65
Mantas Kalnietis (nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK)

Lietuvos vyrų rinktinė savo žygį olimpiadoje baigė liūdnai, kai 64:90 ketvirtfinalyje nusileido Australijai bei jau krausis lagaminus kelionei namo. Portalas Krepsinis.net pateikia įdomiausius dvikovos akcentus, kurie turėjo įtakos ir galutiniam mačo rezultatui.

65

Pirmojo kėlinio faktorius. Lietuvos rinktinė kaip ir dvikovoje su Ispanija rungtynes pralaimėjo jau pirmajame kėlinyje, kai australai prišaudė tritaškių ir atitrūko 17:9. Krachas prasidėjo antrajame ketvirtyje – 34:19. Mūsiškiai negalėjo padaryti visiškai nieko, o rungtynių ritmą padiktavo pirmas ketvirtis, per kurį suklysta net 8 kartus.

Apskritai vos tik varžovai įgijo dviženklį skirtumą, nesimatė visiškai jokių prošvaisčių, jog galima išsigelbėti. Reikia pasakyti, kad lietuviai buvo sudaužyti visiškai be jokių variantų.

Teisėjavimas. Sirgaliai piktinosi arbitrų darbu dėl neva netikslių sprendimų, nes per pirmąjį kėlinį buvo užfiksuotos 4 pražangos puolime. Teisybės dėlei galima pasakyti, jog teisėjai buvo tikslūs, nes Jonas Mačiulis tikrai „įlipo į medį“, o Mindaugas Kuzminskas kaire ranka nusistūmė savo varžovą. Pralaimėjus varžovams tokiu skirtumu, kalbėti apie teisėjavimą būtų daugiau nei kvaila.

Robertas Javtokas. Visas ketvirtas kėlinys buvo tiktai formalumas, bet J.Kazlauskas kažkodėl ant parketo neišleido vienintelio dvyliktuko nario – R.Javtoko. Pakeistas buvo M.Kalnietis, taip parodant, jog rankos buvo nuleistos. Tuo tarpu kapitonas nuo suolo nepakilo ir buvo vienintelis žaidėjas, kuris šioje olimpiadoje nepelnė nė taško. Keista, kodėl strategas nedavė pasireikšti R.Javtokui, kuriam tai buvo paskutinis mačas karjeroje su rinktinės apranga. Atsisveikinti jis galimybės taip ir neturėjo.

Domantas Sabonis. 20-metis šioje olimpiadoje buvo naudingesnis nei pernai, bet vis tiek toli gražu iki gero žaidimo. Buvo blykstelėjimų, bet NBA žaisiančiam krepšininkui derėtų atrodyti solidžiau. Mače su Australija Domantas gavo kvailą pražangą prieš tritaškį metusį žaidėją, vėliau sužingsniavo, kai atkovojęs kamuolį eilinį kartą vėlavo atmesti jį laisvam komandos draugui, esančiam ties tritaškiu. Dar vienos niekinės rungtynės šiam aukštaūgiui. Gaila, kad Paulius Jankūnas gavo traumą, nes jis sėkmingai pradėjo mačą (5 taškai per 8 min.) ir būtų pravertęs lietuviams, bet vargu, ar būtų juos išgelbėjęs nuo gėdingo pralaimėjimo.

Pagyrimai. Vienintelis gerų žodžių nusipelnęs žaidėjas yra Mantas Kalnietis. Aukščiausio lygio krepšinį parodęs įžaidėjas stabiliai gerai rungtyniavo visose šešeriose rungtynėse. Ketvirtfinalyje gynėjas atrodė akivaizdžiai pervargęs, o tam įtakos turėjo paskutinis grupės mačas, kai su Kroatija jis rungtyniavo visas 40 minučių. Tikras rinktinės variklis ir geriausias pirmenybių žaidėjas mūsų komandoje. Gaila, jog Lietuva nepateko į stipriausiųjų ketvertą, nes tuomet M.Kalnietis tikrai būtų patekęs į geriausiųjų simbolinį penketuką.