• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos mokslo taryba (LMT) kviečia mokslo ir studijų, viešojo administravimo institucijas, mokslininkus, taip pat kitus fizinius ir juridinius asmenis siūlyti nacionalinės svarbos mokslinių tyrimų temas nacionalinėms mokslo programoms (NMP) rengti.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, NMP yra mokslo politikos instrumentas – valstybės užsakymas vykdyti svarbius ir didelės apimties mokslinius tyrimus, padedantis sujungti turimą mokslininkų, institucijų bei tyrimų infrastruktūros potencialą.

REKLAMA

Šiuo metu įgyvendinamos šešios NMP: „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“ (patvirtinta 2009 m.), „Ateities energetika“, „Lėtinės neinfekcinės ligos“, „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“, „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“ (visos patvirtintos 2010 m.), „Saugus ir sveikas maistas“ (patvirtinat 2011 m.). Įgyvendinamų programų trukmė – 4 metai. Kiekvienai jų skiriama apie 20 mln. Lt. Įgyvendinant šias programas 2009–2012 metais vykdyta 230 mokslinių tyrimų projektų, sakoma LMT pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Skiriant lėšų tiksliniams NMP tyrimams nurodoma kryptis, kokie reiškiniai moksle ar visuomenėje reikalauja mokslo potencialo koncentracijos, kelia daug klausimų, kuriems reikia mokslo žinių arba jau tapo iššūkiais. Ypač svarbu tarpdiscipliniškumo ir tarptautiškumo aspektai“, – teigia prof. E. Butkus.

Pranešama, kad siūlymus rengti NMP gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys. Turi būti atskleista valstybei ir visuomenei strategiškai svarbi problema, kuriai spręsti reikia rengti naują NMP. Taip pat siūlant turėtų būti įvertinta, ar problemą galima išspręsti Lietuvos mokslininkų pajėgomis per 3–7 metus ir numatyta, kiek lėšų reiktų tokiai programai įgyvendinti. Išsamesnė informacija apie kvietimą teikti siūlymus skelbiama internete.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų