Iš Serbijoje vykusio Europos mišrių kovos menų (IMMAF) čempionato Lietuvos jaunimo rinktinė parsivežė du medalius. Paskutinę lietuvių pasirodymo dieną jurbarkietė Lijana Lipinskaitė laimėjo Senojo žemyno vicečempionės titulą.

Gausi Lietuvos jaunių ir jaunimo delegacija, Belgrade baigusi savo pasirodymą keletu dienų anksčiau, „Ranko Žeravica“ sporto arenoje emocingai palaikė paskutinę savo dalyvę. Merginų (iki 21 metų) svorio kategorijos (iki 61,2 kg) finale Lijana Lipinskaitė susikibo su slovake Eva Erdelyjova.

Kova vyko labai intensyviai ir permainingai. Abi atletės keitėsi smūgiais bei nevengė imtynių veiksmų parteryje. Vis dėlto pabaigoje daugiau ištvermės turėjo ir tikslesnė buvo Slovakijos komandos lyderė, kuriai ir atiteko aukso medalis. Lietuvė pasipuošė sidabru, o už jos nugaros likusi Serbijos atstovė Anastasia Rajkovič tenkinosi bronziniu apdovanojimu.

Pasak L. Lipinskaitės trenerio Mindaugo Smirnovo, jo auklėtinė rengdamasi pirmenybėms išliejo daug prakaito, todėl į finalą stojo geros sportinės formos. Vis dėlto varžovė iš Slovakijos pademonstravo aukščiausio lygio meistriškumą ir pelnytai nugalėjo. 20-metei lietuvei tai buvo jau antrasis Europos čempionato sidabras. Pirmą sykį tokios pat vertės medalį ji iškovojo 2022 metais Italijoje.

Tarptautinės mišrių kovos menų federacijos (IMMAF) surengtose Senojo žemyno pirmenybėse jėgas išbandė 12 jaunųjų Lietuvos atletų. Jie atstovavo Vilniaus „Warriors team“, „Lutador Klaipėda", Jurbarko/Raseinių „Pantera“ ir Vilniaus „Pankratos“ klubams. Pastarojo atstovė Sofija Mokšina jaunesnės amžiaus grupės svorio kategorijoje iki 40 kg laimėjo bronzos medalį.

Lietuvos MMA federacijos vadovo M. Smirnovo teigimu, pasirodymas Belgrade ne vienam mūsų delegacijos atstovui buvo pirmas karjeroje, tad suteikė itin vertingos patirties ateities turnyrams. O jų šiemet laukia dar ne vienas. Tarp artimiausių startų – jau šį mėnesį vyksiantis Lietuvos MMA taurės atvirasis turnyras bei gegužę startuosiantis Baltijos šalių čempionatas. Rudenį mūsų šalies rinktinės laukia ir IMMAF pasaulio pirmenybės Kazachstane.