• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ir „Gazprom“: kalbos apie sutartį, tyla dėl kainos

Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas ketvirtadienį susitiko su valstybinės Rusijos dujų kompanijos „Gazprom“ atstovais, kad aptartų naujosios dujų tiekimo sutarties sąlygas. Rusijos pusės siūloma nauja dujų kaina nebuvo atskleista, tačiau sulaukta užuominų apie tai, kad derybininkai sieks sudaryti ilgalaikę dujų tiekimo sutartį 15-20 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Pokalbyje, be kitų, dalyvavo „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas Stephanas Kamphuesas, „Gazprom“ ir „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkų pavaduotojas Valerijus Golubevas bei „Lietuvos dujų“ generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

REKLAMA

Susitikimo metu kalbėta, jog iki lapkričio mėnesio pabaigos su „Gazprom“ turėtų būti susitarta ir dėl gamtinių dujų kainos Lietuvai formulės principų ir dėl dujų tiekimo sąlygų 2008 metais. G. Kirkilas pateikė Lietuvos argumentus ir pasiūlymus dėl energijos resursų rinkos specifikos mūsų šalyje ir išreiškė viltį, kad jie bus deramai įvertinti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Golubevo, gamtinių dujų kainas lemia naftos produktų kainos pasaulio rinkose ir tai bus lemiamas faktorius derantis dėl gamtinių dujų kainos Lietuvai. Atskleisti Lietuvai siūlomą dujų kainą jis atsisakė.

„Derybų procesas dar nebaigtas, jeigu tiksliai atsakyčiau į jūsų klausimą, pažeisčiau komercinę sutartį", – Valerijaus Golubevo žodžius cituoja naujienų portalas „Delfi.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis neslėpė, jog bus siekiama sudaryti ilgalaikį dujų tiekimo kontraktą 15-20 metų. Dabartinė Lietuvos dujų tiekimo sutartis su "Gazprom" galioja iki 2012 metų.

V. Golubevas taip pat pareiškė, kad Gamtinių dujų įstatymo priėmimas neskatina abipusiai naudingo bendradarbiavimo ir pasitikėjimo tarp „Gazprom“ ir Lietuvos ūkio subjektų bei gamtinių dujų vartotojų. Jam pritarė ir G. Kirkilas.

Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie tranzito į Kaliningradą pajėgumų išplėtimo, ilgalaikės dujų tiekimo perspektyvos galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų