Iš Kijeve (Ukraina) pasibaigusio Europos kyokushin karatė čempionato Lietuvos kovotojai grįžo su dešimčia medalių, trys iš jų - aukso.

Net du Europos čempionato medalius - aukso ir bronzos - iškovojo pasaulio ir Europos čempiono Pauliaus Klapatausko auklėtinė 21-ų vilnietė Rita Pivoriūnaitė („Saulės ženklas“).

Kumite rungtyje aukso medaliais buvo įvertinti kaunietė Margarita Čiuplytė (+65 kg, klubas „Rifas“) ir vilnietis Dmitrijus Aleksandrovas (-90 kg, „Shin“). Trečiąjį aukso medalį pirmąją varžybų dieną kata rungtyje iškovojo R.Pivoriūnaitė.

Visi Senojo žemyno čempionai iškovojo teisę dalyvauti šių metų pasaulio čempionate.

Sidabro medalis kumite rungtyje atiteko vilniečiui Dariui Godauskui („Toshi“), kuris finale pralaimėjo jau minėtam komandos draugui D.Aleksandrovui. Dar vienas sidabro apdovanojimas išvakarėse buvo įteiktas klaipėdietei Dianai Mačiūtei (kata, „Okinava“).

Bronzos medaliais pasidabino net penki mūsų šalies sportininkai: kaunietis Raimundas Paškauskas (kata, „Katana“), jau minėta Europos kata čempionė R.Pivoriūnaitė (kumite, -55 kg), kaunietis Vytautas Kalvaitis (kumite, -70 kg, „Oriens“), vilnietis Andžejus Milevskis (kumite, -80 kg, „Saulės ženklas“) ir kaunietis Artūras Mazeliauskas (kumite, +90 kg, „Oriens“).

Prieš tai ten pat, Kijeve, vykusiame Europos jaunių čempionate Lietuvos kovotojai irgi pelnė dešimt medalių - 4 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos.