REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento delegacija trečiadienį atvyko į Taivaną, blokui stengiantis užmegzti geresnius ryšius su sala, nepaisant Kinijos perspėjimų.

Europos Parlamento delegacija trečiadienį atvyko į Taivaną, blokui stengiantis užmegzti geresnius ryšius su sala, nepaisant Kinijos perspėjimų.

REKLAMA

Vizitas vyksta tvyrant didelei įtampai tarp Taivano ir Kinijos. Pekinas autonominį, demokratiškai valdomą Taivaną, į kurį nacionalistai pabėgo 1949 metais pralaimėję pilietinį karą komunistams, laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors sugrąžins jame savo kontrolę, prireikus – karine jėga.

Pekinas pastaraisiais metais intensyvino pastangas izoliuoti Taivaną tarptautinėje arenoje ir tūžo dėl bet kokių mėginimų traktuoti salą kaip nepriklausomą valstybę.

Septynių narių delegacija, vadovaujama prancūzų europarlamentaro Raphaelio Glucksmanno, per trijų dienų viešnagę susitiks su Taivano prezidente Tsai Ing-wen ir kitais aukšto rango pareigūnais, nurodė salos Užsienio reikalų ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Taivano URM pranešime sakoma, kad ši grupė yra pirmoji „oficiali“ Europos Parlamento delegacija, aplankiusi salą.

„Tikimės vaisingų diskusijų apie demokratijos, laisvės, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms gynimą su mūsų bendraminčiais partneriais Europoje“, – sakoma pranešime.

REKLAMA

R. Glucksmannas, balsingas Kinijos kritikas, yra vienas iš penkių europarlamentarų, kuriems šių metų kovą Pekinas paskelbė sankcijų.

„Nei grasinimai, nei sankcijos nepadarys man įspūdžio. Niekada. Ir toliau – visuomet – palaikysiu kovojančius už demokratiją ir žmogaus teises. Taigi: keliauju į Taivaną“, – per „Twitter“ parašė jis.

Kinijos atstovybė Briuselyje anksčiau perspėjo, kad europarlamentarų vizitas Taivane „kenks esminiams Kinijos interesams ir žlugdys Kinijos ir ES santykių sveikam vystymuisi“.

Pekinas piktai reagavo į praeitą mėnesį surengtą grupės Prancūzijos senatorių apsilankymą Taivane, taip pat į salos užsienio reikalų ministro Josepho Wu pastarojo meto vizitus Slovakijoje ir Čekijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ir Taivano ryšiai pablogėjo, kai 2016 metais prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen, laikanti salą de factosuverenia valstybe, o ne „Vienos Kinijos“ dalimi.

Kinija taip pat pasiuntė į Taivano oro erdvės gynybos zoną rekordinį skaičių karinių lėktuvų, o salos gynybos ministras sakė, kad karinė įtampa su Pekinu dabar yra didžiausia per pastaruosius keturis dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų