Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (3/3) vėl liko be Europos čempionato. Lietuvės sekmadienio pavakarę lemiamoje kovoje Rygoje 65:71 (12:21, 30:19, 8:23, 15:8) nusileido Ukrainai (4/2) ir grupėje liko trečioje vietoje.

Pastarąjį kartą lietuvės Europos čempionate buvo žaidusios 2015-aisiais.

Lietuvės apylygiai pradėjo mačą, bet netrukus itin strigo abejose aikštės pusėse. O ukrainietės surengė įspūdingą spurtą 15:0 ir po pirmojo kėlinio pirmavo 24:12.

Antrajame kėlinyje lietuvės atsigavo ir po kelių tritaškių jau buvo šalia varžovių. Kamilė Nacickaitė čia pat taikliu metimu galiausiai ir išlygino rezultatą. Netrukus jos perėmė iniciatyvą ir susikrovė pranašumą jau savo naudai (42:40).

Bet po pertraukos į aikštę ukrainietės sugrįžo nusiteikusios kur kas kovingiau. Lietuvės ėmė byrėti ir vėl varžovės spurtavo, šįsyk 10:0.

O mūsiškės per beveik 7 min. kėlinyje buvo įmetusios vos 3 taškus.

Galiausiai Gintarė Petronytė nutraukė prastą atkarpą, bet atsakymų turėjo ir Ukraina, kurios prieš lemiamą mačo kėlinį pirmavo (63:50).

Ketvirtajame kėlinyje lietuvės bandė artėti ir tas pavyko – jos kantriai mažino deficitą. Likus 47 sek. varžovės pirmavo tik 67:63.

Netrukus lietuvės pataikė baudas, savo metimą, galėjusį lyginti rezultatą, įmetė ir K. Nacickaitė, bet jis nebuvo įskaitytas dėl, anot teisėjų, užfiksuotų žingsnių.

Kelių taškų persvarą išlaikiusios ukrainietės galiausiai sumetė lemiamas baudas ir įtvirtino pergalę.

Ukraina: Alina Jagupova 21 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 9 kld., 7 per. kam.), Olga Mazinčenko 16, Viktorija Balaban 11, Daria Dubniuk 7.

Lietuva: Gintarė Petronytė 20 (14 atk. kam.), Kamilė Nacickaitė 18 (5 atk. kam., 7 kld., 7 n.b.), Justė Jocytė 16 (1/5 trit.), Dalia Donskichytė 7, Laura Juškaitė 2 (6 atk. kam.), Giedrė Labuckienė  ir Gabrielė Šulskė – po 1.