REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jūs sėdite prie vieno stalo su savo vadovu ir jam sakote, kad gavote geresnį darbo pasiūlymą, todėl už keleto savaičių paliksite bendrovę. Tai bus nemalonus pokalbis, o dar nemalonesniu jis taps tuomet, jei vadovas prašys pasilikti. Jis jums gali pasiūlyti didesnį atlyginimą arba paaukštinimą, tačiau kad ir koks viliojantis būtų pasiūlymas, karjeros ekspertai pataria senajame darbe nepasilikti, rašo „Forbes“.

Jūs sėdite prie vieno stalo su savo vadovu ir jam sakote, kad gavote geresnį darbo pasiūlymą, todėl už keleto savaičių paliksite bendrovę. Tai bus nemalonus pokalbis, o dar nemalonesniu jis taps tuomet, jei vadovas prašys pasilikti. Jis jums gali pasiūlyti didesnį atlyginimą arba paaukštinimą, tačiau kad ir koks viliojantis būtų pasiūlymas, karjeros ekspertai pataria senajame darbe nepasilikti, rašo „Forbes“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažnai pranešimas, kad darbuotojas po keleto savaičių paliks bendrovę, darbdaviams yra tarsi perspėjimo signalas, jog jie nebuvo tokie geri, kokie manė“, – sako Skipas Weismanas, lyderystės ir darbo santykių komunikacijos ekspertas.

REKLAMA

„Paaukštinimo pasiūlymas yra automatiška darbdavio reakcija“, – priduria Miriam Salpeter, bendrovės „Keppie Careers“ savininkė ir knygų apie karjerą autorė.

Darbdavys išgirdęs apie jūsų pasitraukimą iškart pradeda galvoti, kad be jūsų nebegalės išsiversti. Bendrovių galimybės dažnai priklauso nuo darbuotojų skaičiaus ir pareiškimas, jog nebedirbsite reiškia, jog visiems kitiems teks dirbti daugiau, kol bus rastas arba apmokytas naujas žmogus“ ,– sako M. Salpeter.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jums pasiūloma pasilikti, vadinasi, darbdavys mano, jog turite daug vertingų žinių, iš kurių nemažą dalį suteikė ir jis. Darbdaviui atrodo, kad į jus investuoti pinigai ir laikas dings iš įmonės, todėl jis stengiasi jus išlaikyti.

Duoda, kad vėliau atimtų

„Bernard Hodes Group“ žmogiškųjų išteklių vadovas Jimas Stroudas sako, kad pasilikti jums gali būti pasiūlyta ir todėl, kad darbdavys nori turėti daugiau laiko surasti jums pamainą. Darbdaviui apsimoka kurį laiką jums mokėti daugiau ir per tą laiką ieškoti kito darbuotojo, o ne kęsti jūsų išėjimo sukeltą betvarkę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad daugelis įmonių padidinto atlyginimo darbuotojams nevertina kaip ilgalaikių išlaidų. Juo labiau, kai paskelbus apie išėjimą jūsų patikimumas bendrovėje krenta, – sako J. Stroudas. – Didelė tikimybė, kad jus atleis iškart, kai tik ras pamainą. Galbūt tai skamba ciniškai, tačiau tokias istorijas esu girdėjęs ne iš vieno darbuotojo.“

Kiti specialistai pataria, kad vienas geriausių būdų išvengti kylančių problemų – neatskleisti, koks atlyginimas jums buvo pasiūlytas kitoje bendrovėje.

„Jei vadovui pasakysite, kokį atlyginimą jums žada kitur, šis gali pamanyti, kad atlyginimas yra vienintelė priežastis, dėl kurios norite palikti esamą bendrovę“, – sako karjeros specialistė Tina Nicolai. Atsakydamas į tai vadovas jums gali pasiūlyti didesnį atlyginimą, lankstesnį darbo grafiką ar paaukštinimą.

REKLAMA

„Nemanau, kad priimti paaukštinimą yra geriausias įmanomas sprendimas darbuotojui. O geriausias būdas išvengti kontrapasiūlymo yra pasakyti, kad su naujuoju darbdaviu sutarėte neatskleisti atlyginimo detalių ir kuo greičiau pradėti pokalbį apie tai, kaip prisidėsite prie jus pakeisiančių specialistų paieškos“, – sako M. Salpeter.

Nedeginkite tiltų

Bet jei atskleisite šią informaciją ir vadovas jums duos kontrapasiūlymą, tuomet turėsite pasverti visas galimas rizikas ir nuspręsti, kas geriausia jums. Tačiau, pasak specialistės, nors pasiūlymo sulaukti visuomet yra malonu, jis dažniausiai nėra vertas rizikos.

REKLAMA

„Geriausia tokiu atveju būtų atsakyti sau į klausimą, dėl kokios priežasties nusprendėte išeiti iš senojo darbo. Ar tai darėte tik dėl pinigų? Ko gero, be atlyginimo norėjote sulaukti naujų iššūkių, naujų galimybių, ar susipažinti su naujais kolegomis. O gal jūs keičiate darbovietę, nes norite dirbti tokioje srityje, kuri jums gerokai priimtinesnė. O pasiūlymo atsisakymas jus atitrauks nuo šių tikslų“, – pataria T. Nicolai.

Be to, priimti pasiūlymą gali būti neprotinga ir dėl to, kad tokiu būdu iškart sudeginsite du tiltus – viena organizacija vargu ar kada nors dar svarstys jūsų kandidatūrą, o senojoje būsite kvestionuojamas ir į jus bus žvelgiama su nepasitikėjimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Salpeter priduria, kad pasilikdamas galite ir padidinti darbdavio lūkesčius. „Dabar, kai jums bus mokama daugiau, didelė tikimybė, kad darbdavys iš jūsų tikėsis ir geresnių rezultatų. Kai kuriems žmonėms yra sunku toje pačioje darbo aplinkoje didinti darbo našumą. Kiek motyvuotas tam būtumėte jūs?“, – klausia specialistė.

Tiesa, jei mažas darbo užmokestis tebuvo vienintelė išėjimo iš darbo priežastis, pasiūlymą pasilikti galbūt ir vertėtų apsvarstyti.

Durimis trankytis nereikėtų

J. Stroudas mano, kad jei jūs nuspręsite pasilikti, visiškai nesvarbu kaip įmonėje dirbsite ateityje, į jus bus žiūrima įtariai. Kiti trūkumai: į jus gali žiūrėti ne kaip į lygiavertį komandos narį; atsidursite paaukštinimus galinčių gauti darbuotojų sąrašo apačioje, nes tokį neseniai gavote; bendrovė gailės lėšų jūsų kvalifikacijos kėlimui ir mokymams, nes bijos, kad bet kada galite išeiti.

REKLAMA

Tiesa, J. Stroudas pataria, kad, jei jau nusprendėte atsisakyti pakartotinio pasiūlymo iš darbdavio, tai turite padaryti mandagiai. „Niekada negali žinoti, kaip viskas susiklostys ateityje, netrankykite durimis, nes kada nors jums dar gali tekti čia grįžti. Arba galite nutikti taip, kad naujoji bendrovė ateityje taps jūsų klientu“, – sako jis.

Specialistas pataria pirmiausia padėkoti už pasiūlymą ir pasakyti, kad suprantate, jog jūsų išėjimas darbdaviui gali sukelti nemalonumų, todėl suteiksite informacijos apie kiekvieną projektą ties kuriuo dirbote. O praėjus savaitei po darbo dar padėkokite už viską ko dirbdamas bendrovėje išmokote.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų