REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai kyla klausimas, kaip reikia bendrauti su bendradarbiais. Draugų darbovietėje turėjimas gali padėti kilti karjeros laiptais, teigiama BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien kontoros pasikeitė vien jau pačiu jų išplanavimu. Anksčiau darbuotojai dirbdavo kiek uždaresnėse patalpose, kas lėmė ir retesnį bendravimą su kolegomis. Kaip teigia ekspertai, geriau vengti situacijų, kuomet darbiniai santykiai tampa asmeniais, tačiau jeigu jau taip įvyksta, vis tiek reikėtų stengtis išlaikyti kiek įmanoma dalykiškesnį bendravimą darbiniais klausimais.

REKLAMA

BBC teigia, kad darbuotojai vidutiniškai pusę arba trečdalį paros laiko, per kurį jis nemiega, praleidžia biure. Todėl neišvengiamai dalis kolegų tampa daugiau negu bendradarbiai.

Ekspertai įsitikinę, kad svarbu kolegų, kurie yra jūsų draugai už kontoros ribų, nevadintumėte pravardėmis (jeigu jas turi) ar draugiškai nesiglebesčiuotumėte darbo metu.

„Svarbu mokėti atskirti skirtingas bendravimo terpes“, – įsitikinus viena ekspertė Dana Ardi.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, yra žmonių grupė, kurie yra aiškiai nubrėžę ribą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Tokie asmenys net su bendradarbiais, kurie puikiai tiktų jiems į draugus, nesidalina savo privataus gyvenimo detalėmis. Tačiau, kad tokių yra mažuma. Dauguma naudoja savo asmeninio gyvenimo deatales, tarkim, pradėti mažam pokalbiui darbo pertraukėlių metu.

Ekspertai tam pritaria. Manoma, kad dalintis trumpais asmeniniais potyriais yra puikus būdas palaikyti draugiškus, bet tuo pačiu ir dalykinius tarpusavio santykius. Konkrečiai kalbant, asmeniniai potyriai gali būti, pavyzdžiui, papasakojimas kolegoms, ką veiksite savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia mokėti pasirodyti ir kiek jautresniam“, – BBC pasakojo D. Ardi.

Be to, jeigu kolegos žino, ką jūs veikiate po darbo ar savaitgaliais, jie jau žinos priežastis, kodėl jūs neatsiliepiate telefonu nedarbo metu.

BBC taip pat pastebi, kad reikėtų vengti kalbėti neigiamai apie kitus bendradarbius. Gandų nešiojimas kuria jūsų, kaip nepatikimos asmenybės paveikslą.

Taip pat verta paminėti ir konfliktines situacijas. Ekspertų teigimu, konfliktus, kilusius tarp kolegų, daug sunkiau išspręsti negu kilusius tarp bičiulių. Vis dėlto, kilus konflikui su bendradarbiu, rekomenduojama jį spręsti gyvai. Pavyzdžiui, vietoj susirašinėjo elektorininiais laiškais geriau kalbėti telefonu, nevengti gyvo kontakto.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų