Olimpinių žaidynių atrankos turnyre Kroatijos rinktinė po atkaklios kovos nugalėjo Vokietiją rezultatu 76:70 (24:14, 12:17, 11:17, 29:22) ir iškovojo vieną iš trijų kelialapių į Pekiną. Tuo tarpu Vokietijos rinktinei dėl trečiojo kelialapio teks kovoti rytoj mažajame finale.

Rungtynės klostėsi permainingai – kroatai sėkmingai pradėjo dvikovą ir po pirmojo kėlinuko pirmavo solidžia dešimties taškų persvara (24:14). Antrame ketvirtyje iniciatyva priklausė jau Vokietijos rinktinei, kuri sušvelnino skirtumą iki dviejų taškų (24:26), tačiau kroatai sugebėjo atsitiesti ir iki didžiosios pertraukos pirmavo rezultatu 36:31.

Trečiojo kėlinuko pradžioje kroatai padidino pranašumą iki septynių taškų, tačiau nuo tos akimirkos skirtumas tarp komandų nuolat mažėjo. Ketvirčiui besibaigiant Vokietijos krepšininkai išsiveržė į priekį (44:42), o kėlinuką laimėjo minimaliu skirtumu (48:47).

Ketvirtame ketvirtyje situaciją visiškai kontroliavo jau Kroatijos rinktinė. Davoras Kusas pataikė du tritaškius, Nikola Prkačinas sėkmingai užbaigė dvi atakas iš eilės ir kroatai pirmavo 65:55. Likus kiek daugiau nei minutei Dirkas Nowitzki sušvelnino deficitą iki 5 taškų – 62:67. Marko Popovičius realizavo abu baudos metimus, tačiau Robertas Garrettas pataikė iš toli, D.Nowitzki pridėjo dvitaškį ir komandas teskyrė du taškai – 69:67. D.Kusas ir Marko Tomasas pataikė po vieną baudos metimą, o galutinai kroatų pergalę įtvirtino po du M.Popovičiaus ir M.Tomaso baudos metimai, o paskutinę sekundę Steffeno Hamanno pataikytas tolimas metimas tebuvo tik formalumas – 76:70.

Kroatija: M.Tomas 21, N.Prkačin 10, D.Kus 9, Z.Planinič, K.Končar - po 8, M.Popovič 6 (6 rez. perd., 6 atk. kam.).

Vokietija: D.Nowitzki 30 (13 atk. kam., 19/21 baudos), Ch.Kaman 12, S.Hamann 10, P.Roller 9.