• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažniausiai Kauno apskrities gyventojai apsinuodija alkoholiu, jo surogatais bei medikamentais, praneša Kauno visuomenės sveikatos centras (KVSC).

REKLAMA
REKLAMA

Pagal gautą informaciją iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, per 2007 m. pirmąjį pusmetį KVSC ištyrė 124 apsinuodijimų atvejus, iš jų 41 - dėl alkoholio ar jo surogatų, 60 – dėl medikamentų. Per šių metų pirmąjį pusmetį buvo ištirta 23 apsinuodijimo atvejais daugiau nei per praeitų metų tą patį laikotarpį, sakoma KVSC pranešime spaudai.

REKLAMA

KVSC duomenimis, per 2007 metų pirmąjį pusmetį Kauno apskrityje buvo ištirti 124 apsinuodijimų atvejai: Kaune – 21, Prienų rajone – 27, Raseinių rajone – 29, Kaišiadorių rajone – 18, Jonavos rajone – 17, Kėdainių rajone – 12. Apie pusė (49,6 proc.) ištirtų apsinuodijimų sudarė apsinuodijimai medikamentais, apie trečdalis (33,9 proc.) – apsinuodijimai alkoholiu ir jo surogatais.

Per 2007 m. pirmąjį pusmetį dažniausiai apsinuodyta dėl piktnaudžiavimo (42 ištirtų atvejų), atsitiktinių priežasčių (40 ištirtų atvejų) ir bandymų nusižudyti (34 ištirti atvejai). Dažniausiai apsinuodiję pasveiksta, tačiau pasitaiko ir mirties atvejų. Iš visų per minėtą laikotarpį ištirtų apsinuodijimų atvejų vienas žmogus mirė, 104 – pasveiko, 19 – baigtis nežinoma.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak KVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausiosios specialistės Kristinos Mikalauskienės, ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp vaikų dažnai pasitaiko apsinuodijimų alkoholiu, jo surogatais bei medikamentais. Per 2007 metų pirmąjį pusmetį ištirtas vienodas apsinuodijusių vaikų iki 16 metų ir suaugusiųjų skaičius. Tarp suaugusiųjų dažniau apsinuodijo vyrai nei moterys, tarp vaikų iki 16 metų – mergaitės dažniau nei berniukai. Mergaitės dažniausiai apsinuodijo dėl atsitiktinių priežasčių (47 proc.), savižudybės (33 proc.) ir piktnaudžiavimo (20 proc.), berniukai - dėl piktnaudžiavimo (50 proc.), atsitiktinių priežasčių (45 proc.) ir savižudybės (5 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiant išvengti vaikų apsinuodijimų, tėvams patariama stengtis laiku pastebėti savo vaiko psichines ar psichologines problemas nepavėluoti kreiptis į gydymo įstaigą. Medikamentus bei buitinės chemijos priemones reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat didelis dėmesys turi būti skiriamas alkoholio ir narkotikų vartojimo mažinimui, savižudybių prevencijai bendruomenėje“ – teigė KVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė, Kristina Mikalauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų