Lietuvos rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas kartu su Vytautu Strolia ketvirtadienį startavo vyrų biatlono 20 km lenktynėse.

Lietuvos trispalvę žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje nešęs T.Kaukėnas šįkart nenustebino. Net 6 kartus pro šalį šaudęs uteniškis gavo 6 baudos minutes ir finišo liniją pasiekė 78-oje vietoje.

Kitas lietuvis V.Strolia šaudymo sektoriuje taip pat suklydo 6 kartus ir finišavo 82-as.

Aukso medaliu džiaugėsi norvegas J.Boe (48:03.8 min.), sidabro medalis atiteko šaudymo sektoriuje neklydusiam slovėnui J.Fakui, bronza – austrui D.Landertingeriui. Iš viso startavo 86 sportininkai

Puikiais rezultatais šiose žaidynėse prieš tai stebinęs Tomas Kaukėnas 10 km sprinto lenktynėse finišavo 17-as, o 12,5 km persekiojimo lenktynėse liko 13-as ir pasiekė geriausią visų laikų Lietuvos biatlono rezultatą žaidynių istorijoje.

Suskaičiavus bendrus trijų rungčių rezultatus paaiškėjo, jog Lietuvos rinktinės lyderis pateko į prestižinę bendro starto rungtį. Į šias lenktynes patenka tik 30 sportininkų, pasiekusių geriausius rezultatus prieš tai įvykusiose žaidynių biatlono varžybose.