REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norisi pasveikinti ir pasidžiaugti tomis poromis, kurioms mažylio susilaukti pavyko vos suplanavus. Deja, tokia laimė kitus neretai aplenkia. Dalinamės patarimais, kurie padės greičiau pastoti, jeigu jau kurį laiką nesiseka.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, norisi pabrėžti, kad vaisingumo specialistų teigimu, pastoti reikėtų per metus nuo bandymų pradžios. Jeigu metams praėjus pastoti nesiseka, tai vertėtų kreiptis į specialistus ir išsitirti dėl galimo nevaisingumo ar kitų sveikatos sutrikimų, kurie trukdo susilaukti atžalų.

REKLAMA

Jeigu metai dar neprabėgo arba dar tik ketinate pradėti bandyti pastoti, tai siūlome pasinaudoti keliais naudingais patarimais:

Apsilankymas pas gydytoją. Dažniausiai moterys apsilanko pas savo ginekologą jau pasidarius nėštumo testą ir sužinojusios, kad jis teigiamas, tačiau tą verta padaryti dar iki pastojimo. Gydytojas įvertins bendrą organizmo būklę, greičiausiai patars gerti maisto papildus su folio rūgštimi, kuri būtina būsimojo vaikelio vystymuisi ir sumažina įgimtų defektų riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Vaisingos dienos. Ovuliacijos periodas – pats palankiausias metas pastoti. Moterims, kurių ciklas trunka 28 dienas, idealu mėginti pastoti 14 dieną. Galite vaisingas dienas pasiskaičiuoti kartu su ginekologu. Žinoma, šis metodas tinkamas tik toms, kurių mėnesinės reguliarios.

Vaistinėse galima įsigyti ovuliacijos testą, jis naudojamas taip pat, kaip ir nėštumo testas ir nėra brangus (vienetas kainuoja kelis litus).

Taip pat galite matuoti bazinę kūno temperatūrą, ovuliacijos metu temperatūra bus 0,3 - 0,5 laipsnio aukštesnė. Tiesa, tą daryti reikia bent tris mėnesius, tuomet galėsite tiksliai pasakyti, kurią ciklo dieną prasideda jūsų ovuliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ramus pagulėjimas. Patariama po lytinio akto ramiai pagulėti dar 10-15 minučių, tuomet spermatozoidai turi pakankamai laiko patekti į gimdą. Kartais siūloma pakelti kojas arba pasirinkti vieną ar kitą pozą - tai nėra naudinga, kadangi gimdos padėtis pakėlus kojas tikrai nepasikeičia, o kad ir kokią pozą rinkotės, tai ramiai pagulėti reikėtų ant nugaros.

Dietos ir mityba. Norint susilaukti vaiko reikėtų sureguliuoti savo mitybą, pakankamas reikiamų maisto medžiagų ir mikroelementų kiekis užtikrina hormonų balansą. Būsimoms mamos reikėtų vartoti pakankamai vitaminų A (žuvų taukai, morkos, moliūgai, kiaušinio tryniai, sviestas) ir E (žemės riešutai, grūdai, aliejai). Dietos smarkiai kliudo susilaukti vaikelio, o net ir pastojus bus sunku vaiką išnešioti, tad planuodamos šeimos pagausėjimą atsisakykite dietų.

REKLAMA

Gera spermos kokybė. Nereikia persistengti, kadangi dėl dažnos ejakuliacijos vyro spermos kokybė ir kiekis mažėja. Spermos kokybė taip pat prastėja, jeigu vyras patiria stresą, neišsimiega, rūko, vartoja alkoholį ar nepilnavertiškai maitinasi. Spermos kokybė prastėja ir nuo karščio, tad nebandykite pastoti, jeigu vyras neseniai lankėsi saunoje ar intensyviai sportavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų