Ketvirtadienį „Fernando Buesa“ arenoje į Eurolygos „Top 16“ etapo dvikovą stojo Lietuvos čempionai – Kauno „Žalgirio“ (1/7) krepšininkai. Po įnirtingos kovos kauniečiai 65:71 (20:22, 12:10, 21:13, 12:26) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ (6/2) ekipai.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ 71:65 Kauno „Žalgiris“

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė amerikietis Darams Adamsas kuris per 28 minutes pelnė 17 taškų bei išprovokavo 9 pražangas. Kaip jau įprasta gerai žaidė Ioannis Bourousis. Graikas surinko 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Fabien Causeuris prie pergalės prisidėjo 14 taškų.

„Žalgirio“ greotse rezultatyviausiai žaidė Ianas Vougioukas ir Paulius Jankūnas, pelnę po 13 taškų. I.Vougioukas prie pelnytų 13-os taškų pridėjo ir 13 atkovotų kamuolių. 7 taškus kauniečių gretose pelnė Renaldas Seibutis, po 6 taškus surinko Edgaras Ulanovas bei Brockas Motumas. Po 5 taškus pelnė net trys „Žalgirio“ žaidėjai - Lukas Lekavičius, Olivier Hanlan, Kaspars Vecvagars, 3 taškus sukrapštė Siim-Sander Vene. 2 taškus žalgiriečiams pelnė Martynas Pocius, Martynas Sajus aikštėje nepasirodė.

Startiniai penketukai:

Vitorijos „Laboral Kutxa“: F.Causeur, A.Hanga, I.Diop, K.Tillie, D.Adams.

Kauno „Žalgiris“: R.Seibutis,B.Motum, P.Jankūnas, K.Vecvagars, E.Ulanovas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Paskutinėmis minutėmis Kauno „Žalgirio“ krepšininkai mėtė pro šalį būdami laisvi ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą 65:71.

Liko žaisti dvi minutes, o „Laboral Kutxa“ klubas persvėrė rezultatą į savo pusę, 65:63.

Likus žaisti 5 minutes iki ketvirto kėlinio pabaigos Vitorijos klubas rezultatą išlygino, o ispanų sirgaliai arenoje šėlsta, 58:58.

Lemiamam ketvirtyje praėjus trims minutėms šeimininkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų, 52:56.

Trečias kėlinys:

Kauno „Žalgiris“ įspūdingai sužaidė trečią kėlinį, kurį laimėjo 21:13. Prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos čempionai turi 8 taškų persvarą, 53:45.

Likus žaisti dvi minutes trečiajame ketvirtyje Kauno „Žalgiris“ pradėjo atitrūkinėti nuo šeimininkų ir pirmauja 50:45.

Praėjus pusei kėlinio žalgiriečiams pavyko persvertį rezultatą, tačiau persvarą yra trapi, 41:40.

Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „Laboral Kutxa“ įgijo trijų taškų persvarą, tačiau komandos šiandien atrodo vertos viena kitos, 40:37.

Antras kėlinys:

Žalgiriečiams pavyko išlyginti rezultatą ir nuo antrosios rungtynių pusės žaidimas prasidės iš naujo, 32:32.

Komandos ir toliau šaudo pro šalį. Likus žaisti pusantros minutės antrajame kėlinyje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsilieka 29:31.

Sužaidus kiek daugiau nei pusė kėlinio „Laboral Kutxa“ išlaiko nedidelę persvarą, 29:27. O savo ruožtu „Žalgiris“ šiandien labai prastai meta baudos metimus, žalgiriečiai iš 7 metimų pataikė tik 2.

Po trijų sužaistų minučių antrajame kėlinyje abi ekipos ir vėl demonstruoja prastą krepšinį puolime ir vangiai pelno taškus, 25:23 šeimininkai priekyje.

Pirmas kėlinys:

Kėlinio galas kaip ir pradžia buvo gana rezultatyvi, tačiau jis geriau susiklostė baskams. Vitorijos klubas po pirmųjų dešimt minučių pirmauja 22:20.

Kauniečiai puolime daro vieną klaidą po kitos ir šeimininkai likus žaisti tris minutes pirmajame kėlinyje jau išlygino rezultatą, 13:13.

Sekančios trys minutės nė iš tolo nebuvo panašios į pirmąsias. Abi komandos kurdamos atakas strigo ir sužaidus puse kėlinio „Žalgiris“ priekyje 11:7.

Sužaidus ketvirtadalį kėlinio abi komandos demonstruoja puikų puolimą, o žalgiriečiai pirmauja 9:6.

Situacija prieš rungtynes:

Įspūdingai šį sezoną žaidžiantis baskų klubas kartu su Maskvos CSKA pirmauja F grupėje – 5 pergalės ir 2 pralaimėjimai. Vieną kartą laimėję kauniečiai užima paskutinę, aštuntąją, vietą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmąjį mačą Vitorijos komandai namie pralaimėjo net 68:89.

„Laboral Kutxa“ ekipos vizitinė kortelė – uraganinis žaidimo tempas. Tai viena greičiausių Eurolygos komandų. Tai – ne vienintelis baskų klubo koziris. „Laboral Kutxa“ turnyre geriausiai kovoja dėl atšokusių kamuolių (vid. 39,1). Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai taikliausiai „Top 16“ etape meta baudas (80,4 proc.), užima antrąją vietą pagal perimtus kamuolius (vid. 8,2). Šeimininkai pranoksta svečius pagal visus statistikos komponentus.

„Stengsimės, kad kuo mažiau išryškėtų varžovų atletizmo pranašumas. Svarbu, kad mūsų puolime gerai judėtų kamuolys, nes „Laboral Kutxa“ ginasi labai agresyviai. Būtina išvengti lengvų taškų, kurių paprastai daug pelno mūsų oponentai“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.