REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkmetis sumažino bendrą kilnojamųjų namelių pirkėjų būrį, bet randasi vis daugiau žmonių, kurie juos perka kaip nuolatinį būstą.

REKLAMA
REKLAMA

Patys pirkėjai, įprastus butus ar namus iškeitę į šiuos, pabrėžia, kad norint namelyje gyventi nuolat dar reikia į jį investuoti. Bet užtat ateityje bus taupu.

REKLAMA

Svetainė su židiniu, virtuvė, miegamasis, vaikų kambarys, dušo kabina ir net du tualetai – tokius ar panašius namelius pardavinėjantys verslininkai sako, kad šį turtą jau pamėgęs tiek jaunimas, tiek garbaus amžiaus žmonės.

Vieni namukuose poilsiauja, nusivežę prie vandens. Kiti, ypač jaunos šeimos, juose glaudžiasi tėvų žemės lopinėlyje, užuot nuomoję butą. Bet didžiausias klientų ratas namelius įkurdina kolektyviniame sode. „Pavasarį perka „sodinukai“, kaip mes vadinam, – tai yra žmonės, kurie statosi soduose mažesnius namelius nuo 10 iki 15 tūkst. litų, o šiais metais padaugėjo žmonių, kurie perka, kad juose gyventų – su perspektyva žiūri į tai, kad būtų galima juos apšiltinti ir gyventi nuolat. Tokie būtų nuo 25 tūkst. ir į viršų“, – teigia Tadas Raulynaitis, bendrovės „Elindrė“ pardavimų direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventi namelyje nuolat nusprendė ir šiaulietis Jeronimas Žaliauskas. Į namuką vyriškis persikels iš seno, dar sovietmečiu statyto namo, kurio jau neapsimoka tvarkyti. O namuko ploto – 41 kvadratinio metro – esą visiškai pakanka dviem žmonėms.

„Vietos sočiai. Dabar šiltinu, kad galėčiau žiemą gyventi, nes jis yra šaltas, nešiltintas. Manau, kad perpus pigiau tokį statyt negu nuo pradžios“, – sako J. Žaliauskas. Šiauliečių namelyje jau įrengtas kietojo kuro katilas, sumontuotas radiatorius. Autonominis šildymas esą leis sutaupyti ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir nors prognozuojama, kad pirkti tokius namukus žmonės, ypač jaunimas, ryšis vis labiau ir labiau, kol kas bendras pirkėjų skaičius, anot pardavėjų, gerokai sumenkęs. Priežastis? Žinoma, – krizė.

„Dabar žmogus ateina, nori, bet jis tai paskolos negauna, tai brangu. Turėjom sumažinti [prekių] netgi daugiau negu dvigubai, kiek buvo iki tol“, – pasakoja Rolandas Bučnis, „RDV paslaugos“ vadybininkas.

Nekilnojamojo turto rinkos atstovų teigimu, tokie nameliai kai kam tikrai yra išeitis, juolab kad jų įteisinimas žymiai paprastesnis nei įprasto būsto. Tačiau rimtą konkurenciją vargiai sudarys.

REKLAMA

„Puiku, jeigu žmogus turi galimybę pasirinkti ir tą, ir tą, ir tą. Bet kad jie sudarytų konkurenciją ir miestiečiai pultų pirkti šituos namelius, o ne būstus, negalvoju“, – teigia Statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Namelių pardavėjų ir importuotojų teigimu, tokie namukai itin paplitę Didžiojoje Britanijoje, o pastaraisiais metais jų paklausa pastebimai auga Lenkijoje ir Latvijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų