Sofijoje (Bulgarija) vykstančiame pasauliniame olimpinių imtynių atrankos turnyre per žingsnį nuo kelialapio į Tokiją liko lietuvis Vilius Laurinaitis.

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 97 kg lietuvis šventė tris pergalės iš eilės ir pateko į pusfinalį. Deja, lemiamoje kovoje V.Laurinaitis 0:8 neprilygo Dagestane gimusiam Čekijos atstovui Arturui Omarovui.

Kovos pradžioje lietuvis bandė atlikti firminį varžovo metimą, bet A.Omarovas išsisuko, išstūmė lietuvį už kilimo ribų ir gavo tašką. Netrukus jis dar parvertė lietuvį, vėl išstūmė jį už kilimo ribų ir po pirmojo kėlinuko turėjo solidų pranašumą – 4:0.

Antrajame kėlinuke A.Omarovas uždirbo dar tašką ir gavo progą atakai parteryje. Čekijos atstovas proga pasinaudojo, kartą pervertė lietuvį ir gavo dar 2 taškus. Dvikova baigėsi po kelių akimirkų, kai A.Omarovas dar sykį išstūmė V.Laurinaitį už kilimo ribų.

Tokijo olimpiadoje Lietuva turės vienintelį imtynininką. Mūsų šaliai atstovaus sunkiasvoris Mantas Knystautas (graikų-romėnų imtynės, iki 130 kg).