REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norint tapti laimingesniu savo darbe, jums nebūtinai reikia, kad viršininkas nustotų skambinti jums vėlai vakare. Jums nereikia uždirbti daugiau pinigų. Jums net nereikia siekti savo svajonės tapti pasaulinio lygio someljė ar valdyti prestižinį restoraną, sako knygos „Happiness at Work“ (liet. „Laimė darbe“) autorius Srikumaras Rao.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, didžiausia kliūtis siekiant laimės yra paprasčiausiai jūsų pačių tikėjimas, kad esate aplinkybių kalinys, bejėgis prieš jums nutinkančius dalykus. „Mes patys kuriame savo patyrimą“, – tvirtina S. Rao.

REKLAMA

Portalas „Forbes“, remdamasis autorius rekomendacijomis, pateikia 10 patarimų, kaip pasiekti laimę darbe.

Venkite etikečių „geras“ ir „blogas“

Nutikus blogam dalykui nepulkite dėl to savęs kaltinti, sako S. Rao. Padarius klaidą jis pataria ją suprasti, tačiau nebausti savęs dėl to. „Darykite tai, ką turite daryti, tačiau neišsižadėkite savo šaltakraujiškumo ir ramybės suvokimo“, – pataria S. Rao.

Lavinkite „nepaprastą atsparumą“

S. Rao „nepaprastu atsparumu“ vadina gebėjimą greitai atsigauti po nelaimių. „Praleidžiate daug laiko nereikalingiems ir bevaisiams kaltinimams sau ir kitiems, – rašo S. Rao. – Einate beprasmiškais kaltės takais ir atsiprašinėjate, nors žinote, kad tai yra kvaila.“ Pasak autoriaus, atsparūs žmonės gali greitai atsigauti ir daug pasiekti. Be to, kaip sako S. Rao, jei bus laikomasi pirmojo patarimo, tuomet apskritai nereikės lavinti atsparumo.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakykite pagiežos

S. Rao tvirtina, kad norint pasiekti laimę darbe reikia pamiršti pagiežą. „Sąmoningai pamirškite praeitį, – sako jis. – Tai yra sunku, tačiau praktikuodami ilgainiui sugebėsite tai padaryti.“

Nešvaistykite laiko pavyduliavimui

„Būdami pavydūs sakote, kad pasaulis yra ribotas ir jame nėra pakankamai laimės man, – teigia S. Rao. – Vietoj to, būkite laimingi, nes bet kas, kas nutiko kitam, nutiks ir jums dabartiniame darbe ar kitoje kompanijoje.“

Atraskite aistrą savyje, o ne savo darbe

Be abejo, galite svajoti apie savo svajonių darbą, kuriame gerai uždirbsite, turėsite visas socialines garantijas, dirbsite su nuostabiais ir patinkančiais kolegomis ir netgi suspėsite grįžti namo vakarienei. Tačiau S. Rao įspėja neieškoti tokios tobulos darbo vietos ir pataria net netikėti, kad tokia egzistuoja. Pavyzdžiui, vietoj, to kad galvotumėte apie save kaip apie banko žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovą, identifikuokite save kaip asmenį, kuris padeda kitiems banko darbuotojams išlaikyti savo šeimas, išnaudokite jų privilegijas ir taupykite ateičiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dauguma problemų, dėl kurių negalėdavote užmigti prieš 10 metų, jau išnyko, – sako S. Rao. – Didžioji dalis šiandieninių problemų taip pat išnyks. Suvokę šią tiesą galėsite lengviau pamatyti ateities perspektyvą.“

Išmeskite iš galvos „jei...,tai“ laimės modelius

S. Rao teigia, kad daugelis iš mūsų pasikliauja ydingu „jei...,tai“ laimės modeliu. Jei tapsite generaliniu direktoriumi, tai busite laimingas. Jei uždirbsite šešiaženklę sumą, tai būsite laimingi. „Nėra nieko, ką turime gauti, daryti ar kokie turite būti, kad būtumėte laimingi“, – savo knygoje rašo S. Rao.

REKLAMA

Investuokite į procesą, o ne į rezultatą

„Rezultatai yra visiškai nepriklausomi nuo jūsų veiksmų“, – įsitikinęs S. Rao. Jūs būsite pasmerki nusivylimui, jei pernelyg daug dėmesio skirsite tam, ką tikitės pasiekti, o ne tam, kaip ketinate tai pasiekti.

Galvokite apie kitus

Net ir JAV, kur tiek daug darbo atliekama sau, S. Rao tvirtina, kad gyventi reikia dėl kitų. Jei šauniam vaikinui nepavyksta pasiekti paaukštinimo pareigose, jam gali pasisekti ne tokioje apčiuopiamoje srityje. „Paaukštinimo jis gali sulaukti vėliau, – teigi S. Rao. – Aš abejoju prielaida, kad norint išgyventi sudėtingoje kompanijų aplinkoje turite būti negailestingas.“

REKLAMA

Daugiafunkciškumą iškeiskite į atidumą

S. Rao mano, kad daugiafunkciškumas nesiderina su laime. „Daugiafunkciškumas reiškia, kad darote daug dalykų blogai ir tam užtrunkate daugiau laiko“, – rašo knygos „Happiness at Work“ autorius. Vietoj to, kad kiekvieną užduotį atlikinėtumėte su 20 minučių tarpais, jis rekomenduoja kiekvienai užduočiai skirti mažiausiai po 2 valandas. Darbo metu S. Rao pataria išjungti bet kokius elektroninius prietaisus, kurie gali blaškyti jūsų dėmesį. Jo teigimu, treniruodamiesi galėsite atlikti kur kas daugiau ir įdėti tam ženkliai mažiau pastangų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų