32
D. Giedraitis BNS Foto

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale sekmadienį žiūrovai principinio mūšio tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ nepamatys – tuo pasirūpino Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai.

32

Antrasis KMT pusfinalis virto įspūdinga drama, o ASG arenoje dramatišką pergalę iškovojo „Lietkabelis“, laimėjęs rungtynes rezultatu 82:80 (15:20, 24:23, 24:17, 19:20).

Dvikovą įspūdingu stiliumi pradėjęs „Rytas“ nutolo nuo varžovų 20:7, bet „Lietkabelis“ ginklų nesudėjo ir greitai užkūrė intrigą, kuri tęsėsi iki paskutinės mačo sekundės.

„Lietkabelio“ pergalę užtikrino itin sudėtingas Dovydo Giedraičio dvitaškis, pataikytas likus 15 sekundžių. Po dviejų D. Giedraičio taškų „Lietkabelis“ įgavo trijų taškų pranašumą (81:78). Lemiama „Ryto“ ataka baigėsi klaida, kai Mindaugas Girdžiūnas užsidirbo pražangą puolime.

Tiksint paskutinėms sekundėms Arnas Butkevičius perėmė kamuolį ir atliko dėjimą iš viršaus (81:80), tačiau laiko išsigelbėti finalo ketverto šeimininkams nebeužteko. Likus 2,3 sekundės „Rytas“ dar prasižengė prieš Vytenį Lipkevičių, o kapitonas pataikė pirmąjį baudos metimą (82:80) ir antrąjį specialiai prametė. Gediminas Orelikas dar atkovojo kamuolį, o arenoje nuaidėjo rungtynių pabaigą skelbianti sirena.

Būtent lemiamą baudos metimą pataikęs V. Lipkevičius ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų komandoje. Jo sąskaitoje 16 taškų. 15 pridėjo G. Orelikas, 12 taškų pelnė ir pergalę nulėmusį dvitaškį pataikė D. Giedraitis.

„Ryto“ gretose sunkiai sulaikomas buvo Ivanas Buva. Centras pelnė 21 tašką. 15 taškų surinko komandos kapitonas A. Butkevičius. Po 10 taškų pridėjo net trys sostinės ekipos žaidėjai: Margiris Normantas, Gytis Radzevičius ir Jarvis Williamsas.

Ketvirto kėlinio trečią minutę pasirodymą pusfinalyje baigė vienas rezultatyviausių „Ryto“ žaidėjų M. Normantas – gynėjas surinko penkias pražangas.

Šiose rungtynėse „Rytas“ vertėsi be COVID-19 užsikrėtusio įžaidėjo Speedy Smitho. Dėl tos pačios priežasties pusfinalį praleido ir Panevėžio ekipos vienas lyderių Džordže Gagičius.

Sekmadienį įvyks praėjusių metų finalo pakartojimas. 19:15 val. mūšyje dėl aukso ir trofėjaus „Lietkabelis“ susikaus su Kauno „Žalgiriu“. Rungtynėse dėl trečiosios vietos 15:45 val. įvyks „Ryto“ ir „Šiauliai-7Bet“ akistata.

„Rytas“: I. Buva 18, A. Butkevičius 15, M. Normantas, J. Williamsas ir G. Radzevičius 10.

„Lietkabelis“: V. Lipkevičius 16, G. Orelik 15, D. Giedraitis 12, Kristupas Žemaitis 10.

RUNGTYNIŲ EIGA

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 80:82 (20:15, 23:24, 17:24, 20:19)

Paskutinę minutę „Ryto“ ataka netiksli. „Lietkabelis“ atsakė sudėtingu D. Giedraičio dvitaškiu, likus žaisti 15 sek. suteikdamas savo komandai trijų taškų pranašumą (78:81). M. Girdžiūnas prasižengia puolime, taip mažindamas Vilniaus komandos šansus iki minimumo. Bet A. Butkevičius perėmė kamuolį ir pelnė dvitaškį (80:81. Likus 2,3 sek. prie baudų metimų linijos stojo V. Lipkevičius, pataikęs vieną - 80:82.

Panevėžiečiai puolime renka atkovotus kamuolius, bet savo šansais nepasinaudoja. O G. Radzevičius taikliu tritaškiu kaitina intrigą iki maksimumo (78:79).

„Lietkabelis“ svarbiu momentu bando perimti iniciatyvą. P. Kalaitzakio dvitaškis 34 min. didina jų persvarą – 67:73. V. Kariniauskas tritaškiu mažina skirtumą iki minimumo (72:73), tačiau tritaškį pataiko ir K. Berzinis (72:76). O 36 min. P. Kalaitzakis smeigia neįtikėtiną tritaškį nuo lentos – 72:79.

Po D. Giedraičio metimas skirtumas pakilo iki 5 taškų (62:67), bet turnyro šeimininkai vėl priartėja (66:67).

Trečias kėlinys: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 60:63 (20:15, 23:24, 17:24)

Kėlinys baigiasi M. Normanto pražanga puolime. Šansą mesti baudas gavęs P. Kalaitzakis pataiko tik kartą, bet „Lietkabelio“ komanda toliau priekyje (60:63).

Nė viena komanda nesugeba įgyti solidesnio pranašumo, ASG arenoje vyksta kova taškas į tašką. 38 min. arenos šeimininkai persveria rezultatą 58:57.

25 min. po G. Maldūno metimo komandas skyrė keturi taškai (48:52).

Trečio kėlinio pradžioje vilniečiai išlieka priekyje (44:41). Vis tik V. Lipkevičiaus ir K. Žemaičio tritaškiai leido panevėžiečiams pirmą kartą persverti rezultatą (44"47).

Antras kėlinys: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 43:39 (20:15, 23:24)

„Lietkabelis“ visą laiką alsuoja „Rytui“ į nugarą, bet vilniečiai sugeba išlaikyti trapų pranašumą ir neleidžia varžovams išsiveržti į priekį. Antro ketvirčio pabaigoje tritaškį prametė D. Giedraitis, o prieš pat didžiąją pertrauką baudas sumetus A. Butkevičiui, „Rytas“ priekyje 43:39.

„Lietkabelio“ komandoje traumą patyrė N. Radičevičius ir neaišku, ar serbas galės tęsti rungtynes.

Vilniečiai vėl sugeba atsispirti ir po spurto 7:0 pirmauja prieš varžovus 30:22. Tačiau Panevėžio komanda eilinį kartą demonstruoja charakterio savybes. Po sėkmingos svečių atkarpos 16 min. komandas skiria 2 taškai (32:30).

„Lietkabelis“ grįžta į kovą. K. Giedraitis 12 min. dvitaškiu su bauda priartina savo komandą iki minimumo (23:22).

Pirmas kėlinys: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 20:15

Po dar vieno taiklaus A. Butkevičiaus metimo KMT finalo ketverto šeimininkai nutolo 20:7. Bet po šio epizodo jų varžovai ėmė lipti iš duobės. „Lietkabelis“ atsakė aštuoniais taškais be atsako ir komandas skiria jau tik 5 taškai (20:15).

Po dar vienos rezultatyvios I. Buvos atakos kėlinio viduryje vilniečiai pirmauja 10:5, o A. Butkevičius ir M. Girdžiūnas taikliais tritaškiais 6 minutę didina persvarą iki 16:5.

Rungtynes „Rytas“ pradeda su išskirtine energija. I. Buva pelnė 6 taškus per 4 minutes, o vilniečiai spurtavo 8:2.