REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aštuntus metus Londone gyvenantis ir dirbantis Mindaugas Žitkusdantų technikas, kuris rūpinasi, kad jo pacientų šypsenos būtų idealios. „Turiu savo laboratoriją, dirbu tai, kas patinka, tai ir pomėgis, ir darbas“, – džiaugiasi M. Žitkus.

REKLAMA
REKLAMA

Kelias iki to nebuvo labai lengvas – Lietuvoje baigęs medicinos mokslus, metus padirbęs gimtojoje šalyje, vaikinas išvyko į Didžiąją Britaniją. Čia jau gyveno jo tėvai, giminaičiai, o ir galimybių pasiekti savo tikslą – turėti savo verslą, savo laboratoriją – svečioje šalyje buvo daugiau. „Lietuvoje šioje srityje beprotiška konkurencija, be to, uždirbdamas po 2-3 tūkstančius litų, vargu ar galėčiau įkurti savo laboratoriją. Na, nebent po 20 metų“, – teigia pašnekovas.

REKLAMA

Atvykęs į Jungtinę Karalystę Mindaugas dirbo dviejuose darbuose, kad vieną algą galėtų skirti pragyvenimui, o kita liktų laboratorijos steigimui. Po kelerių metų tikslas buvo pasiektas ir dabar Mindaugo laboratorijoje prasideda daugelio jo pacientų kelias į sveikesnę ir gražesnę šypseną.

Lietuviai pageidauja „holivudinių“ šypsenų

„Visų pirma, stomatologas pacientui padaro dantų atspaudus, pagal kurį modeliuojami dantys. Tai iš tikro kūrybiškas, labai kruopštus ir tikrai neliūdnas darbas. Kad „gimtų“ dantis, reikia 60 mažų etapėlių, taip pat svarbus laikas – kiek stingsta gipsas, kiek dantis turi praleisti kaitinamas, kiek laiko aušti, – su užsidegimu apie savo kasdieninį darbą pasakoja dantų technikas. – Kiekvieno paciento dantys skirtingi, todėl stengiuosi pats susitikti su žmogumi, suprasti, kas jam labiausiai tiktų. Juk ir dantų spalvą turiu parinkti iš 16 atspalvių“.

REKLAMA
REKLAMA

M. Žitkus dirba su septyniomis Londone veikiančiomis lietuvių stomatologų klinikomis, kurių  pacientai – daugiausia lietuviai, nors yra ir rusų, lenkų, ukrainiečių.

Pašnekovas pastebėjo, kad tarp jo pacientų daugėja tokių, kurie nori idealios, tviskančios šypsenos: „Žmonės užsidirba daugiau pinigų, pradeda norėti tobulai baltų dantų. Pirmiausia dantis susitvarko moterys, po to atveda ir savo vyrus“.

Paklaustas, kiek kainuoja noras pasipuikuoti šypsena nuo ausies iki ausies, M. Žitkus atsako, jog minimaliausia suma – 3000 svarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvena Britanijoje, dantis tvarkosi Lietuvoje

„Lietuvių dantys, kaip sako ir patys anglų medikai, yra silpnesni nei britų. Mūsų jaunimas gali pasigirti geresniais dantimis nei vyresnės kartos atstovai, tačiau iš esmės vis dar labai trūksta įpročio reguliariai lankytis pas stomatologą“, – apibendrina pašnekovas pajuokaudamas, kad nors mūsų dantys ir silpnesni, bet aštresni nei anglų.

M. Žitkus teigia nelabai suprantantis, kodėl lietuviai gyvena Anglijoje, o dantis tvarkosi tik Lietuvoje: „Į Lietuvą grįžti vien dėl dantų tvarkymo nėra tikslo. Turbūt žmonės dar gerai nežino apie lietuvių klinikas Jungtinėje Karalystėje. Na, nebent grįžti atostogų, tai tuo pačiu gali ir pas stomatologą apsilankyti. Be to, ne vienas galvoja, kad Lietuvoje pigiau dantis tvarkytis, tačiau įvertinus laiko sąnaudas, taip pat riziką, kad gali vėliau reikėti vaistų ar specialaus gydymo, tai kainos išlieka panašios“.

REKLAMA

Kam taisyti – geriau išrauti

Paklaustas, ar lietuviai pagrįstai nepasitiki britų dantų specialistais, M. Žitkus atsako nesuabejodamas: „Taip, tikrai pagrįstai. Į NHS pacientus gydytojai žiūri pro pirštus, nes paprasčiausiai neturi laiko. Jei Lietuvoje stomatologas žmogui gali skirti valandą, tai Anglijoje visam tam reikalui – tik 15 minučių. Britų gydytojai patiria didžiulį spaudimą priimti kuo daugiau pacientų, didieji miestai perpildyti, todėl tiesiog nėra laiko atidesniam, kokybiškesniam dantų tvarkymui. Geriau ir greičiau dantį išrauti nei jį sutvarkyti – tokia politika“.

REKLAMA

Pašnekovas sako, kad neretai tenka „ištaisyti“ kolegų anglų padarytas klaidas tvarkant dantis. „Nors pasaulyje labiausiai vertinami vokiečių, brazilų dantų technikai ir stomatologai, mes, lietuviai, per daug jiems nenusileidžiame. Visai kitaip yra su indų tautybės „dantų“ specialistais, kurie apie dantų taisymą išmoko, galima sakyti, vos ne savo šalies turguje. Jie atvažiuoja į Didžiąją Britaniją ir bando dirbti“, – puse lūpų šypsodamasis pasakoja M. Žitkus. Būtent dėl indų britai gerokai sugriežtino nauju narių registraciją į „General Dental Council“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirbdamas patinkantį darbą, M. Žitkus į jį nuolat investuoja daug savo laiko ir lėšų. „Dabar dantų technikai jau pradeda daugiau dirbti su kompiuterių, skenerių pagalba, atsiranda vis naujų technologijų. Ateityje visa tai stengsiuosi pritaikyti ir savo laboratorijoje“, – apie tolimesnius planus pasakoja dantų specialistas.

Sunku būtų tuo nepatikėti – kai žmogus dirba tai, kas ir teikia malonumą, ir neblogą pragyvenimo šaltinį, kai turi galvą ant pečių ir visiems savo užsibrėžtiems tikslams pasiekti pasitelkia ne tuščias kalbas, o nuoseklų darbą, juk aišku, kad visi planai ilgainiui tikrai bus įgyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų