• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kažkada buvęs labai svarbiu įgūdžiu – mokėjimas naudotis žemėlapiu – sparčiai nyksta, nes šiuolaikinis žmogus dažniausiai naudojasi navigatoriais, kad nusigautų iš taško A į tašką B, skelbia Didžiosios Britanijos dienraštis „The Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

2 tūkst. žmonių apklausos rezultatai parodė, kad du trečdaliai žmonių jaučiasi patogiau naudodamiesi navigatoriais. Tradicinis naudojimasis žemėlapiu nueina į antrąjį planą, nors 83 proc. apklaustų žmonių sakė, jog turi žemėlapį, o trečdalis sakė nuolat vežiojęsi jį automobilyje.

REKLAMA

Tokie tyrimo rezultatai paskelbti po to, kai neseniai buvo pranešta, jog 67 metų belgė, kuri ketino nuvažiuoti už kelių dešimčių kilometrų esančią geležinkelio stotį pasiimti draugės, vadovaudamasi navigatoriaus nurodymais nuvažiavo iki Kroatijos.

„NetVoucherCodes.co.uk“ užsakymu atlikto tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad amžius yra pagrindinis veiksnys, įtakojantis žmogaus sugebėjimą naudotis žemėlapiu. Keturi iš penkių 18-30 metų žmonių prisipažino, kad be šiuolaikinių technologijų kelio nerastų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokiu žmonių skaičius yra gerokai mažesnis tarp vyresnių žmonių: 53 proc. vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių teigia galintys be vargo naudotis žemėlapiu.

Verta paminėti, kad rezultatai moterų ir vyrų atvejų yra beveik vienodi: 59 proc. vyrų ir 69 proc. moterų sakė, jog sunkiai išsiverstų be navigatoriaus.

„Mūsų priklausomybė nuo navigatorių kelia nerimą, – sakė „NetVoucherCodes.co.uk“ atstovas Styvas Barnsas (Steve Barnes). – Visi esame girdėję istorijų, kai sunkvežimiai atsiranda siaurose gatvelėse ar žmonės nuvažiuoja šimtus kilometrų, kad išvengtų kažkokios kelio dalies. Sugebėjimas naudotis žemėlapiu yra vertingas gebėjimas, kurio žmonės, ypač jaunimas, neturėtų prarasti. Turime nepamiršti, kad negalime visuomet pasitikėti technologijomis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų