Lietuviai pasaulio jaunimo 3x3 čempionate liko per žingsnį nuo medalių

Lenkija finale įspūdingai patiesė serbus

Bukarešte (Rumunija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) vaikinų 3x3 krepšinio čempionate šalia prizininkų pakylos liko Lietuvos rinktinė (Titas Januševičius, Ernestas Jonkus, Rokas Mačiulis, Eimantas Žilius).

Čempionato ketvirtfinalyje lietuviai užtikrintai – 21:14 – eliminavo vokiečius. Mūsiškiai tik rungtynių pradžioje turėjo vytis varžovus, bet po spurto atitrūko 5-6 taškų skirtumu ir nuo tada nesunkiai išlaikė pranašumą. Įspūdingai žaidė T.Januševičius, kuris visus 10 tšk. surinko tolimais metimais. Po 4 tšk. pelnė E.Jonkus ir R.Mačiulis, 3 – E.Žilius.

Lietuviai B grupėje po pratęsimo ir pergalingo E.Žiliaus tolimo metimo 19:17 nugalėjo Egiptą, vėliau 21:17 pranoko Japoniją, 20:16 įveikė Taivaną, 22:13 pranoko rumunus ir užėmė pirmą vietą. Vokiečiai D grupėje 15:21 nusileido serbams, 11:7 įveikė Izraelį, 22:9 sutriuškino Katarą ir 22:13 pranoko kazachus bei užėmė antrą poziciją.

Pusfinalyje lietuviai 18:21 turėjo pripažinti lenkų pranašumą. Lietuvių gretose vėl išsiskyrė 3 tolimus metimus pataikęs ir 8 tšk. surinkęs T.Januševičius. 6 tšk. pelnė E.Žilius, 3 – R.Mačiulis, 1 – E.Jonkus.

Nepavyko mūsiškiams iškovoti medalių ir antru mėginimu. Mažajame finale lietuviai 17:21 nusileido Prancūzijos jaunimo rinktinei. E.Jonkus pelnė 6 tšk., R.Mačiulis ir E.Žilius – po 4, T.Januševičius – 3. Prancūzai net 18 taškų surinko metimais iš baudos aikštelės bei vidutinio nuotolio. Jie tik sykį pataikė iš toli ir sykį – nuo baudų metimo linijos. FIBA pasaulio U23 vaikinų 3x3 krepšinio čempionato mažasis finalas: Lietuva - Prancūzija (10.09) -

Lietuvių skriaudikai lenkai galiausiai tapo pasaulio jaunimo čempionais, kai finale kiek netikėtai 21:20 patiesė serbus. Lenkai rungtynėms artėjant prie pabaigos buvo atsilikę 15:20, bet tada surengė spurtą 6:0, o pergalingą tolimą metimą pataikė Mateušas Szlachetka. Šis lenkas buvo išrinktas naudingiausiu čempionato žaidėju (MVP).