Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė iškopė į Anglijoje vykstančio turnyro „The Barnstaple Open“, kurio prizų fondą sudaro 50 tūkst. JAV dolerių, pusfinalį.

22-ejų metų vilnietė, kuri pasaulio reitinge užima 360-ąją vietą, ketvirtfinalyje penktadienį 6:2, 6:7, 7:6 įveikė 396-ąją pasaulio raketę 20-metę britę Aną Smit .

Pusfinalyje L. Stančiūtė žais su viena iš Italijos tenisininkių – 28-erių metų Alberta Brianti (173-ioji pasaulio raketė) arba 25-erių metų Roberta Vinči (97).

L. Stančiūtė į pagrindinį turnyrą pateko po atrankos varžybų. Jose Lina nugalėjo Rusijos, Pietų Afrikos ir Slovakijos tenisininkes. Pirmajame rate lietuvė 6:3, 7:6 (7-4) parklupdė antrąją turnyro ir 100-ąją pasaulio raketę 26-erių metų estę Maret Ani, o aštuntfinalyje 6:4, 6:2 įveikė 295-ąją pasaulio raketę 21-erių metų čekę Veroniką Chvoikovą.

Už patekimą į pagrindines varžybas L. Stančiūtei atiteko trys Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo taškai, o patekdama į pusfinalį lietuvė užsitikrino 16 pasaulio reitingo taškų ir 2185 JAV dolerių (apie 5600 litų) premiją.

Lietuvos tenisininkė šį sezoną iš 43 mačų laimėjo 34. Per dvi savaites L. Stančiūtė sužaidė jau dešimt mačų. Nuo didelio krūvio Liną jau ne pirmą dieną kamuoja kojų raumenų skausmai.