REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Algirdo Paleckio partizanų niekinimo byloje trečiadienį liudijusios konservatorės Seimo narės Paulės Kuzmickienės teigimu, pasisakydamas apie laisvės kovas A. Paleckis menkino Lietuvos valstybingumą, tai darė „labai apgalvotai“.

Algirdo Paleckio partizanų niekinimo byloje trečiadienį liudijusios konservatorės Seimo narės Paulės Kuzmickienės teigimu, pasisakydamas apie laisvės kovas A. Paleckis menkino Lietuvos valstybingumą, tai darė „labai apgalvotai“.

REKLAMA

„Manau, selektyvia ir galimai specifiškai dėliojama visuomenei skirta informacija ir buvo tikslas sumenkinti laisvės kovas, partizaninį judėjimą, tuo paneigiant esminį laisvės kovų tikslą“, – Kauno apylinkės teisme trečiadienį liudijo P. Kuzmickienė.

„O (kovų – BNS) tikslas buvo priešintis sovietinei okupacijai ir apginti Lietuvos nepriklausomybę. Manau, toks menkinimas yra labai šiurkštus ir neleistinai menkinantis dar ir mūsų valstybingumą“, – pridūrė parlamentarė.

Anot jos, šis A. Paleckiui inkriminuojamas „menkinimas pasirinktas labai apgalvotai ir nematant visos esmės apie laisvės kovas“.

REKLAMA
REKLAMA

P. Kuzmickienės teigimu, kaltinamasis siekė visuomenei sudaryti neigiamą įspūdį apie partizanus minėdamas tam tikrus skaičius, istorinių tyrimų galimai neatitinkančius duomenis.

REKLAMA

„Tie skaičiai, mano žiniomis, yra neteisingi. Aš nesu istorikė, tad remiuosi tik informacija, kuri yra nepriklausomoje Lietuvoje ištirta, publikuojama. Juos publikuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), Vilniaus universitetas. Manau, yra svarbu teismui irgi remtis šiais duomenimis“, – sakė P. Kuzmickienė.

Ji teisėjui Virginijui Kalkauskui patvirtino buvusi viena kreipimosi į prokuratūrą iniciatorių.

„Kartu su Matu Maldeikiu 2022 spalį kreipėmės prašydami įvertinti Algirdo Paleckio pasisakymus viešojoje erdvėje, kurie mano nuomone menkina pokario ginkluotos rezistencijos dalyvius, laisvės kovas, priskiriant toms kovoms tik neigiamus kovos motyvus, nutylint pagrindinį rezistencinės kovos tikslą ginti Lietuvos laisvę“, – liudijo P. Kuzmickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Baudžiamojoje byloje, kurioje A. Paleckis kaltinamas Lietuvos partizanų niekinimu, taip pat – krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno šmeižtu. Teismas be P. Kuzmickienės kaip liudytoją trečiadienį apklausia ir LGGRTC Specialiųjų tyrimų skyriaus vedėją Rytą Narvydą.

Abu liudytojai trečiadienį atvyko į posėdį ir davė parodymus gyvai.

Byloje parodymus anksčiau davė nukentėjusiuoju įvardijamas krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas, liudytojai Andrius Nakas, parlamentaras Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys M. Maldeikis.

Už rengimąsi šnipinėti Rusijai nuteistas ir bausmę Kauno kalėjime atliekantis A. Paleckis byloje kaltinamas L. Kasčiūno, tuomet vadovavusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), šmeižimu ir partizanų niekinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2022 metų spalio iki 2023 metų birželio viešintame A. Paleckio vaizdo įraše teigta, neva L. Kasčiūno anksčiau vadovautas NSGK yra „nacistinis komitetas“, o L. Kasčiūnas siekia apriboti žiniasklaidos laisvę.

Anot prokuratūros, pateikdamas Lietuvos pokario ginkluotą rezistenciją kaip JAV padarytą žalą Lietuvai, A. Paleckis taip pat menkino pokario ginkluotos rezistencijos dalyvius, priskyrė jiems tik neigiamus kovos motyvus nutylėdamas rezistencinės kovos tikslą ginti Lietuvos laisvę.

Teismo posėdžiuose nuotoliniu būdu dalyvaujantis A. Paleckis kaltės nepripažįsta.

Buvęs politikas ir diplomatas pirmosios ir antrosios instancijos teismuose buvo nuteistas už šnipinėjimą Rusijai, pernai birželį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) perkvalifikavo jo veiksmus į rengimąsi šnipinėti ir pusmečiu, iki pusšeštų metų, sumažino laisvės atėmimo bausmę.

Gal A Paleckis pasakoja savo giminių ar kaimynų nuotykius su miškiniais? Pagal amžių jis pats to negalėjo patirti. Šimtamečių Lietuvoj jau mažai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų