REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Tikrąjį žmogaus „aš“ matome jo veide, nes kiekvienas veidas yra unikalus“, – tvirtina veidotyros specialistė Eglė Pelienė. Balsas.lt skaitytojams ji jau pasakojo, ką apie mus kitiems sako išdavikės akys, į kokius žmogaus bruožus ir kodėl pirmiausia atkreipiame dėmesį bei kodėl mūsų veidai yra asimetriški.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kartą kalbamės apie tai, kokios informacijos apie žmogų suteikia jo veido forma: kvadratinis, trikampis, ovalus veidas.

REKLAMA

„Daugelio mūsų veidai ne idealios formos, tačiau, pavyzdžiui, vienų jie yra akivaizdžiai ovalūs, kitų – labiau trikampiai ar stačikampiai, o daugelio veidų forma yra mišri„, – atkreipia dėmesį E. Pelienė. Ir pabrėžia: „Sutikę žmogų, vien iš jo veido formos galime daug nuspėti“.

Veido formos (E. Pelienės iliustr.) (nuotr. Balsas.lt)Veido formos (E. Pelienės iliustr.)

Stačiakampis veidas – ryžtingas žmogus

„Kokiomis charakterio savybėmis galėtų pasižymėti tokio veido savininkas?, – klausia E. Pelienė, rodydama stačiakampį veidą. Ir atsako:

REKLAMA
REKLAMA

„Tvirtas charakteris. Konstruktyvus žmogus. Aktyvus, sunkiai, uoliai dirbantis. Fizognomikos požiūriu, jo raumenų tonusas, kaulų struktūra yra stiprūs. Paprastai tokių žmonių nosis nedidelė, lūpos siauros".

Paklausta, ar toks žmogus apimtas streso gali būti agresyvus, veidotyros specialistė sako, kad tikriausiai taip.

„Tačiau nėra vien gerų ar vien blogų veido bruožų. Sakykime, jeigu žmogus turi „stiprų“ – ryškaus stačiakampio formos veidą, jis bus ryžtingas, valingas, galbūt nekalbus. Tai teigiami bruožai. Bet jeigu ieškosime neigiamų, galime manyti, kad toks žmogus bus agresyvokas, gali būti piktas, gali turėti polinkį į pykčio priepuolius", – aiškina E. Pelienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apvalus veidas – geraširdis „šypsniukas"

„Apvalus veidas siunčia mums visai kitokią informaciją. Tokio veido savininkų lūpos dažniausai putlesnės. Gamtoje paprastai nebūna paradoksalių dalykų , todėl stačiakampiame veide putlias lūpas pamatysime itin retai, o apvaliame gerokai dažniau", – atkreipia dėmesį E. Pelienė.

„Apvalaus veido savininkui turėtų būti būdingas pasitikėjimas savimi. Jis geranoriškas, galbūt pribloškiamai ambicingas, bet geraširdiškesnis, nuolaidesnis, negu stačiakampio veido savininkas.  Ir tautosakoje apstu tokių pavyzdžių: apvalaino veido savininkas geresnis, „minkštesnis“. Juk ir mielasis „veidukas-šypsniukas“ apvalus“, – primena E. Pelienė.

REKLAMA

Šyptelėjusi ji pataria apvalesnių kūno formų savininkėms moterims dėl to labai nesijaudinti, nes „vyrai labiau linkę prie to, kas apvalu".

Kvadratinis veidas – stiprios valios požymis

„Kvadrato formos veiduose itin ryškiai išreikšti smakrai", – labiausiai į akis krentančią kvadratinių veidų dalį pamini E. Pelienė. Anot jos, tokie žmonės gali nieko nekalbėti derybų metu, bet būtent jie priims sprendimus.

„Tai tvirti, valingi, psichologiškai gana stabilūs žmonės. Jie iniciatyvūs, nevengiantys atsakomybės", – vardija ji tokios veido formos savininkams būdingiausius bruožus.

REKLAMA

Ovalaus veido savininkai bendrauja itin lengvai

„Kai prašoma pasakyti, koks veidas yra gražus, statistiškai daugiausia palankių vertinimų sulaukia veidai, kurių forma artima ovalui. Visi grimuotojai, visažistai, fotografai stengiasi ieškoti ovalių veidų. Dar daugiau. Jeigu nori sukurti gražų veidą, grimuotojai stengiasi priartėti prie ovalių formų“, – pasakoja E. Pelienė.

„Tokios veido formos žmogus sudaro įspūdį, kad yra labai geras – beveik „dievo karvytė“. Jie pasižymi neįtikėtinai gerais bendravimo įgūdžiais, todėl neatsitiktinai daugybė žmonių ovaliais veidais sėdi prie baro, o ne prie staliuko: net jeigu jis atėjo vienas, jis nori bendrauti“, – aiškina veidotyros specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ovalaus veido žmonės inteligentiškesni, turi daugiau altruizmo, lengvai mezga kontaktus, labai socialūs, juos mieliau priima publika, nes jie yra malonesni.  Kai intuityviai sakome „malonus pranešėjas„, pažvelkite į to žmogaus veidą. Jis bus ovalo formos“, – Balsas.lt sakė E. Pelienė.

Trikampis veidas – karjeristo veidas

„Aštrus protas, didelės ambicijos. Tai žmogaus – realisto veidas. Bet norėčiau atkreipti dėmesį – nuo genialumo iki išdavystės, veidmainystės tokius žmones dažnai skiria tik  vienas žingsnis, ypač jei dar ir lūpos siauros. Jie sunkiai socializuojasi", – sako E. Pelienė.

REKLAMA

„Tačiau atkreipkite dėmesį – tikri karjeristai, kurie lipa visiems per galvas, labai dažnai yra trikampio veido", – negailestinga trikampės veido formos savininkams veidotyros specialistė.

„O jau sekretorių arba vadybininkių, kurios visiems per galvas lips, veidai beveik visada bus trikampės formos. Jų aukšti skruostikauliai, stipri, bet smailėjanti smakro linija“, – priduria ji.

Veido formos. Trikampis veidas (E. Pelienės iliustr.) (nuotr. Balsas.lt)Veido formos. Trikampis veidas (E. Pelienės iliustr.)

Daugiakampis veidas: jis nenuspėjamas ir nesugyvenamas

„Jei sutiksite žmogų, kuris yra perfekcionistas, atkreipkite dėmesį, ar plačiausia jo veido vieta yra tarp ausų? Tokie žmonės linkę užsidaryti, jie yra nenuspėjami“, – aiškina E. Pelienė.

REKLAMA

Ji atkreipia dėmes, kad vadovai, kurių plačiausia veido vieta yra būtent tarp ausų, būna „labiausiai nesugyvenamo charakterio".

Trapecija – kūrybingas nestandartas

„Jeigu ieškote žmogaus, kurio pagrindinės savybės – kūrybiškumas ir kreatyvumas, kuris mąsto globaliau, strategiškiau, atkreipkite dėmesį į viršutinę veido dalį – tokie žmonės iš kitų išsiskiria plačia kakta. Trapecijos formos veidas siunčia signalą, kad žmogus kūrybiškas, greičiausiai nestandartiškai mąstantis", – pasakoja E. Pelienė.

Tačiau ji atkreipia dėmesį, kad plikė ir aukšta kakta – ne tas pats.

„Kakta yra iki plaukų linijos. Nesvarbu, kad toliau nėra plaukų, plikė ne kakta. Tik juokaudami galime sakyti, kad žmogus prapliko ir tapo protingesnis", – šyptelėjusi sako veidotyros specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet jeigu veido trapecija platėja ne į viršų, bet į apačią, žandikaulių kryptimi, o kakta ženkliai žemesnė, siauresnė, tikėtinos žmogaus charakterio savybės jau bus visai kitos. Tokio veido-trapecijos savininkas bus linkęs moralizuoti„, – aiškino  veidotyros specialistė. Ir pridūrė: „Mano asmeninė patirtis liudija, kad tokia veido forma yra nemažos dalies pedagogų“,.

Pasak E. Pelienės, kiekviena žmogaus veido dalis taip pat siunčia mums tam tikrą informaciją. Tačiau tai, ką galime sužinoti iš ausų, lūpų, antakių, skruostų, nosies ar smakro formos – papasakosime kitą kartą.

Taip pat skaitykite:

Veidotyros specialistė: veide atsispindi tikrasis jūsų „aš“ (I)

Veidotyros specialistė: kodėl kairė veido pusė skiriasi nuo dešinės? (II)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų