REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką dar galima žinoti apie meilę?Mūsų supratimas apie sielos draugus ir meilę remiasi tuo, ką matome filmuose ar per televiziją, perskaitome knygose ar pasakose. Tačiau šie šaltiniai paprastai pateikia tik dalį paveikslo. Tikrosios meilės pavyzdys čia pateikiamas gan iškreiptas.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra sielos draugas?

Filosofai ir mistikai teigia, kad pažintis su šiuo žmogumi yra nulemta dar prieš tau gimstant. Visi turime daug sielos draugų, tačiau mūsų charakteris ir emocinis bagažas trukdo bendrauti su jais. Ne visi santykiai su sielos draugu harmoningi. Ne visi santykiai su sielos draugu yra ilgalaikiai.

REKLAMA

Klausytis sąžinės balso visada naudinga. Kartais mes randame kur kas svaresnių pasiteisinimų, kodėl sielos balso neverta klausyti. Tada mūsų protas gyvenimą paslepia tarsi po metaliniu dangčiu, kuris trukdo mums mėgautis tuo, kas geriausia, kas mums skirta.

Ką reiškia „gimininga siela“?

Kai kurie žmonės sako, kad mūsų gimininga siela arba antroji pusė buvo sukurta tuo pat metu kaip ir mes, ir jei tik galėtume surasti vienas kitą, gyventume laimingai kartu amžinai.

REKLAMA
REKLAMA

Kad ir kokia patraukli atrodytų ši idėja, tačiau, deja, nėra jokių įrodymų jai pagrįsti. Kitas, įtikinamesnis giminingų sielų apibūdinimas yra toks. Giminingos sielos - tai asmenys, kurie yra labai suderinami ir tarp kurių yra neįtikėtina trauka.

Deja, giminingos sielos nebūtinai pasmerktos meilei. Edgaras Cayce, įžymusis „miegantis pranašas“, apibūdino giminingas sielas kaip sielas, kurios susitinka, kad pasiektų bendrą tikslą.

Laisva valia ir likimas

Savo gyvenimą gali kurti pats tik iš dalies, tiek, kiek leidžia tavo likimas arba karma.

Deja, tai reiškia, kad negalėsime išvengti savo karmos ir meilės reikaluose. Kam lemta nutikti, tas ir nutiks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad svarbiausi santykiai ir įvykiai yra nulemti. Tačiau tu gali nuspręsti kaip reaguosi ir priimsi juos. Pavyzdžiui, jei šiuo gyvenimo laikotarpiu tau lemta neturėti poros, tai tu gali susikoncentruoti į kitas gyvenimo sritis tapti mokslininku. Arba tu gali sielvartauti dėl to ir liūdėti bei jaustis nelaimingu.

Kitas pavyzdys būtų toks: sutinki nuostabų žmogų, su kuriuo tau lemta neilgai, bet maloniai bendrauti. Tu gali arba džiaugtis šiuo bendravimu, arba liūdėti dėl to, kad jam lemta greitai baigtis.

Pasirink meilę, o ne baimę, ir tokiu būdu susikursi geresnį gyvenimą ir karmą ateičiai.

Kitaip vertink santykių pabaigą

Mūsų visuomenėje labai sureikšminama santykių trukmė. Dažnai sakoma, kad santykiai nepavyko, jei jie truko ne visą gyvenimą. Tikėjimasis, kad galima sugyventi su tuo pačiu žmogumi 60 metų yra idealistinis, bet pasenęs ir nelabai realus.

REKLAMA

Anksčiau iš porų buvo tikimasi, kad, kas beįvyktų, jos liks kartu amžinai, jos įveiks negandas. Laikai pasikeitė. Vis mažiau žmonių gyvena pagal senąjį bendravimo modelį. Jie klauso savo širdies ir instinktų, renkasi ir keičia partnerius, ieškodami tinkamiausio.

Dabar poros svarsto, ar pasikeitus situacijai verta likti drauge. Vis daugiau jų išsiskiria taikiai. Išsiskyrimą verta priimti, kaip galimybę sukurti naujus, dar geresnius santykius, o ne kaip kažko malonaus pabaigą. Kai pakeisi požiūrį į meilės pabaigą, skausmas ir vienatvės kančia taps ne tokia slegianti.

REKLAMA

Meilės ciklai

Taip kaip mėnulis turi fazes, o žemė metų laikus, taip ir mūsų gyvenimai yra cikliški. Mylėti ar bendrauti per prievartą, kai tu tam nesi pasiruošęs, arba kada tinkamesnis laikas yra apmąstymams vienatvėje, sukels vien tik stresą ir konfliktus.

Vasarą nesninga, o žiemą, kad ir ką pasodinsi, tai neaugs. Taip ir santykiai turi savo apibrėžtas laiko ribas ir pasibaigia arba transformuojasi nepriklausomai nuo to, ar pora lieka kartu.

Įmanoma nustatyti, kada yra didesnė tikimybė sutikti suderinamų žmonių, kada santykiai nutrūks arba transformuosis, bei daug kitų dalykų, nes gyvenimas pilnas iš anksto numatytų įvykių bei aplinkybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esi vienas ne be priežasties

Jei desperatiškai ieškai žmogaus, tik dėl to, kad bijai būti vienas, jūsų santykiai pasmerkti. Pakeisk tą troškimą. Nustok ieškojęs, bet tapk atidesnis.

Pasiruošk santykiams, kurių trokšti ir tikėk, kad sutiksi tinkamą žmogų tinkamu metu. Kartok tai, kol žodžiai pasidarys tau reikšmingi: „esu vienas ne be priežasties, todėl priimsiu tai ir būsiu dėkingas bei pasistengsiu išnaudoti šią situaciją kaip įmanoma geriau“.

Dėkingumas už tai, ką turi, padės tau pereiti prie kitos tavo gyvenimo fazės.

Elkis kaip suaugęs/-usi

Tu negali kontroliuoti kitų žmonių veiksmų, tačiau gali pasirinkti, kaip pats reaguosi į savo gyvenimo įvykius.

REKLAMA

Nebūk piktas, kritiškas, įžūlus, siauraprotis, nesąžiningas, dominuojantis, išsisukinėjantis, nekantrus, neryžtingas, netolerantiškas, irzlus, neatsakingas, pavydus, pernelyg jautrus, pesimistiškas, pagiežingas, savanaudis, egoistas, užsispyręs, netaktiškas ir karštakošis.

Jei elgsies solidžiai ir santūriai kaip elgiasi suaugę „sustabarėję“ žmonės, aplinkiniams bus lengviau suprasti, kada tu pasirengęs/-usi rimtiems santykiams.

Nuostabaus princo ir nuostabios princesės sindromas

Esame užprogramuoti tikėtis rasti tą vienintelį tobulą asmenį, kuris visą likusį gyvenimą rūpinsis mumis. Tai neįmanoma, bet daugelis vis tiek to siekia, o kai jų lūkesčiai neišsipildo, laiko save nevykėliais.

REKLAMA

Iškreiptas idealizmas ir pernelyg dideli lūkesčiai 100 % garantuoja nusivylimą.

Liaukis ieškojęs tobulojo/tobulosios, kurie patenkintų visus tavo poreikius. Verčiau būk atviras/-a sielos draugams, su kuriais jauti tarpusavio trauką ir suderinamumą.

Atleisk visiems, kas tave įskaudino

Padaryk sau paslaugą ir atleisk visiems, kurie tave kada nors tave įskaudino. Kol neatleisi, būsi tarsi įkalintas savo bejėgystėje. Atleidimas nėra nusižeminimas prieš tave įžeidusį asmenį. Tai išsilaisvinimas iš pykčio, pagiežos ar kaltės, kuri slypi tavyje, kol neatleidi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atleidimas yra procesas: kiekvieną kartą, prisiminęs žmogų ar situaciją, vėl ir vėl atleisk jiems. Be to, pasistenk apie juos galvoti, kaip apie savo mokytojus, o ne priešus, paklausk savęs, ką gali išmokti iš to skaudaus patyrimo.

Jie yra tavo veidrodis

Visi esame vieni kitų veidrodžiai, taigi nieko negali kaltinti išskyrus save.

Pavyzdys 1: „vaikinas, su kuriuo draugauji, bijo įsipareigoti“. Paklausk savęs, kodėl bendrauji su žmogumi, kuris bijo įsipareigoti. Gal tu taip pat to nenori? Jis, tam tikra prasme, yra tavo atspindys.

Pavyzdys 2: „žmonės, su kuriais bendrauju visada nori, kad aš pasikeisčiau, ir niekada nepriima manęs tokio/-ios, koks/-ia esu.“ Tu pats nepriimi/nemyli savęs tokio, koks esi arbe nesi toks, koks galėtum būti…

Pavyzdys 3: „visi, su kuo tik susitikinėjau/visi mano buvę vaikinai turėjo ir kitų.“ Jei sąmoningai ar nesąmoningai sieki ar trokšti įvairovės, bet neleidi tam prasiveržti, pritrauksi tokius, kurie išreikš tai už tave.

dykai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų