REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena pastatų valdymo ir priežiūros bendrovė paskelbė karą Vilniaus miesto savivaldybei - vakar Valstybės kontrolei išsiųstas prašymas išnagrinėti daugiamilijoninio Balsių mokyklos statybos ir ūkio priežiūros projekto konkursą, rašoma antradienio "Respublikoje".

REKLAMA
REKLAMA

 „Turime pagrindo manyti, kad Vilniaus savivaldybės paskelbtas konkursas, kuriame dalyvauja ir mūsų bendrovė, yra vykdomas neskaidriai“, - teigė pastatų ūkio valdymo įmonių grupės „City Service“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.

REKLAMA

70 milijonų už kelis puslapius

„Buvo skelbtas Balsių mokyklos statybos ir priežiūros konkursas.  Konkurso esmė buvo tokia, kad privatus investuotojas pagal konkurso sąlygas teikia siūlymą, už kiek jis statytų mokyklą, ir tą mokyklą reikia ne tik pastatyti, bet dvidešimt penkerius metus prižiūrėti, atnaujinti, teikti visas paslaugas, kad mokytojai ir mokiniai koncentruotųsi tik į mokymąsi. O visa įranga ir pan. turi būti sutvarkyta konkursą laimėjusios įmonės“, - „Respublikai“ pasakojo Ž.Lapinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, paraiškas konkursui, kuriuo Balsių mokyklos statybos ir ūkio priežiūros vykdymo koncesiją ketinama suteikti 25 metams, pateikė dvi bendrovės - AB „City Service“ ir UAB „Vėtrūna“. „City Service“ pasiūlytas metinis bazinio mokėjimo dydis, kurį Vilniaus miesto savivaldybė įsipareigotų mokėti kiekvienais metais, lygus 10,7 mln.  litų, UAB „Vėtrūna“ pasiūlė beveik 3 mln. litų didesnį - 13,4 mln. litų - metinį bazinį mokėjimą.

„Paskui buvo mums pateikta papildomų klausimų, mes visus atsakymus pateikėme raštu. O vėliau buvo priimtas sprendimas mus pašalinti iš konkurso neva dėl to, kad mes nepateikėme verslo plano, - aiškino jis. - Kaip supratom iš komentarų, argumentas buvo tai, kad konkurentų verslo plane buvo daugiau lapų prirašyta, o pas mus - mažiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovo, verslo plano sąvoka išvis nėra niekaip apibrėžta. „Juk esmė ne verslo planas, esmė - garantijos ir pateikti skaičiai. Jeigu papildomi keli lapai prirašyti teksto, kuris nieko neatskleidžia, kainuoja papildomus 3 mln. litų per metus, tai išvada peršasi tokia, kad mus nori pašalinti iš šio konkurso“, - pabrėžė Ž.Lapinskas.

Prašo ištirti

„Šiandien parašėme raštą Valstybės kontrolei, tegul pasiima visą medžiagą, ištiria ir pasako, kas yra teisus. O jų teiginiai, kad mes čia dar derėsimės, dar niekas nenuspręsta, tai žinot - protokole sprendimas pakankamai aiškus: atmesti „City Service“ pasiūlymą ir derėtis pakviesti „Vėtrūną“, - aiškino „City Service“ vadovas.

REKLAMA

Jis pasakojo, kad pagal koncesijos konkursą renkamasi ta kompanija, kuri pasiūlė geriausią kainą, ir tuomet su ja deramasi. Ir tik nepavykus susitarti ar pastebėjus neatitikimų galima rinktis kitą kompaniją. Be to, pasak Ž.Lapinsko, negalima tikėtis, kad „Vėtrūna“ derybų metu sumažins projekto kainą 25 proc., o ir prasmės nebebus - „Vėtrūna“ konkuruoti lieka su... savimi. „Kam jiems išvis nuleisti kainą? Sakys, mes nuleidžiam 100 litų, ir bus gerai“, - svarstė jis.

Ž.Lapinsko teigimu, per 25 metus Vilniaus savivaldybei „City Service“ pasiūlymas „uždirbtų“ daugiau nei 70 mln. litų. Be to, kompanija pasiryžusi ir dar labiau nuleisti projekto kainą siūlydama sutaupyti atsisakant ne pačių būtiniausių mokymuisi reikalavimų - tai kainą būtų siūloma sumažinti net iki 8 mln. litų per metus.

REKLAMA

Taupyti neketina

„Reikalavimuose buvo parašyta ir apie akvariumą, ir apie švieslentę, ir langų norima didžiausių, per kuriuos šiluma išeina, - tokių prabangių sprendimų, kurių Lietuva negali šiandien sau leisti“, - pabrėžė jis.

Pasak jo, 2,5 tonos talpos akvariumo nebuvimas mokykloje dar nėra rodiklis, kad mokymosi procesas joje sutrikęs. „Aš pats auginu dukrą dvejų metų ir tikiuosi, kad kai ji eis į mokyklą, jos bus kitokio lygio, bet ir Lietuva gal tą dieną kitaip gyvens, - pabrėžė pašnekovas. - Tie reikalavimai išpūsti, per dideli. Mes derybose buvome pasirengę siūlyti mažinti kainą šiek tiek supaprastinant reikalavimus, kurie nepablogintų mokymosi proceso, pačios mokyklos esmės. O paskui, jei miestas turės pinigų, tą akvariumą galima įrengti ir už trejų ar penkerių metų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo nuomone, įrangos galima įvairios prisigalvoti - pavyzdžiui, prie mokyklos įrengti zoologijos sodą. Kitas klausimas, kiek tai kainuoja.

Tačiau švaistomos lėšos tokiais užmojais ar ne, Ž.Lapinskas teigė nespręsiąs - esą tai atsakingų institucijų reikalas.  Mes pateikėm siūlymą pagal nurodytas konkurso sąlygas: ir akvariumus, ir švieslentes jame numatėme.

„Tikimės, kad Valstybės kontrolės tyrimas padės šį Vilniaus miestui ir Balsių bendruomenei svarbų projektą įgyvendinti sąžiningai ir ekonomiškai racionaliai“, - sakė Ž.Lapinskas.

REKLAMA

Edmundas Kačkus, Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos narys:

Mane saisto konfidencialumo įsipareigojimas. Šitas pirkimas dar nėra užbaigtas. Kai viskas baigsis, tuomet ir galėsiu komentuoti. Mes dabar pereinam prie derybų, tai sunku pasakyti, kiek laiko jos tęsis. Aš nežinau, kokius priekaištus gali kelti „City Service“ - čia jau jų reikalas, kokių veiksmų jie imsis. O situacija yra tokia, kad pirkimas dar nesibaigė - komentuoti, kai nėra rezultatų, yra neįmanoma.

Vytautas Banys, UAB „Vėtrūnos“ valdybos pirmininkas:

Viena, aš pats šiandien ryte iš spaudos sužinojau, kad esam pakviesti derėtis dėl Balsių mokyklos statybų ir priežiūros.

Šiaip aš ne komisijos narys, negaliu pakomentuoti, ar jų planas yra geras - aš jo nemačiau. Manęs, kaip „Vėtrūnos“ atstovo, niekas niekur nekvietė, posėdžiuose nedalyvauju ir papildomos informacijos neturiu. Su „City Service“ sąlygomis susipažinęs nesu ir kaip jie galėjo susipažinti su mūsų informacija - taip pat nesuprantu.

Eglė Jociūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų