REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pelnas, gautas iš prekybos nelegaliai įvežamomis cigaretėmis, verčia griebtis vis tobulesnių prekės pervežimo per sieną būdų.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi Lietuvos valstybė paskelbė prioritetu kovą su kontrabanda, paieška užsiima ne tik Policijos, Pasienio, bet ir Muitinės departamentas, mat gabenamos į Lietuvą kontrabandos vertė siekia tūkstančius milijonų.

REKLAMA

Jeigu viename lengvajame automobilyje galima paslėpti iki keturių tūkstančių pakelių cigarečių (apie 8 dėžes), tai krovininiame keturis kartus daugiau – nuo 50 tūkstančių ( apie 30 dėžių).

Vilniaus Teritorinės Muitinės mobiliosios kuopos inspektorius Giedrius Ilgevičius sakė, jog tikrinami ne tik automobiliai, bet ir bėginės transporto priemonės – traukiniai, lėktuvų keleivių bagažas: „Paprastai pasirenkame tą objektą, kuris atrodo neįprastai arba kelia įtarimų kai kurie techniniai segmentai. Kartais naudojamės gauta informacija apie slepiamą kontrabandą.“

REKLAMA
REKLAMA

Kontrabandinės prekės dažniausiai gabenamos naktimis. Muitinės darbuotojai kas naktį sulaiko iki  dešimt automobilių.

Slėptuves kontrabandininkai įrengia patariami kitų. Cigaretės slepiamos galinių sėdynių atlošuose,  daiktadėžėse, asmeniniuose daiktuose,  bagažinėje, kuro bakuose, stoge, slenksčiuose, posparniuose po sėdynėmis ar prietaisų skydeliais, duryse, padangose.

Bene sudėtingiausia atrasti rūkalus, „supakuotus“ kuro bakuose, kurie neretai įrengti taip, kad automobilis su paslėptu kroviniu gali važiuoti varomas ir benzinu, ir dujomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negana to, visos slėptuvių konstrukcijos būna kruopščiai užglaistytos, nudažytos ir „pasendintos“.

Anot G. Ilgevičiaus,  kuro bakuose rūkalai slepiami specialiose ertmėse, kurios pagaminamos tam tikrais atitvarais padalinus baką į dvi dalis, todėl norint išardyti tokį baką, reikia ne tik patirties, sumanumo, bet ir specialios įrangos – ypač pareigūnams patirtis praverčia tikrinant dujomis varomus automobilius.

Kelio postų ir mobiliųjų grupių pareigūnai ne tik savo srities specialistai – jie puikiai išmano įvairių tipų automobilių konstrukcijas, turi ne vienerių metų darbo patirtį.

REKLAMA

Todėl kad ir kaip kontrabandininkai stengiasi įrenginėti slėptuves manydami, jog šios bus nepastebėtos, muitininkai paprastai jas nesunkiai aptinka. Tai rodo ir nuolat didėjantys sulaikomos kontrabandos kiekiai.

Traukiniuose „niekieno“ cigaretės slepiamos tarp patalynės, šiukšliadėžėse, vagonų, tualetų lubose, tambūruose. Maršrutiniuose autobusuose – po sėdynėmis, grindyse ar šonuose esančiose ertmėse.

Vilkikuose didelius kiekius rūkalų kontrabandininkai mėgina įvežti  dvigubuose puspriekabių dugnuose ar lubose, ratuose, kabinų salonuose esančiose daiktadėžėse bei kitose vietose įrengtose slėptuvėse. Tikrinant tokius automobilius, dažnai į pagalbą pasitelkiama speciali demontavimo technika, mobilioji rentgeno įranga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų