Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Slepiama tiesa kaip ir fukushimoje..
Taip ir būna, kai į higienos reikalavimus žiūrima pro pirštus.
Neįmanoma, prieš vėją nepapūsi, jei tas vėjas dar su smerve, tai vamzdec... :)
Nezinau ar cia teisingai pavartotas zodis KLOAKA... :) Bet smarvė lieka smarve...
Prof. Gintaras Denafas, KTU
Prof. Gintaras Denafas, KTU
Jei nenorime, kad kažkur kauptųsi neperdirbamos pavojingos atliekos, ypač medicininės, tokių deginimo įmonių statybos neišvengsime, nebent mokėsime brangiau už jų sunaikinimą užsienyje. Tačiau deginimo įrenginiai turi būti modernūs ir veikti kokybiškai, t.y. deginimo temperatūra degimo kameroje turi būti ne žemesnė kaip 1100oC, o dūmų valymas yra būtinas. Svarbiausias dalykas valant dūmus turi būti geras kietų dalelų sugaudymas, o taip pat dūmų valymas angliniais filtrais.

Atliekų degimo metu pavojingiausi aplinkai ir žmonių sveikatai susidarantys teršalai yra sunkieji metalai ir dioksinai. Jų koncentracijos gali būti nedidelės, bet vis tiek pakankamai pavojingos. Jei degimo temperatūra yra tokia, kaip minėta auksčiau, dioksinų susidaro nedaug. Tiek dioksinai, tiek sunkieji metalai kaupiasi dūmuose esančiose kietose dalelėse, todėl jas gerai sulaikius, šių teršalų išmetimą į orą dar labiau sumažiname. Bet to neužtenka, nes dalis (tegu ir mažesnė) teršalų gali likti dūmuose , todėl juos dar būtina praleisti pro anglinį filtrą. Taigi eksploatuojant bet kokių atliekų deginimo įrenginį, reikia palaikyti reikiamą temperatūrą ir valyti dūmus. Priešingu atveju deginimo įrenginį eksploatuoti draudžiama.

Gaila, bet šis straipsnis eilinį kartą parodo, kad atliekų deginimo tema rašantys žurnalistai nesistengia pateikti objektyvios informacijos, kada deginimas pavojingas, o kada ne, tačiau bet kuria kaina siekia sukelti visuomenėje paniką. Šį straipsnį parašiusio žurnalisto "išsilavinimą" ir susigaudymą matavimo vienetuose parodo ir jo pateikta frazė, kad dalelių koncentracija mieste viršijo 50 mikronų kubiniam metrui oro. Ne mikronų, gerbiamasis, o mikrogramų... Jei pamiršote, tai mikronais yra matuojamas mažų dalelių dydis, o mikrogramais - labai maža masė. Jau nekalbu apie kitus vartojamus žodžius, kaip "kloaka" ir pan. Tai ne kloaka, o pasaulyje įprastas atliekų deginimo įrenginys, kita kalba, ar jis tikrai eksploatuojamas teisingai...

Beje, kietų dalelių koncentracijos miestų ore labiau padidėja, kai yra didesnis transporto intensyvumas ir mažiau valomos gatvės.

Ne viena proga esu pabrėžęs ir sakysiu toliau, kad jei norime turėti švarią aplinką, mūsų pareiga kovoti ne prieš atliekų nukenksminimo technologijas, o už jų teisingą eksploatavimą, t.y. kad neturėtume tokios deginimo stoties, kaip pvz, Kijeve, kur tikrai nesilaikoma jokių reikalavimų. O kiršindami visuomenę nuogirdomis nieko gero nepasieksime, nors trumpalaikę politinę naudą, nesugebėdami nieko daugiau žmonių labui nuveikti, gal ir turėsime...

Tikriausiai taip ir bus.
Galetu salia imones gyvenantys zmones i teisma juos paduot!
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų