REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirinkimo įvairovė šiais laikais didelė. Dažniausiai šią įvairovę nulemia papildomos funkcijos, kurias gali turėti daiktas. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tai gali turėti didelę įtaką kainai, rašo interneto portalas „superstyle“.

REKLAMA
REKLAMA

Iš vienos pusės, savo vaikeliui nieko negaila, iš kitos pusės, nesinori mokėti pinigų už nereikalingus aksesuarus. Be to, kuo daugiau funkcijų turi daiktas, tuo greičiau jis sugenda.

REKLAMA

Pati paprasčiausia ir pigiausia medinė lovytė paprastai turi du lygius: aukštesnį - visai mažiems vaikams ir žemą jau paaugusiems, kad jie neiškristų. Visa kita - jau daugiau kainuojantys įmantrumai.

Lovelės gali būti su rateliais, gali būti statomos ant lygaus pagrindo ar ant kojelių. Ratelių reikia, jei ketiname lovelę perstumti iš vienos vietos į kitą, jei ji stovės vienoje vietoje, rateliai nereikalingi.

Kartais lovytės būna įrengtos taip, kad jas galima supti. Dabar pediatrai daug kalba apie supimo žalą kūdikio vestibuliariniam aparatui. Tačiau kai kurie vaikai negali užmigti be supimo, taigi kiekvienu atveju vis tiek turi nuspręsti mama.

REKLAMA
REKLAMA

Mediena, iš kurios padaryta lovelė, lemia tik jos išorinį vaizdą. Medis padengiamas specialiu, nekenksmingu laku ar dažais. Kartais lovelės būna padengtos plastiko ar silikono sluoksniu, tačiau jis dažniausiai nukenčia nuo vaikų dantų. O gabalėliui net ir pačio nekenksmingiausio plastiko vaiko skrandyje ne vieta.

Be to, apgraužta lovelė tikrai ne itin gražiai atrodo, ypač jei mediena, iš kurios ji padaryta, yra tamsi. Taip pat reikia atminti, jog visokie lovelės išraižymai ar puošybiniai elementai gražiai atrodo, bet apsunkina lovelės priežiūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gana naudinga, kai šoninė lovelės sienelė gali nusileisti ar visai nusiimti. Kai sienelė nuleista, lengviau paguldyti kūdikį, o ją visai nuėmus, paaugęs vaikas savarankiškai galės įlipti į savo lovelę, kuri taps panaši į nedidelę sofą. Kai šoninė sienelė nuimta, lovelę galima statyti prie tėvų lovos, tuomet bus labai patogu pamaitinti prabudusį kūdikį.

Kartu su vaikiškomis lovelėmis dažnai parduodama ir patalynės dėžė, tačiau dažniausiai būtent patalynei ji mažiausiai tinkama ir tik renka dulkes, o geriausiu atveju į ją galima susidėti žaisliukus.

REKLAMA

Visi pediatrai laikosi nuomonės, jog lovelės čiužinys turi būti tvirtas. Prekyboje yra kokosinių ir ortopedinių čiužinių, o jų kaina gerokai skiriasi. Kūdikiui ortopedinis čiužinys nėra toks svarbus, kaip dideliam vaikui, be to, čiužiniui sušlapus jį bus sunkiau išdžiovinti, nes ortopedinis čiužinys yra storesnis.

Dažnai su lovele galima nusipirkti ir minkštą apsaugą bei baldakimą. Baldakimas, kaip ir patalynės dėžė, renka dulkes, tačiau lovytė su juo atrodo mielesnė.

Tuo tarpu apsauga vis dėlto yra naudinga. Kai kūdikis tampa judresnis, jis gali įstrigti tarp medinių lovytės virbų arba į juos susimušti.

Vis dėlto dažniausiai jaunos mamos perka lovytę, kurios joms tiesiog krito į akį. Matyt, tai ir yra svarbiausia, nes kai mama patenkinta, laimingas ir kūdikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų