REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Liza (nuotr. asm. archyvo)

Praeitų metų lapkričio 7 dieną įvykusi avarija aukštyn kojomis apvertė Julijos Perevezencevos ir jos šeimos gyvenimą. Kaktomuša susidūrusiame automobilyje lemtingą dieną buvo Julija ir jos 12 metų dukra Liza, kuriai avarija atėmė galimybę vaikščioti.

Praeitų metų lapkričio 7 dieną įvykusi avarija aukštyn kojomis apvertė Julijos Perevezencevos ir jos šeimos gyvenimą. Kaktomuša susidūrusiame automobilyje lemtingą dieną buvo Julija ir jos 12 metų dukra Liza, kuriai avarija atėmė galimybę vaikščioti.

REKLAMA

Julija su dukra vyko iš Vilniaus į Mažeikius aplankyti senelių, tačiau jos pasiekė tik pusiaukelę. Netoli Ramučių Julijos automobilis susidūrė su priešpriešine juosta važiavusia „Volvo“. Moteris pasakojo, kad pačios avarijos aplinkybių nepamena – paskutinis jos atsiminimas jau ligoninėje.

„Net nepamenu, kaip mus traukė iš tų mašinų, pirmąkart save ligoninėje pamenu. Sakė, kad susidūrėme kaktomuša. Straipsnių neskaičiau, nuotraukų nežiūrėjau, nes psichologiškai per sunku“, – pasakojo Julija.

Kitame automobilyje sėdėjęs vyras, pasak Julijos, patyrė tik keletą sužalojimų, tačiau Julijai ir jos dukrai Lizai avarija turėjo daug skaudesnių pasekmių. Moteriai buvo diagnozuoti stuburo, mentės ir kulno lūžiai, pažeisti vidaus organai, tačiau medikų pastangos ir trys operacijos atsipirko – ji pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytis vyks į Sankt Peterburgą

Vis dėlto stuburo lūžį patyrusi Liza avarijos pasekmes jaučia ir šiandien. „Dukrai pažeistos stuburo smegenys. Trauma labai rimta ir mums Lietuvoje padėti negali. Gydytojai galvoja, kad ji jau nebevaikščios, todėl kreipėmės į užsienio gydymo centrus“ , – pasakojo Julija.

REKLAMA

Sankt Peterburge Lizai planuojama taikyti naują gydymo metodą, kuris taikomas dar tik keletą metų. Tokias pat paslaugas teikia ir Šveicarijoje esanti gydymo įstaiga, tačiau gydymo kainų skirtumas verčia pirmiau apsvarstyti gydymą Rusijoje.

„Gydymas kainuotų, jei kalbame apie Rusiją, apie 10 tūkst. eurų, nors tiksliai nežinome, nes gali būti keli etapai. Mums siūlė važiuoti ir į Šveicariją. Jie daro tą patį kaip rusai, bet kainos gali siekti jau šimtus tūkstančių. Aišku, rašysime ir jiems, kontaktus jau gavome, bet pirma norime pabandyti nuo klinikos su mažesnėmis kainomis, kurias galime „pakelti“, padedant žmonėms“, – atskleidė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris nepraleido progos padėkoti ir Lietuvos medikams: „Esame labai dėkingi Kauno klinikoms, kurie išgelbėjo ją, reabilitacijos centro personalui, nes jie labai stengiasi dėl jos, netgi mums pasiūlė mokytoją ten, kuris gali su ja dar papildomai užsiiminėti.

Gydytojai jai sutvarkė stuburą per vieną operaciją. Viskas labai gerai, siuntėme nuotraukas į užsienį, sakė, kad idealiai padaryta“, – pasakojo Julija.

Vilties nepraranda

Liza šiuo metu reabilituojasi Santaros klinikose – jose ji mokosi dirbti su viršutine kūno dalimi, stiprina rankų ir nugaros raumenis. Julija pasakojo, kad Liza mokosi, kaip apsitarnauti vežimėlyje, persirengti, vykdomos ir procedūros rankai, kuri avarijos metu irgi buvo lūžusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima ruošiasi ir Jelizavetos sugrįžimui į namus. Mokyklos bendruomenės suaukoti pinigai leido šeimai pradėti renovaciją vonios kambaryje, kurį reikia pritaikyti negalią turinčiam žmogui, taip pat žmonių suaukoti pinigai skiriami keltuvo, pritaikyto neįgaliesiems, įrengimui.

Moteris apsvarstė ir tolesnį dukros mokymąsi. Nuotoliniu būdu vykstančias pamokas Liza gali lankyti, tačiau po karantino ribojimų grįžti į anksčiau lankytą mokyklą galimybių, greičiausiai, nebūtų – mokykla nėra pritaikyta mokiniams, turintiems judėjimo negalią. Vis dėlto Julija sakė, kad kol kas keisti dukters mokyklos nenorėtų, todėl svarsto galimybę pratęsti nuotolinį mokymą ir po karantino.

REKLAMA

Nors gydytojų prognozės nebuvo itin optimistiškos, Julija sako, kad vilties nepraranda, o apie tolimesnius planus galvos po konsultacijų Sankt Peterburge. „Reikia laukti, nes niekas negali pasakyti, kaip suveiks neuroreceptoriai. Jaunas organizmas, nedaug laiko praėjo, dėl to tikimės“, – pasakojo moteris.

Keliauti automobiliu bijo iki šiol

Julija pasakojo, kad sunkiausia buvo pradžioje: „Norėjosi tik verkti. Visada atrodo, kad kažkas įvyksta kažkam kitam, toli nuo tavęs, o kai įvyksta su tavimi, net nesupranti, nes kas rytą atsibundi, ir galvoji, kad tai buvo sapnas.“

Moteris atskleidė, kad dėl miego sutrikimų kreiptis teko ir į psichoterapeutą. Pasak jos, užmigti nepavykdavo net iki ryto, tačiau konsultacija pas specialistą labai padėjo. Su psichologu po įvykio bendrauja ir jos dukra Liza.

REKLAMA

„Dukrai irgi iš karto Kauno Klinikose priskyrė psichologą. Ir dabar jis su ja dirba, ir ji labai tuo džiaugiasi. Aš  klausiau ir ji pati prisipažino, kad jai irgi reikia. Mums abiem liko baimė kažkur toliau važiuoti. Ji dabar sakė, kad niekada nebevažiuos pas senelius.

Tai normalu po tokios traumos. Baimė yra ir man, tik tikiuosi, kad specialistai mums padės jas nugalėti, nes tai negali tęstis visą gyvenimą“, – pasakojo Julija.

Suaukota jau 20 tūkst. eurų

Julija atskleidė, kad jos nelaimės paliesti žmonės suaukojo maždaug 20 tūkst. eurų. Vis dėlto maždaug pusę šių pinigų iškart teks atidėti gydymui Sankt Peterburge, kuris kainuos apie 10 tūkst. eurų, didelės išlaidos laukia ir tvarkant namus, kurie bus pritaikyti judėjimui su neįgaliojo vežimėliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikalingas keltuvas, kaip liftas, nes gyvename nuosavame name, jai reikia išvažiuoti. Iš pradžių vyras ją nešiojo ant rankų, bet negali nešioti nuolat. Reikėtų stotis į eilę, kuri dėl koronaviruso sustojusi, todėl nusprendėme nieko nelaukti ir imtis šio reikalo patys. Artimiausią mėnesį pradėsime jo įrengimą“, – pasakojo moteris.

Įsigyti dar reikės ir treniruoklių, kurie padės Lizai treniruoti kojas. „Mums dar reikia įvairių treniruoklių, kad veiktų kojų raumenys, nes jei ateis momentas atsistoti ant kojų, norime, kad ji būtų pasiruošusi. Skaičiau, kad netgi problema kad, atėjus laikui, kai gali atsistoti ant kojų, raumenys atrofuojasi, todėl žmogus negali atsistoti“, – sakė Julija.

REKLAMA

Norintys paremti Julijos šeimą ir prisidėti prie Lizos galimybės vėl vaikščioti, gali pervesti norimą sumą į paramos fondo sąskaitą arba skirti 1,2 proc. nuo GPM.

AB SEB bankas: 70440; Gavėjas: Paramos fondas "Jelizaveta"; Įm. k. 305698409; Sąsk.nr.: LT27 7044 0901 0158 1357; SWIFT kodas (BIC): CBVILT2X; LEI kodas: 549300SBPFE9JX7N8J82.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų