rytis Martikonis pasisako už tai, kad būsima Europos Sąjungos (ES) Konstitucinė sutartis aiškiai nustatytų, kad organizacija negali pati plėsti savo kompetencijos, nes ją delegavo valstybės narės.

REKLAMA
REKLAMA

"Bet kokios Europos Sąjungos galios yra išvestinės iš jos valstybių narių galių bei jų sutarimo", - trečiadienį (03.05) Briuselyje surengtame neeiliniame Konvento dėl ES ateities plenariniame posėdyje sakė R. Martikonis.

REKLAMA

Pasak URM pranešimo, sušaukti papildomą posėdį nutarta įvertinus vykstančios diskusijos dėl būsimosios ES Konstitucinės sutarties intensyvumą ir siekiant suteikti diskusijai daugiau laiko.

Posėdyje buvo svarstomi Konstitucinės sutarties straipsnių, nustatančių Europos Sąjungos kompetencijos sritis, projektai.

Sutarties projekte išskiriami trys kompetencijos tipai: sritys, kuriose Sąjungai tenka visiška atsakomybė; sritys, kuriose ES ir valstybės narės dalijasi kompetencija; sritys, kuriose Sąjungos veiksmai tik papildo ir paremia šalių narių veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat diskutuojama, kokios turėtų būti ES galios konkrečiose veiklos srityse.

Pasak Lietuvos URM sekretoriaus, svarbiausia šioje diskusijoje yra aiškiau ir paprasčiau nustatyti darbo pasidalijimą tarp šalių narių ir ES.

R. Martikonio nuomone, aiškiau apibrėžus, kokius klausimus sprendžia Europos Sąjunga ir kokių ji nesprendžia, bus galima padidinti ES veiklos efektyvumą, ji taps suprantamesnė piliečiams.

Konvente Lietuvai taip pat atstovaujantis Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Vytenis Andriukaitis pabrėžė, kad atsakomybės pasidalijimas yra vienas iš svarbiausių klausimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, anot parlamentaro, ES buvo penkis dešimtmečius kuriama lanksčiai, prisitaikant prie gyvenimo iššūkių, todėl ir būsimojoje Konstitucinėje sutartyje turi būti išspręstas lankstumo klausimas.

"Turime kuo aiškiau apibrėžti atsakomybės ribas, bet vargu ar įmanomas griežtas atsakomybės ribų tarp ES ir šalių narių pasidalijimo sąrašas - tai trukdytų Sąjungai tinkamai prisitaikyti prie kintančių sąlygų", - teigė Seimo narys.

Konventas dėl ES ateities darbą pradėjo 2002 metų vasarį ir tęs iki šių metų vasaros. Baigiamąjį dokumentą Konventas pateiks Tarpvyriausybinei konferencijai, kuri priims galutinius sprendimus dėl ES reformų.

Kiekvienai ES šaliai narei ir kandidatei Konvente atstovauja vienas vyriausybės ir du parlamento atstovai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų