REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV teisėsaugininkams uždarius rinkmenų apsikeitimo portalą „Megaupload“, daugelis pirmą kartą išgirdo apie jo įkūrėją Kimą Dotcomą bei pastarojo keistą gyvenimo stilių: prabangūs automobiliai, meilė modeliams bei noras gyventi kaip Jamesas Bondas.

REKLAMA
REKLAMA

Publikuojame „Ars Technica“ straipsnį apie Kimo karjeros pradžią ir siūlome susipažinti su milijoninės industrijos „Megaupload“ istorija.

REKLAMA

Persikėlęs į Honkongą Kimas sukūrė tarpusavyje susijusių bendrovių tinklą. 2002 m. gruodžio mėnesį jis įkūrė „Kimpire Limited“. Pirmas investicinės bendrovės vaisius buvo „Trendax“ - investicinis rizikos fondas, valdomas dirbtinio intelekto, kuris visų dėmesį pritraukė sudėtingu „Flash“ internetiniu portalu. Fondas už 50 tūkst. JAV dolerių investiciją siūlė 25 proc. metinę gražą.

Kimas į fondą investavo 250 tūkst. JAV dolerių – didžioji dalis pinigų buvo išleista portalo kūrimui. „Trendax“ buvo užregistruotas The Lee Gardens pastate, kuriame buvo įsikūrusios prabangiausios Honkongo bendrovės. Tiesa, „Trendax“ adresu buvo įsikūrusi „Regus“ bendrovė, teikianti virtualaus biuro paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors „Trendax“ veikė legaliai, tačiau niekada nebuvo užregistruota JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijoje ar Honkongo rinkų priežiūros tarnyboje. Kimas tikino, kad dirbtinio intelekto valdomo fondo vertė nuo 2000 iki 2003 metų padidėjo 130 procentų. Tuo pačiu laikotarpiu „Dow Jones“ indekso vertė sumenko 25 proc. Tačiau „Trendax“ niekada nebuvo leista legaliai priimti investicijas ir sudaryti finansinius sandorius.

Viena bendrovė po kitos

Tuo pačiu metu Kimas stengėsi anksčiau valdytų bendrovių vardus perkelti į Honkongą. 2003 m. vasario mėnesį įkūrė bendrovę „Data Protect Limited“, kuri vėliau tapo „Megaupload“. Vėliau veiklą pradėjo ir „Kimvestor Limited“ bei „Monkey Limited“ bendrovės. „Kimvestor“ ir „Monkey“ dalinosi tą pati adresą, kaip ir „Trendax“, o „Data Protect“ turėjo tik pašto dėžutę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neaišku, kokias pajamas tuo metu gaudavo Kimas, tačiau jis ir toliau gyveno labai prabangiai: plėtė prabangių ir egzotiškų automobilių kolekciją.

Savo portale Kimas kvietė savanorius prisidėti prie „Kimpire“, o su tais, kurie papuls į garbės sieną, žadėjo pasidalinti ateities pelnu. Iš savanorių jis prašė vertimo paslaugų ar net nemokamų puslapių talpinimo paslaugų. Tuo metu „Kimpire“ kėlė juoką, tačiau buvo pakeliui į sėkmę.

Mega milijonai

Visi ankstesni Kimo verslai tebuvo įžanga į jo didžiausią pinigų uždirbimo schemą – apsikeitimo rinkmenomis verslą. Prieš pradėdamas verslą, Kimas nusprendė pabėgti nuo įtartinos praeities ir 2005 m. „Data Protection“ tapo „Megaupload“, o jos savininkė buvo naujai įkurta bendrovė „Vestor Limited“.

REKLAMA

Tuo pačiu metu jis oficialiai savo vardą ir pavardę pakeitė iš Kimo Schmitzo į Kimą Dotcomą bei, pasinaudojęs antra Suomijos pilietybe, gavo pasą, kuriame puikavosi Kimo Timo Jimo Vestoriaus vardas ir pavardė. Būtent šiuo vardu buvo užregistruota bendrovė „Vestor Limited“. Iki 2007 metų niekas nežinojo, kad Kimas Dotcomas buvo kuo nors susijęs su „Megaupload“, o tik 2011 metais paaiškėjo, kad jis šią bendrovė įkūrė.

Savo vardą ir pavardę pakeitė iš Kimo Schmitzo į Kimą Dotcomą. (nuotr. SCANPIX)Savo vardą ir pavardę pakeitė iš Kimo Schmitzo į Kimą Dotcomą. (nuotr. SCANPIX)

Tačiau „Megaupload“ buvo itin pelningas: tiek iš legalios portalo dalies, tiek dėl piratinio turinio. Pagaliau 68 proc. šio verslo akcijų Kimui leido gyventi taip kaip ir norėjo. JAV teisėsaugos duomenimis nuo įkūrimo bendrovė uždirbo 175 mln. JAV dolerių, kurie buvo sparčiai leidžiami. Kratų metu paaiškėjo, kad Kimas nuomojosi patalpas prabangiame Honkongo viešbutyje, kurios kasdien atsiėjo po 12,8 tūkst. JAV dolerių.

REKLAMA

Naujosios Zelandijos vila

Vedęs ir turintis du vaikus Kimas nusprendė išsikraustyti į Naująją Zelandiją. Jis pabandė įsigyti 24 mln. JAV dolerių vertės vilą netoli Oklando. Siekdamas, kad imigruoti į šalį būtų lengviau, už 10 mln. Naujosios Zelandijos dolerių įsigijo šalies vertybinių popierių. Taip pat daug aukojo į fondą, skirtą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo, bei sumokėjo 500 tūkst. JAV dolerių už Oklando 2011 metų Naujų metų vakaro fejerverkus.

Tačiau teisėsaugos pareigūnams pradėjus domėtis jo praeitimi, Kimo gyvenimas apkarto. Jam buvo neleista užbaigti vilos įsigijimo proceso, dėl ankstesnių kaltinimų Vokietijoje ir deportacijos iš Tailando. Kaimynai taip pat pradėjo nerimauti. Todėl Kimas jiems išsiuntė el. laišką, kuriame apie savo praeitį juokavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujosios Zelandijos vila. (nuotr. SCANPIX)Naujosios Zelandijos vila. (nuotr. SCANPIX)

„Pirmiausiai noriu patikinti, kad kaimynystėje turėdami tokį nusikaltėlį kaip aš, gausite naudos. Mūsų neseniai atidaryta pinigų plovimo įstaiga padės jums mokesčių vengimo klausimais. Mūsų tarptautinis ekspertų tinklas, turintis vidinės informacijos, gali patarti, kur investuoti.

Jei kalbant rimtai: aš su savo šeima myliu Naująją Zelandiją ir atvykau su taika. Prieš 15 metų aš buvau programišius, o prieš 10 metų buvau nubaustas už prekybą akcijomis pasinaudojus vidine informacija. Tai nėra itin sunkūs nusikaltimai. Nuo tada aš buvau geras berniukas, sukūriau sėkmingą bendrovę, kurioje dirba per 100 žmonių. Žiniasklaidos priemonės skelbia senas žinias. Kodėl? Aš stengiuosi jos vengti. Pažiūrėkite ką ji padarė su kaimynyste. Baisu“, - teigė jis.

Pasikeitus padėčiai Kimo žmona Mona išvyko gimdyti į Honkongą. Iškart po to Kimo vilą šturmavo pareigūnai. Šiuo metu Kimas yra kalinamas Naujoje Zelandijoje ir neigia visus kaltinimus.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Keista internetinio Daktaro Blogio gyvenimo istorija (I)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų