• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kūrybines mintis į vieną visumą sujungę dviejų šalių – Lietuvos ir Čekijos – menininkai, skirtingų muzikos stilių atlikėjai kviečia į koncertą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

REKLAMA
REKLAMA

Netipinės muzikos koncertas, įvyksiantis lapkričio 18 d. 18.30 val. – tai du metus trukusio tarptautinio projekto CzechoBalt rezultatas ir pristatymas publikai.

REKLAMA

Jėgas šiame projekte suvienijo dirigentas bei kompozitorius, Klaipėdos muzikinio teatro choro vadovas Vladimiras Konstantinovas, jo sūnus - žinomas Lietuvos didžėjus, elektroninės muzikos kūrėjas Genys ir pasaulinio garso čekų klarnetininkų kvartetas Clarinet Factory: Jindřich Pavliš (vadovas), Ludek Baura, Vojtek Nydl, Petr Valašek. 

REKLAMA
REKLAMA

Projekto užuomazga įvyko prieš kelis metus,  V. Konstantinovui, po jo kūrinio „Requiem Reborn“ publikacijos, gavus pasiūlymą bendradarbiauti su miuziklų libretistu ir multimedia kūrinių sumanytoju,  taip pat didžiausios Čekijos meno agentūros „Aura Pont“ nariu Petru Čenskiu (Petr Čensky).   Šis pasiūlė jungtis su garsiu čekų klarnetų kvartetu Clarinet Factory bei sukurti crossover (muzikinių žanrų samplaika) kūrinį. Taip pat P.Čenskis, pasidomėjęs, kas toks yra Vladimiro sūnus Eugenijus (DJ Genys), pasiūlė į projektą pakviesti ir jį. Ansamblio Clarinet Factory lyderiui Jindrichui Pavlišui toks kelių skirtingų grandžių bendradarbiavimas pasirodė būsiantis įdomus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte dalyvauja ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro styginių grupė, kuriai partitūrą sukūrė V.Konstantinovas. Dvidešimties dalių daugiažanris, praturtintas multimedia priemonėmis koncertinis kūrinys reprezentuos šį drąsų, netipinį sumanymą.

Projekto iniciatorius Vladimiras Konstantinovas bendradarbiavimą su DJ Geniu ir Clarinet Factory pristato taip: „ Sąvoką „crossover“ šiuolaikinės muzikos kontekste galima apibūdinti kaip naujo stiliaus sukūrimą, jungiant skirtingų žanrų elementus. Mūsų projektas pabrėžtinai „krosoverinis“, kuriamas trijų grandžių – tai Clarinet  Factory, kurio kredo – muzika be apribojimų, plius – elektroninė muzika, generuojanti pačias netikėčiausias garsines erdves,  spalvas bei ritmus, plius – klasikinis styginių orkestras, tarytum surišantis visą jungtį su istorinėmis muzikinėmis tradicijomis“.

REKLAMA

Ansamblis Clarinet Factory, išsiskiria inovatyvių idėjų įgyvendinimu koncertinėje praktikoje bei įrašų leidyboje.  Muzika be apribojimų – tai ansamblio kūrybinė platforma.    



Ansamblis Clarinet Factory

„Įsivaizduokite muzikos dirbtuvę arba laboratoriją, kurioje jungiama ketvertas klarnetų, klasikinis muzikinis išsilavinimas, etninė muzika, džiazas, į tai įterpiama šiek tiek minimalizmo idėjų ir improvizacijos. Čia yra įveiksminama šiuolaikiškiausia elektronikos technologija, kviečiami įdomūs svečiai, po išsamių galimybių studijų pradedama kūryba, o svarbiausia laboratorijos siekiamybė – bendravimas su klausytoju.  Šitokiu būdu kuriamoje terpėje gimsta ypatingas žanras, galintis turėti daug įvairių sąsajų su nusistovėjusiu terminu „crossover“, tačiau labiau teisinga būtų šį žanrą apibūdinti kaip „muzika be apribojimų“ arba „muzika be sienų“, - teigia  ansamblio Clarinet Factory nariai.

REKLAMA

Klaipėdoje įvyksiantis koncertas bus kol kas vienintelis. Tikimasi kitais metais atlikti programą Čekijoje, gal būt ir ir kituose Lietuvos miestuose. Taip pat planuojama išleisti kompaktinę plokštelę.

Tad lapkričio 18 d. (18.30 val.) Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre galima tikėtis kokybiškos muzikos, kurią vaizdu papildys ir video žokėja Eglė „Suckmafinger“ Eigirdaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų