Lietuvių akistatoje – rezultatyviausios Tado Sedekerskio Eurolygos karjeros rungtynės

Lietuviai jš viso pelnė net 42 taškus

Eurolygos dramatiškose rungtynėse Vitorijos „Baskonia“ (8/5) ekipa su Tadu Sedekerskiu namuose 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23) nugalėjo Roko Giedraičio atstovaujamą Belgrado „Crvena Zvezda“ (4/9) komandą. Pirmoje susitikimo dalyje sąlygas diktavo „Baskonia“ komanda, kuri po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 26:18, o antrajame ketvirtyje jos atotrūkis viršijo dviženklę ribą bei buvo pasiekęs 13 taškų, bet „Crvena Zvezda“ sugebėjo iki pertraukos priartėti iki 43:52.

Antroje mačo dalyje prabėgus 6 minutėms baskai dar pirmavo 62:53, bet svečiai spurtavo 9:0 ir išlygino rezultatą – 62:62. Vis dėlto 5 taškais iš eilės ketvirtį baigė šeimininkai – 67:62. Ketvirtajame kėlinyje geriau startavo „Baskonia“, kuri prabėgus 3,5 minutėms atitrūko iki 10 taškų – 75:65.

Toks skirtumas buvo ir likus 1 minutei bei 49 sekundėms (84:74), bet „Crvena Zvezda“ pelnė 8 taškus iš eilės ir likus 22 sekundėms atkūrė intrigą – 82:84. Vanja Marinkovičius pataikė vieną baudą, o R.Giedraitis tritaškiu išlygino rezultatą – 85:85. Lemiamos atakos metu prasižengta buvo prieš T.Sedekerskį, kuris sumetė abi baudas – 87:85. Svečiai dar turėjo 6 sekundes ir R.Giedraitis metė lemiamą tritaškį, kuris apmaudžiai iššoko iš krepšio.

T.Sedekerskis per 28 minutes pelnė 18 taškų (3/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 3/4 baudos metimai), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, gavo bloką, sykį suklydo, 3 kartus prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Tai yra lietuvio karjeros rekordas Eurolygoje. Ankstesnis rekordas buvo 16 taškų. Nidiškis taip pat buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas.

33 minutes ant parketo praleidęs R.Giedraitis įmetė 24 taškus (4/6 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo 6, perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius suklydo, 4 – prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

R. Giedraičiui iki asmeninio rezultatyvumo rekordo pakartojimo Eurolygoje pritrūko vos 2 taškų.

„Baskonia“: Tadas Sedekerskis 18 (3/4 dvit., 3/3 trit., 3/4 baud., 8 atk. kam.), Markusas Howardas 17 (5/7 trit.), Chima Moneke 15 (9 atk. kam.), Nikolaos Rogkavopoulosas 14 (4/6 trit.), Vanja Marinkovičius 9.

„Crvena Zvezda“: Rokas Giedraitis (4/6 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), Joelas Bolomboyus 14, Milošas Teodosičius 13 (6 rez. perd.), Branko Lažičius 9, Luka Mitrovičius 8 (16 atk. kam., 7 rez. perd.), Nemanja Nedovičius 7.