Šiandien Vilniuje penktosiose LKL finalo rungtynėse triumfavo Kauno „Žalgirio" klubas, kuris po pratęsimo 81:75 (20:25, 14:17, 14:9, 21:18; 12:6) palaužė „Lietuvos rytą“ ir, laimėjęs seriją 4:1, tapo LKL čempionu.

Svečiai sėkmingiau pradėjo susitikimą. Trečią kartą iš eilės pirmus rungtynių taškus pelnė „Žalgirio“ vidurio puolėjas E. Žukauskas – 2:0, o sužaidus daugiau nei  2 minutes kauniečiai pirmavo 7:4.

Pagirtinai ir toliau žaidė E. Žukauskas, per pusę pirmo kėlinio pelnęs 6 taškus, jis padėjo savo ekipai išsaugoti kelių taškų pranašumą – 14:11. Kauniečiams prieš „Lietuvos ryto“ įgyti didesnės persvaros neleido netaiklūs baudos metimai – vienu metu jie iš eilės prametė keturias baudas.

M. Petravičius, pelnęs du taškus su pražanga, priartino šeimininkus prie priešininkų iki minimumo, o po analogiškos A. Jomanto atakos vilniečiai pirmąkart išsiveržė į priekį – 21:19. Spurtavę 9:1, „Lietuvos ryto“ žaidėjai pakiliai baigė pirmąjį ketvirtį ir po jo pirmavo 25:20.

„Žalgirio“ puolimas mechanizmas ėmė strigti (tris minutes nepavyko pelnyti taškų), o vilniečiai nieko nelaukė ir nurūko į priekį – 31:20. Greitame žaidime „Lietuvos ryto“ krepšininkai jautėsi kaip žuvys vandenyje ir dar šiek tiek padidino savo atotrūkį – 37:24 įpusėjus kėliniui.

Ch. Eidsono nesportinę pražangą žalgiriečiams pavyko paversti tik dviem taškais, bet kitos atakos metu dvitaškį pataikė P. Jankūnas ir skirtumas kiek aptirpo - 39:32. A. Trifunovičiaus paimta minutės pertraukėlė pasiteisino ir padėjo sustabdyti svečių spurtą. Po dviejų kėlinių - 42:34.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo netaikliais abiejų klubų metimais. Taškų badą pirmajam pavyko nutraukti D. Collinsui, kuris iš eilės įmetė 4 taškus. Tiesa, čia pat iš letargo miego atbudo ir vilniečiai. Tritaškį smeigė M. Lukauskis – 45:38.

Darbo nusprendė imtis kroatas M. Popovičius. Po jo dvitaškio ir tritaškio „Žalgirio“ deficitas jau tik 2 taškai – 45:43. Per minutės pertraukėlę pasikrovę baterijas vilniečiai vėl kiek saugesniu atstumu pabėgo nuo varžovų – 49:43.

„Lietuvos ryto“ žaidėjai M. Nielsenas ir H. Price‘as prametė tris iš keturių baudos metimų ir neišnaudojo progos dar labiau atitrūkti. Sėkmingiau kėlinį užbaigę kauniečiai lipo varžovams ant kulnų – 51:48.

Tik pirmus taškus rungtynėse ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė M. Brownas, bet per tą laiką vilniečiai surengė tris rezultatyvias atakas ir atitolo - 57:51.  Žalgiriečiai nebuvo linkę paleisti priešininkų ir po D. Šalengos tritaškio bei J. Mačiulio prasiveržimo ekipas skyrė jau tik minimumas – 57:56.

Kauno krepšininkai suaktyvino gynybą, bet nesugebėjo sustabdyti įsismaginusio M. Lukauskio, kurio metimai vienas po kito skrodė varžovų krepšio tinklelį. Tiesa, žalgiriečiai nesnaudė puolime ir po M. Browno reido jie išsiveržė į priekį – 62:63.

M. Brownas iš itin sudėtingos padėties įskraidino dvitaškį ir svečiai įgijo jau 4 taškų pranašumą – 67:63.  Likus mažiau nei 2 minutėms po M.  Lukauskio ir K. Bakramovičiaus taiklių metimų – 67:67.

H. Price’as perėmė kamuolį iš D. Markotos ir pavertė varžovo klaidą dvitaškiu – 69:67. Likus 25 sekundėms po J. Mačiulio rezultatyvaus atsako – 69:69. Per likusį laiką šeimininkams puolime nebepavyko nieko nuveikti ir komandoms toliau santykius teko aiškintis pratęsime.

Pratęsime D. Markota, pataisęs kiek netikslų D. Collinso bandymą, išvedė savo ekipą į priekį, bet abu baudos metimus sumetęs A. Jomantas atstatė pusiausvyrą - 71:71. K. Bajramovičius du kartus pergudravo varžovus, bet D. Šalengos ir M. Popovičiaus tritaškiai šūviai vėl suteikė pranašumą svečiams – 77:75. Likus mažiau nei 30 sekundžių D. Collinsas realizavo abu baudos metimus ir kauniečiams buvo per žingsnį nuo aukso žiedų – 79:75.

Šeimininkams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos ir P. Jankūnas dviem baudos metimais užtvirtino žalgiriečių pergalę – 81:75.

„Lietuvos rytui" daugiausiai taškų pelnė: M. Lukauskis 19 taškų, K. Bajramovičius 16 taškų, M. Petravičius ir H. Price'as po 13 taškų, A. Jomantas 11 taškų, Ch. Eidsonas 3 taškai.

„Žalgirio" gretose pirmaisiais smuikais griežė: D. Collinsas 15 taškų, J. Mačiulis 14 taškų, E. Žukauskas 11 taškų, D. Markota ir M. Popovičius po 10 taškų, P. Jankūnas 8 taškai, M. Brownas 7 taškai, D. Šalenga 6 taškai.