REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Vėlinėms gyventojai ima rūpintis artimųjų kapų sutvarkymu. Vieni tai daro patys, kiti  samdo kapų tvarkytojus. Šių paslaugos visam sezonui gali atsieiti kelis šimtus eurų.

Artėjant Vėlinėms gyventojai ima rūpintis artimųjų kapų sutvarkymu. Vieni tai daro patys, kiti  samdo kapų tvarkytojus. Šių paslaugos visam sezonui gali atsieiti kelis šimtus eurų.

REKLAMA

Patys kapų tvarkytojai pataria užsisakyti viso sezono paslaugą, nes taip esą būsią pigiau. Vis dėlto jis pastebi, kad kapų priežiūros paslaugos ypač aktualios, tačiau per brangios pensininkams. Tad siūlo artimiesiems dovanoti kapų tvarkymo dovanų čekius.

Už 3 eurus kokybės nebus

Kapų priežiūros ir tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės „Eram sevice“ savininkė ir vadovė Rūta Matulienė pasakojo, kad kapų priežiūros paslauga Lietuvoje aktuali daugeliui žmonių.

„Gyventojai prašo ne tik sutvarkyti patį kapą, bet ir aplinką aplink jį. Ne visi žmonės prižiūri kapus, tad kartais graži kapavietė yra žolyne. Todėl gyventojai nori, kad būtų sutvarkyti ir aplink kapą esantys takeliai. Dirbame visoje Lietuvoje ir pastebime, kad Vilniuje daug apleistų kapų, regionuose jie sutvarkyti labiau. 

REKLAMA
REKLAMA

Vieni klientai prašo vienkartinio kapo sutvarkymo, kiti nori ilgalaikės kapų priežiūros“, – sakė įmonės vadovė. 

Anot jos, kapų priežiūros kaina nemaža, tačiau paslauga atliekama kokybiškai. 

„Būna, kad paskambina žmonės, kurie jau nusivylė kapų tvarkytojais. Buvo atvejis, kai gyventojas už kapų priežiūrą sumokėjo vos 3 eurus ir tikėjosi puikaus rezultato. Tačiau juk už tokią kainą neįmanoma gerai sutvarkyti kapo. Ši paslauga kainuoja. Vienkartinis kapo sutvarkymas pas mus kainuoja 46 eurus, o viso sezono – 242 eurai.

REKLAMA

Jeigu žmonės nori sutaupyti siūlome įsigyti ne vienkartinį kapų tvarkymą, bet viso sezono. Esame atviri su savo klientais. Visas kainas jie gali rasti internetinėje svetainėje. Į kainą esame jau įtraukę ir atvykimo mokestį, tad už nieką papildomai mokėti nereikia“, – kainas komentavo įmonės vadovė.

Paslaugų kainos kilo

R. Matulienė pasakojo, kad paslaugų kainas įmonė keitė šių metų pavasarį, kai pakilo kuro kainos. 

„Elektros ir dujų kainos mūsų veiklai didelės įtakos nedaro. Darbuotojų turime visoje Lietuvoje, beveik kiekviename rajone. Žmonės dirba pagal individualios veiklos sutartis, tad pastovaus darbuotojų skaičiaus nėra“, – pasakojo įmonės vadovė. 

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino, kad sulaukia visokių klientų. 

Kapų priežiūra labai svarbu vyresniems žmonėms. Tačiau jiems ši paslauga per brangi. Todėl sugalvojome naują paslaugą – dovanų čekį ir siūlome vaikams ir anūkams jį dovanoti vyresniems artimiesiems. 

Taip pat kapų priežiūros paslaugas užsako užsienyje gyvenantys žmonės ar gyventojai, kurių kapai išsibarstę visoje Lietuvoje. Jiems patiems sunku visus apvažiuoti ir sutvarkyti“, – vardijo R. Matulienė. 

Ji pastebėjo, kad dauguma žmonių jaučia pareigą patys tvarkyti kapus, jiems sunku patikėti šį darbą kam nors kitam. 

„Todėl būna žmonių, kurie prašo mūsų prižiūrėti tolimesnių giminaičių kapus, o patys tvarko pačių artimiausių, pavyzdžiui, tėvų kapus“, – atkreipė dėmesį R. Matulienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, žmonėms labai svarbu po kapo sutvarkymo gauti nuotraukų. 

„Norime, kad klientai mumis pasitikėtų, todėl ir siunčiame nuotraukas. 

Dažniausiai sulaukiame gerų atsiliepimų, kartais būna, kad žmonės yra nepatenkinti paties kapo būkle. Tačiau kapaviečių mes netvarkome, neatliekame sutvirtinimo darbų. Tam reikalingi kiti specialistai“, – komentavo įmonės vadovė.

Paslauga per mažai išreklamuota?

R. Matulienė pastebėjo, kad bendraujant su klientais pasitaiko jautrių ir graudžių akimirkų.

„Dažnai žmonės kreipiasi į mus praėjus mėnesiui po laidotuvių ir prašo sutvarkyti kapą ketvirtinei (praėjus 4 savaitėm po mirties). Gyventojai būna pasimetę, išsigandę, tad sunku su jais bendrauti. 

REKLAMA

Žmonėms labai sunku nepaisyti tradicijų, kartais jų laikomasi net perdėtai. Pavyzdžiui, po laidotuvių praėjus mėnesiui žmonės nori, kad būtent laidotuvių dieną būtų sutvarkytas kapas ir paruoštas metinėms. Tačiau iš tikrųjų kapo tvarkymui skirta visa savaitė. Kalbėjomės ir su kunigais, jie tai patvirtino“, – pasakojo įmonės vadovė. 

Pasak jos, kapų priežiūros paslauga reikalinga daugeliui. 

„Vieni žmonės apie mus sužino per rekomendacijas, o kiti – per reklamas. 

Žmonės, sužinoję apie kapų priežiūros paslaugą, dažnai nustemba, jie net neįsivaizdavo, kad toks dalykas egzistuoja. Visi sako, kad paslauga yra reikalinga, bet jie jos net neieško, nes netiki, kad tokia egzistuoja. Todėl ir stengiamės kuo daugiau apie tai pasakoti“, – sakė R. Matulienė.

REKLAMA

Kapus dažniausiai prisimena per Vėlines

Kapų priežiūros paslaugas Vilniuje ir jo rajone teikianti moteris pasakojo, kad artėjant Vėlinėms žmonės dažniausiai prisimena, kad reikia kapus tvarkyti. 

„Natūralu, kad šiuo laikotarpiu yra didesnis susidomėjimas kapų priežiūros paslaugomis. Didžiausia klientų apgultis jaučiama paskutinėmis savaitėmis. 

Turiu nemažai klientų, kurių kapus prižiūriu visą sezoną, nuo pavasario iki rudens. Su jais sudarome sutartis. Tad prieš Vėlines dažnai sudarome sutartis ateinančiam sezonui“, – pasakojo moteris. 

Pasak jos, apskritai dauguma kapų kapinėse yra apleisti. 

„Kiek tenka lankytis kapinėse, matau, kad 50 proc. ir daugiau kapų yra netvarkomi. Būna, kad žmonės kapus pamiršta ir prisimena, tik artėjant Vėlinėms. Todėl tada ir sulaukiame daugiau klientų užklausų“, – pasakojo moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu kapų priežiūros kainos daugiausiai priklauso nuo atstumo, kuriose kapinėse yra tvarkomas kapas, kiek užtrunka iki jo nuvykti. 

„Be to, priklauso kokius darbus reikia atlikti. Kartais tvarkant kapą galima užtrukti labai trumpai, o kartais ilgiau. Priklauso, kokia darbų apimtis. 

Vienkartinis kapo sutvarkymas kainuoja 50–70 eurų. Viso sezono kapų tvarkymas paprastai kainuoja apie 300 eurų, už gėles reikia mokėti atskirai“, – skaičiavo moteris. 

Ji pasakojo, kad vieni jos klientai gyvena užsienyje, kiti yra vyresnio amžiaus, todėl užsisako šią paslaugą. 

„Pastebiu, kad kapų priežiūros paslauga vis populiarėja. Vis daugiau žmonių sužino apie ją. Vyresni žmonės dažniausiai neskaito skelbimų portalų, kur galima rasti skelbimų. 

REKLAMA

Todėl samdo kaimynus ar pažįstamus. Tačiau jų paslaugomis dažnai nusivilia, net pasitaiko apgavysčių. Todėl geriausia samdyti žmones, kurie sudaro sutartis, tada mažesnė sukčiavimo tikimybė“, – patarė moteris.

Iš kapų tvarkymo uždirba ne visi

Kapų tvarkymu užsiimanti, Šiauliuose ir jų rajone, moteris tikino, kad šiuo metu gyventojai labiau linkę patys tvarkyti kapus, taupyti. Todėl ji tikino, kad iš to neišeina daug uždirbti.

„Tai yra papildoma mano veikla ir kol kas nepastebėjau, kad būtų išaugęs klientų skaičius. Gal dar anksti, galbūt artėjant Vėlinėms žmonės susirūpins kapo priežiūra. 

Šiuo metu turiu kelis klientus, kurių kapus prižiūriu nuo pavasario iki lapkričio. Pasodinu gėles, palaistau ir atlieku kitus darbus, kurių paprašo“, – vardijo moteris. 

REKLAMA

Ji tikino, kas iš šios veiklos užsidirbti beveik neišeina. 

„Kaina priklauso, kiek kuro reikia nuvykti iki kapų. Tačiau tai nėra verslas, iš kurio gyvenu. Pavyzdžiui, jeigu kapus reikia sutvarkyti Kairiuose arba Kurtuvėnuose, Šiaulių rajone, ten nuvykstame su vaikais sutvarkome kapus, pasivaikštome po apylinkes.

Ši veikla skirta vaikams parodyti, kad svarbu užsidirbti patiems. Šią veiklą daugiau vadinčiau hobiu, ne darbu“, – sakė moteris. 

Jus rupinkites gyvais o ne mirusiais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų