• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius siūlo koreguoti priėmimo į mokyklas tvarką. Numatyta, kad priėmimas į mokyklas 2009-2010 mokslo metams bus pabaigtas šiek tiek anksčiau nei įprastai. Be to, bus apsunkintas patekimas į uostamiesčio mokyklas kitų savivaldybių mokiniams.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarkos pakeitimo projekte numatyta, kad priėmimas į mokyklas kitiems mokslo metams vyks iki rugpjūčio 1, o ne iki 25 dienos, kaip buvo iki šiol. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, paankstinti priėmimo pabaigą nuspręsta todėl, kad įstaigoms būna sudėtinga įspėti darbuotojus dėl atleidimo, jei klasės nesukomplektuojamos.

REKLAMA

"Be abejo, vaikai bus priimami ir po rugpjūčio 1 dienos, tačiau masinio priėmimo norėtume anksčiau", - sakė Švietimo skyriaus vadovė.

Vakar Ugdymo ir jaunimo reikalų komitetas pritarė ir siūlymui ne Klaipėdos mieste gyvenamąją vietą deklaravusius mokinius į uostamiesčio mokyklas priimti tik esant laisvų vietų ir tik tuo atveju, jei mokinys atsisako kompensacijos už pavėžėjimą ir jei toje savivaldybėje nėra ugdymo programos, pagal kurią vaikas pageidauja mokytis, pavyzdžiui - rusų kalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Prižgintienės, švietimo ir mokslo ministro patvirtintuose tvarkos kriterijuose numatyta, kad pirmenybė turi būti teikiama vietinės savivaldybės vaikams, tad ši nuostata buvo perkelta ir į savivaldybės parengtą projektą. Pagrindinė tokio sprendimo priežastis - savivaldybė nebepajėgi skirti lėšų mokinių pavėžėjimui iki Klaipėdos mokyklų mokiniams iš Palangos, Nidos, Priekulės ar kitų aplinkinių vietovių.

L. Prižgintienė pažymėjo, kad siūlomi pakeitimai galiotų tik naujai priimamiems vaikams.

"Dabar mieste mokosi apie 900 mokinių, kurių gyvenamoji vieta deklaruota kitose savivaldybėse - jų išmesti mes negalime, nes ugdymo sutartys jau pasirašytos. Transporto išlaidos labai išaugo, o mes iš tikrųjų neturime iš ko mokėti. Tad jei koks Priekulėje gyvenantis mokinys nenori lankyti vietinės vidurinės mokyklos, o nori geresnės ugdymo kokybės, tai galėtų už tai ir susimokėti", - aiškino Švietimo skyriaus vedėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, anksčiau mokinių pavėžėjimas buvo valstybės savivaldybėms deleguota funkcija, o lėšos jai vykdyti atkeliaudavo iš šalies biudžeto. Tačiau šiuo metu lėšos pavėžėjimui skiriamos iš savivaldybės biudžeto.

"Manau yra neteisinga iš Klaipėdos miesto gyventojų sumokėtų mokesčių mokėti už kitų savivaldybių mokinių pavėžėjimą", - sakė L. Prižgintienė.

Laima Švedaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų