20
Rusija – Latvija 5:0 (nuotr. SCANPIX)

Pirmadienį vakarinėse pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynėse Latvijos rinktinė neatsilaikė prieš Rusijos komandą – 0:5 (0:2, 0:2, 0:1). Prancūzai 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) pranoko slovėnus ir išmetė juos į žemesnį divizioną.

20

Rusai vargo pusę kėlinio. 13-ąją minutę fantastišku tolimu metimu pasižymėjo Bogdanas Kiselevičius. 19-ąją minutę ritulį į vartus įstūmė Ivanas Teleginas.

Du įvarčiai pelnyti ir antrajame kėlinyje. Jį Rusijos rinktinė pradėjo keturiese prieš tris. Galiausiai žaidė penkiese prieš keturis ir švieslentėje uždegė trečiąjį įvartį. Tai padarė Vladislavas Namestnikovas. Ketvirtasis įvartis krito po puikaus Nikitos Kučerovo metimo.

Penktąjį įvartį 54-ąją minutę gražiu smūgiu per daugumą pelnė Antonas Belovas.

Rusijos rinktinė (17 taškų) užima pirmąją A grupės poziciją. Latviai (9 tšk.) – ketvirti. Jiems daug svarbesnė antradienio akistata su šeimininkais vokiečiais (9 tšk.). Komandos kausis dėl paskutiniojo kelialapio į ketvirtfinalį.

Prancūzų ir slovėnų rungtynėse pastaruosius pirmajame kėlinyje į priekį galėjo išvesti Alesas Musičius, bet jam nepavyko realizuoti baudinio.

29-ąją minutę prancūzai nubaudė slovėnus. Kiekybine persvara pasinaudojo Antoine’as Rousselis. 32-ąją minutę rezultatą padvigubino Yohannas Auvitu.

45-ąją minutę Prancūzijos rinktinė turėjo dviejų žaidėjų persvarą. Ją realizavo A. Rousselis.

46-ąją minutę garbės įvartį pelnė Janas Mursakas.

59-ąją minutę paskutinį tašką padėjo A. Rousselis.

Slovėnai, nors ir pralaimėjo, metė daugiau kartų – 27 prieš 25.

Prancūzai (10 tšk.) pakilo į penktąją B grupės vietą. Tačiau juos dar gali aplenkti norvegai (8 tšk.). Slovėnai (1 tšk.) – paskutiniai, aštunti. Jie iškrito į žemesnį divizioną.