• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NAUDINGI PATARIMAI

REKLAMA

Šiųmetis pavasaris buvo palankus žolei augti, tačiau ne visose pievose ir ganyklose auga kokybiška žolė.

REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, kad sulauktume gero žolės derliaus? – to „Mūsų kraštas“ teiravosi agrarinių mokslų daktaro Jurgio CHLEVICKO.

REKLAMA

– Pirmoji pjūtis ar nuganymas šiemet davė didelį žolės derlių, tačiau šalia gerų derlingų pievų ir ganyklų visada atsiranda ir išretėjusių žolynų, kuriuose gerosios žolės yra išnykusios ir užsiveisę kiaulpienių, įvairiažolių ir piktžolių. Iš tokių žolynų jau pirmos žolės derlius buvo labai menkas. Todėl reikia skubiai tokias pievas, ganyklas atnaujinti, persėti.

Atsėjant pievas ar ganyklas, nereikia jų arti. Atsėjimus reikia daryti paviršiniu būdu. Jei piktžolės labai įsigalėjusios, reikėtų jas panaikinti nupurškiant herbicidais. Piktžolėms apmirus, po 10-12 dienų, pievos ar ganyklos paviršių labai negiliai (3-5 cm gyliu) reikėtų supurenti skutikais, kultivatoriais ar aštrius virbalus turinčiomis akėčiomis.

REKLAMA
REKLAMA

Paviršiaus supurenimas turi būti kartojamas keletą kartų įvairiomis kryptimis, kol paviršiuje susidarys bent 2-3 cm purus žemės sluoksnis. Į jį bus galima įsėti pievinių ganyklinių žolių mišinį (2-3 cm gyliu) ir gerai privoluoti.

Svarbu, kad įsėjamame pievinių-ganyklinių žolių mišinyje būtų bent 25-35 proc. dobilų, nes tokios pievos ir ganyklos jau pirmaisiais metais būtų derlingos ir nereikėtų naudoti daug azotinių trąšų.

Atsėjant negalima vėluoti – tai reikia padaryti per liepos mėnesį, kad įsėtos žolės iki rudens suspėtų sutvirtėti ir jas būtų galima rugsėjo mėnesį ganyti ar nupjauti.

Toks paviršinis pievų ir ganyklų atnaujinimo būdas palyginti yra pats pigiausias, nesunkiai atliekamas savo jėgomis, nereikalaujantis perarimo ir su tuo susijusių didelių žemės darbų.

Parengė Laima AGANAUSKIENĖ

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų