Dvikovą Lietuvos krepšininkai pradėjo gana vangiai. R.Javtokas pataikė tik vieną baudos metimą, o po D.Markotos metimo kamuolį perėmęs Ž.Planiničius padidino kroatų persvarą iki 3 taškų (4:1). Lietuviams pavyko užpulti krepšį, tačiau varžovai pelnė 5 taškus iš eilės ir atitrūko 9:3.
Vis dėlto mūsiškiai nenuleido rankų ir po kelių Kroatijos rinktinės klaidų puolime sumažino atsilikimą iki 2 taškų (9:11), tačiau vos tik aikštelėje pasirodęs M.Popovičius įmetė du tolimus metimus ir kroatai pabėgo į priekį 6 taškų skirtumu (17:11).
Kroatai puikiai kovojo dėl kamuolių po mūsiškių krepšiu. Per pirmąsias 9 minutes priešininkai jau buvo atkovoję 5 kamuolius puolime (iš viso 10). Pirmąjį kėlinuką lietuviai užbaigė keturiomis taikliais baudų metimais iš tiek pat galimų ir turėjo 2 taškų deficitą (17:19).
Antrasis kėlinukas prasidėjo tokiu pačiu ritmu. Kroatai padidino persvarą iki 4 taškų (21:17), tačiau S.Jasaičio dvitaškis, o kiek vėliau Š.Jasikevičiaus tritaškis išlygino rezultatą (24:24).
Aikštelėje pasirodęs J.Mačiulis pataikė vieną baudos metimą iš trijų, tačiau netrukus atkovojo kamuolį puolime ir pelnęs dvitaškį išvedė lietuvius į priekį (27:26). Aikštelėje pasirodęs ispanų "žudikas" M.Tomas iškart pataikė tritaškį ir persvara grįžo į kroatų pusę (29:27).
Po L.Kleizos baudos metimų rezultatas ir vėl tapo lygus, o po trijų K.Lavrinovičiaus baudos metimų lietuviai pirmą kartą susikrovė 3 taškų pranašumą (32:29). Vis dėlto lietuvių spurtas nepavyko. Kroatai dusyk atkovojo kamuolį po netaiklių mūsiškių metimų ir nuskubėję į puolimą pelnė 4 taškus bei grąžino persvarą (33:32).
Po minutės pertraukėlės L.Kleiza pataikė dvitaškį su pražanga, o po to įmetė ir tritaškį bei padidino lietuvių pranašumą iki 5 taškų (38:33). Kėlinukas baigėsi taikliu M.Tomaso dvitaškiu ir po dviejų kėlinukų Lietuvos rinktinė pirmavo 38:35.
Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai ir toliau netaikliai atakavo varžovų krepšį, o tuo pasinaudodami kroatai susigrąžino pranašumą (39:38). Tačiau Š.Jasikevičius pataikė iš toli, bet M.Kasunas įkrovė kamuolį iš viršaus ir rezultatas vėl tapo lygus (41:41).
Jau ketvirtąją trečiojo kėlinuko minutę lietuviai susirinko 4 komandines pražangas, todėl kroatai dažnai stodavo prie baudų metimo linijos. Po D.Songailos dvitaškio su pražanga Lietuvos krepšininkai išlygino rezultatą (44:44), tačiau M.Popovičius pataikė trečiąjį tritaškį ir kroatai vėl priekyje – 47:44.
Lietuviams ir vėl pavyko susigrąžinti persvarą, tačiau kroatų puolimo sustabdyti nesisekė. Likus žaisti 2:30 D.Songaila pataikė tolimą metimą ir padidino mūsiškių pranašumą iki 4 taškų (53:49), tačiau tuoj pat tritaškį pataikė M.Rozičius, o po to ir D.Markota ir kroatai išsiveržė į priekį (55:53). Po trijų kėlinukų kroatai buvo priekyje 55:53.
Lemiamą kėlinuką pradėjo du taiklūs D.Songailos baudos metimai ir lietuviai išlygino rezultatą (55:55). Kroatijos rinktinės priekinė linija dėl pražangų praretėjo, todėl Lietuvos krepšininkai ėmė žaisti labiau iš po krepšio. Dar keturi D.Songailos taškai ir vėl išvedė mūsiškius į priekį (59:58).
Sužaidus tris minutes R.Javtoką stabdęs M.Rozičius nubaustas nesportine pražanga. Lietuvos vidurio puolėjas pataikė vieną baudos metimą, o L.Kleiza atliko prasiveržimą ir lietuvių persvara padidėjo iki 4 taškų (62:58).
M.Popovičius prametė abu baudos metimus, o L.Kleiza pelnė dvitaškį (64:58). Vis dėlto tai dar nebuvo pabaiga. Likus žaisti mažiau nei 5 minutes tritaškį pataikė L.Kleiza, bet tuo pačiu atsakė D.Kusas (69:65). Dar kartą taikliai iš toli metė S.Jasaitis (72:66).
Likus žaisti minutę M.Tomas pataikė tritaškį, o likus 27 sekundėms D.Songaila nubaustas nesportine pražanga. Ž.Planiničius pataikė abu baudos metimus, o vėliau M.Popovičius prametė tritaškį, tačiau kroatams atiteko kamuolys. Tuomet lietuviai prasižengė prieš Ž.Planiničių, tačiau šis prametė abu baudos metimus ir likus vienai sekundei kamuolys atiteko mūsiškiams. MES LAIMĖJOM! - 74:72.
Lietuva: D.Songaila 18 (7 atk.kam.), L.Kleiza 19 (9 atk.kam.), R.Kaukėnas 8, Š.Jasikevičius 6 (8 rez.perd., 5 kld.).

Kroatija: Ž.Planiničius 16 (7 per.kam., 5 rez.perd.), M.Popovičius 12, M.Tomas 10.

Lietuviai pateko į pusfinalį, kuriame jų laukia Rusijos krepšininkai.

L.Kleiza: Reikėjo imtis iniciatyvos

Rungtynėse su kroatais Lietuvos rinktinės strategai svarbiausiais momentais iš kišenės traukė džokerį – Liną Kleizą. Denverio "Nuggets" puolėjas žaidė įspūdingai tiek gynyboje (9 atkovoti kamuoliai), tiek puolime (19 taškų) ir padėjo iškovoti daug nervų kainavusią pergalę.
"Mūsų lyderius tikrai užspaudė ir kažkam reikėjo imtis iniciatyvos ir šiandien man pavyko, - po rungtynių kalbėjo L.Kleiza. – Ketvirtfinaliai visada būna sunkūs. Kroatai - gera komanda, prisidėjo ir nervinė įtampa. Manau, kad pergalę padėjo pasiekti susikaupimas ir draugiškumas."
Pasak puolėjo, kroatai pelnė daug tolimų metimų, o Lietuvos rinktinė tikrai neparodė visko, ką gali ir prieš pusfinalio rungtynes su rusais reikia padaryti išvadas.
R.Šiškauskas: Tikiuosi, jog tai buvo prasčiausios mūsų rungtynės
Po pačių nervingiausių ir atkakliausių Lietuvos rinktinės rungtynių Europos čempionate su Kroatijos krepšininkai įvyko spaudos konferencija, kurioje vyriausieji komandų treneriai bei žaidėjai pasidalino mintimis apie įtemptą ketvirtfinalio mačą.

Marinas Rozičius, Kroatijos rinktinės gynėjas:

Manau, kad tai buvo geros rungtynės. Gerai gynėmės ir protingai puolėme, tačiau Lietuvos rinktinė yra labai galinga ir mums pritrūko sėkmės dvikovos pabaigoje.

Jasminas Repeša, vyriausiasis Kroatijos rinktinės treneris:

Sveikinimai abiejų komandų žaidėjams, nes buvo labai įdomios ir atkaklios rungtynės. Abi komandos nusipelnė pergalės, tačiau krepšinyje laimi tik viena. Man skaudu, bet laimėjo lietuviai.
Neabejotinai žaidėme geriausias rungtynes čempionate. Puikiai susikaupėme ir gerai rungtyniavome, bet norint laimėti, turi visada gerai kovoti dėl kamuolių ir pataikyti baudos metimus. Tai vienas svarbiausių dalykų tokio tipo rungtynėse. Pralaimėjome kovą dėl kamuolių ir prametėme svarbius baudos metimus ketvirtajame kėlinuke.

Ar pavyks susikaupti rungtynėms su Prancūzija?
Turime blogos patirties, tačiau jau kalbėjau su savo žaidėjais persirengimo kambaryje. Pabandysime pakartoti tokį susikaupimą, kaip šiandien. Bus labai sunku, nes neturime daug laiko, bet tikiu, jog mūsų krepšininkai nori pasiekti kuo geresnį rezultatą čempionate.

Koks buvo jūsų planas dvikovos pabaigoje?
Palikome aikštelėje gerus metikus. Po pirmojo du prieš du derinuko, praradome kamuolį, tačiau Popovičius atakavo iš toli. Jis prametė. Marko labai gerai pataiko ir jeigu būtų įmetęs, būtume laimėje rungtynes.

Ramūnas Šiškauskas, Lietuvos rinktinės kapitonas:

Tai buvo labai sunkios ir nervingos rungtynės. Nežinau, kas mums atsitiko, gal nesusikaupėme. Neatkovojome kamuolių ir nedemonstravome savo krepšinio. Gal nervinomės dėl to, jog tai vienos svarbiausių čempionato rungtynių, kur arba laimi ir kovoji dėl medalių, arba pralaimi ir... Džiaugiuosi, kad laimėjome itin nervingas rungtynes.

Ar gerai tokios rungtynės prieš pusfinalį?
Taip, tai buvo pačios sunkiausios ir svarbiausios rungtynės. Tikiuosi, jog tai buvo ir prasčiausios mūsų rungtynės. Jei norime patekti į finalą, turime žaisti daug geriau.

Ar nežaidėte gerai, nes kroatai žaidė gerai, ar jums nesisekė?
Asmeniškai, buvo ne mano diena. Visi sako, kad žaidi taip, kaip leidžia oponentai. Pramečiau keletą laisvų metimų. Man nėra svarbu, kad sužaidžiau prasčiau, nes laimėjome. Nėra svarbu, kas kaip sužaidė. Tikiuosi, jog rungtyniausime geriau.
Puikias rungtynes sužaidė jaunasis Linas Kleiza. Ką apie jį manote? Mums reikalingas kiekvienas krepšininkas. Šiandien puikiai žaidė Linas, nes buvo jo diena. Jis gerai kovojo dėl kamuolių ir smarkiai mums pagelbėjo. Stengiamės žaisti kaip komanda, o ne kaip atskiri krepšininkai. Šiandien gerai žaidė Linas, džiaugiuosi, kad radome tokį krepšininką, rytoj gal geriau žais kitas.

Ramūnas Butautas, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris:

Tai buvo labai sunkios rungtynės. Kroatija kibiai žaidė gynyboje, rinko pražangas ir turėjome problemų puolant krepšį, ypač pirmoje rungtynių pusėje. Žaidėme nervingai, nebuvome pakankamai susikaupę. Buvo krepšininkų, kurie nesužaidė taip, kaip galėtų. Tikiuosi, jog rytoj būsime pilnai pasiruošę dvikovai su rusais ir pateksime į varžybų finalą.
Ar laimėsite prieš rusus? Nežinau, kaip Rusijos komanda žais rytoj. Tikiuosi, jog būsime geresni.
Š.Jasikevičius pilnai sveikas ar jam skauda? Jis nėra visiškai sveikas, bet gali žaisti. Jis nuveikė daug darbo ir tikiuosi, jog padės mums rungtynėse su rusais.
Ar rusai turės pranašumą, kad ilsisi viena diena daugiau? Rusija puiki komanda, su gerais metikais, puikia sudėtimi bei nuostabiu treneriu. Turime kovoti su jais ir įveikti.