REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai jau beveik pustrečių metų ieško ir neturi žinių apie Daugšigalių kaimo gyventoją Aleksandrą Kovalenkovą ir praėjusią liepą dingusį linkuvietį Virgilijų Vaičeliūną. Vyrai dingo po to, kai dėl sveikatos jie pabuvojo gydymo įstaigose, bet nepakliuvę į ligoninės palatą buvo išleisti namo.

Šią savaitę „Šiaulių krašte“ rašyta, kaip nepaguldyta į Kelmės ligoninę pakeliui į namus patvorio šabakštyne mirė moteris.

Apie gyvą žinių nebesitiki

Linkuvietė Regina Bučienė sako, jog žinių apie gyvą brolį Virgilijų jau nebesitiki.

Keturiasdešimt ketverių linkuvietis Virgilijus Vaičeliūnas dingo iš Pakruojo ligoninės priimamojo praėjusio rugpjūčio 23-osios ankstų rytą.

Vyrui greitąją medicinos pagalbą iškvietė artimieji, po vienas paskui kitą sekusių kelių stiprių priepuolių.

„Jis labai blogai jautėsi, visiškai nesiorientavo aplinkoje“, – prisimena V. Bučienė dingusiojo brolio būseną.

REKLAMA
REKLAMA

„Po paskutiniojo priepuolio jis ilgai neatsigavo. Todėl kitas brolis paskambino į „greitąją“. Lydėti Virgilijų į ligoninę nebuvo kam, nes brolis tik ką gavęs darbą, negalėjo vėluoti“, – pasakojo R. Bučienė, tada nė neįtarusi, kad medikams perduotas ligonis gali dingti.

REKLAMA

Jo paieška pradėta rugsėjo 16-ąją, po to kai apskambinę visas apskrities ligonines artimieji V. Vaičeliūno niekur nerado. Jo telefonas buvo išjungtas.

„Tada ir supratome, kad galbūt jo nebėra gyvo. Jis neturėjo kur Pakruojyje apsistoti, buvo tylaus ir uždaro būdo“, – sakė R.Bučienė, negalinti patikėti, kad medikai nematė, jog jam reikia skubios pagalbos.

Neseniai pareigūnams buvo pranešta apie rastą apirusį kūną netoli Pakruojo prie karjero Linksmučių kaime.

R. Bučienė ryžosi bandyti atpažinti, ar rastieji palaikai – ne jos brolio.

„Brolis irgi vilkėjo sportines juodas kelnes“, – apie drabužį ant mirusiojo kūno sakė linkuvietė, nesiryžusi patvirtinti, kad tai – jos iš Pakruojo ligoninės priimamojo dingusio brolio palaikai.

REKLAMA
REKLAMA

Po konsultacijos išsiuntė atgal

Daugšigališkiui Aleksandrui Kovalenkovui buvo dvidešimt aštuoneri, kai jis be žinios dingo 2011-ųjų liepos 7-ąją išlipęs iš „greitosios“ prie Pakruojo ligoninės priimamojo.

Ikiteisminio tyrimo byloje nurodoma, kad A. Kovalenkovas liepos 6-ąją buvo išleistas iš areštinės Joniškyje. Liepos 7-ąją jis dėl sveikatos sutrikimo greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo nuvežtas į Psichiatrijos ligoninę Šiauliuose. Po gydytojo konsultacijos – išleistas.

A.Kovalenkovo paieška pradėta rugpjūčio 5-ąją, kai jo grįžtančio nebesulaukė artimieji.

Tyrimą dėl dingusiojo be žinios atliekantys pareigūnai teigia, kad A. Kovalenkovas iš Šiaulių buvo parvežtas Pakruojo greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Greitosios“ darbuotoja, vežusi į ligoninę Šiauliuose A. Kovalenkovą, pareigūnams teigė, jog gydytojas jos paprašė palaukti, kol apžiūrės stacionariniam gydymui siųstą pacientą. Po apžiūros gydytojas vyro į ligoninę neguldė, paliepė vežti atgal.

Medikės teigimu, grįžtant iš Šiaulių, „greitoji“ turėjo užsukti į Dvariškius, paimti kitą ligonį. Į Pakruojį parvažiavo su dvariškiečiu ir A. Kovalenkovas. Sustojus prie Pakruojo ligoninės priimamojo, pastarasis išlipo iš „greitosios“ kieme ir nuėjo.

A.Kovalenkovo daugiau niekas nematė.

Išgelbėjo policijos pareigūnai

Praėjusią žiemą greitosios medicinos pagalbos prašė Žeimelio seniūnijos gyventojas. Vyras per speigus buvo nušalęs abi rankas, medikų pagalbos paprašė vėlų vakarą.

REKLAMA

Pakruojo ligoninės priimamajame žeimeliškiui buvo sutvarstytos abi rankos, jis išleistas namo. Tik tada kaimietis susigaudė, kad autobusai jau nebekursuoja, neturi kaip grįžti namo.

Žmogus su abiem subintuotom rankom atėjo į policijos komisariatą ir prie budėtojų langelio pasiprašė pagalbos. Pareigūnai, matydami, kad per naktį lauke kaimietis gali mirtinai sušalti, jį į Žeimelį parvežė.

Paieškos – bevaisės

Pakruojo policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkė Nijolė Špejerienė sako, kad kol kas dingusiųjų rajono gyventojų paieška yra nesėkminga.

Apie dingusius A.Kovalenkovą ir V.Vaičeliūną surinktoje tyrėjų medžiagoje apklausos rodo, kad juos gyvus paskutinieji matė medikai.

REKLAMA

„Abiejų jų turime DNR pavyzdžius, todėl ekspertams davėme užduotį palyginti rasto mirusiojo DNR su mūsų ieškomų žmonių.

Šiuo metu Pakruojo policijos komisariate dingusiais be žinios skelbiami tik šie du rajono gyventojai.

„Akivaizdu, kad mūsų šalies sveikatos sistemoje turėtų būti kitaip pažvelgta į ligonių, kurie nepaliekami gydyti ligoninėje, saugų perdavimą artimiesiems. Ta pati bėda turbūt – visoje Lietuvoje“, – sako komisarė N. Špejerienė.

Iš ligoninės – į mirtį

Šią savaitę „Šiaulių krašte“ rašyta, kaip į Kelmės ligoninę atvežta tris insultus patyrusi ir sunkiai aplinkoje besiorientuojanti 74-erių kelmiškė po medikų apžiūros svirduliuojanti išleista į namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris pakeliui į namus dingo. Po keturių parų ji rasta mirusi pakelėje, baisiame šabakštyne.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai greitosios medicinos pagalbos automobiliu atvežtas žmogus paleidžiamas iš ligoninės nesirūpinant, kaip jis pasieks namus.

Prieš keletą metų ieškodama namų, viena moteris nuskendo Kražantėje. Pusamžis vyras iš Šaukėnų seniūnijos dingo ir nerastas iki šiol.

Janina VANSAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų