REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvosios dviračių „legendos“ amerikiečio Lance’o Armstrongo dviračiai buvo parduoti Niujorko Sotheby’s aukcione „It’s About the Bike“ už 1 mln. 250 tūkst. JAV Dolerių, o surinkta suma pervesta į jo fondą prieš vėžį „Livestrong.

Gyvosios dviračių „legendos“ amerikiečio Lance’o Armstrongo dviračiai buvo parduoti Niujorko Sotheby’s aukcione „It’s About the Bike“ už 1 mln. 250 tūkst. JAV Dolerių, o surinkta suma pervesta į jo fondą prieš vėžį „Livestrong.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmąkart gyvenime surengęs dviračių aukcioną Lance’as Armstrongas prisipažino, kad šiam žingsniui ilgai nesiryžo, nes išsiskirti su savo dviračiais jam buvę labai sunku.

REKLAMA

Aukcione buvo eksponuojami 7 legendinio amerikiečio dviračiai, iš kurių šešiems dizainą sukūrė garsūs pasaulio menininkai – KAWS, Kenny Scharfas, Shepardas Fairey, Marcas Newsonas, Yoshitomo Nara ir Damienas Hirstas.

„1 KAWS“

KAWS sukūrė L. Armstrongo dviračiui klasikinį dizainą, kuris dviratininkui nešė sėkmę dalyvaujant „Milano-Sanremo“ lenktynėse. Tačiau nesėkmingai baigėsi amerikiečio pasirodymas antrąkart sėdus ant šio dviračio „Vuelta Castilla y Leon“ lenktynėse, kurių metu Lance’as susilaužė raktikaulį. Šis dviratis aukcione buvo parduotas už 160 tūkst. JAV Dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

„2 Kenny Scharf“

Kenny Scharfas sukūrė dizainą L. Armstrongo treko dviračiui, kuris įgavo „erdve skriejančios raketos“ viziją. Ratų diske menininkas įmontavo žvaigždžių ir planetų erdvėje vieną paskui kitą lekiančias raudonos ir mėlynos spalvos kometas. Su šiuo dviračiu L. Armstrongas važiavo 100-osiose „Giro d’Italia 2009“ lenktynėse. Aukcione šis futuristinis dviratis nupirktas už 45 tūkst. JAV Dolerių.

„3 Shepard Fairey“

Kitam L. Armstrongo dviračiui, su kuriuo jis važiavo jubiliejinėse „Giro d’Italia 2009“ lenktynėse, dizainą sukūrė Shepardas Fairey. Pagerbdamas Italijos dviračių sporto istoriją, menininkas panaudojo klasikines italų architektūros detale. Dviratis buvo parduotas už 110 tūkst. JAV Dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„4 Marc Newson“

Australų kilmės menininkas Marcas Newsonas sukūrė dizainą treko dviračiui, su kuriuo L. Armstrongas važiavo „Tour de France 2009“ lenktynių inauguraciniame etape. Juodame fone pavaizduoti geltonos spalvos apskritimai, ratui sukantis, sudaro judėjimo viziją. Dviratis buvo nupirktas už 110 tūkst. JAV Dolerių.

„5 Yoshitomo Nara“

Vienas žymiausių Japonijos moderniojo meno atstovų, Yoshitomo Nara, kuriantis nesudėtingus vaikų atvaizdus, sukūrė dizainą treko dviračiui, su kuriuo L. Armstrongas važiavo „Tour de France 2009“ atskiro starto lenktynėse Anesi mieste š. m. liepos 23 d. Dviračio ratų diske pavaizduoti vaikai, mūvintys bokso pirštines, o ant dviračio rėmo – užrašas, skelbiantis: „Never forget your beginner’s spirit“ (laisvas vertimas – liet. Niekada nepamiršk savo siekio pradėti iš naujo). Šis dviratis kainavo 200 tūkst. JAV Dolerių.

REKLAMA

„6 Damien Hirst“

Dviratis, kuriam dizainą sukūrė Damienas Hirstas, atlikęs tikrų drugelių konfiguracijas, ir su kuriuo žymusis L. Armstrongas važiavo paskutiniame „Tour de France“ etape, buvo įkainuotas didžiausia suma ir nupirktas už 500 tūkst. JAV Dolerių.

„1274 Stolen Bike“

Dviratis, kuriuo L. Armstrongas turėjo važiuoti „Tour of California 2009“ lenktynėse (kuriose dalyvavo pirmą kartą ir dėl to šiam dviračiui buvo sukurtas specialus dizainas), išgarsėjo tuo, kad, lenktynėms tik prasidėjus (š. m. vasario 15 d., po prologo), buvo pavogtas.

REKLAMA

Po to, kai dviratis buvo surastas, jam buvo suteiktas pavadintas „1274 Stolen Bike“ ir ant rėmo išpieštas užrašas: „Ride this one like YOU stole it“ (liet. Dumk taip lyg jį pavogęs būtum TU). Aukcione „pavogtasis dviratis“ buvo parduotas už 130 tūkst. JAV Dolerių, kurie taip pat papildė Lance’o Armstrongo fondą prieš vėžį „Livestrong“.

Skaičių simbolika

Visi dviračiai buvo sužymėti dvejais skaičių deriniais – „1274“ ir „27,5“.

„1274“ reiškia skaičių dienų, kurios praėjo nuo paskutinės Lance’o Armstrongo pergalės „Tour de France 2005“ lenktynėse.

O „27,5“ žymi 27,5 mln. žmonių iš viso pasaulio, kurie mirė per tą laikotarpį, kol L. Armstrongas buvo pasitraukęs iš dviračių sporto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų