REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kadaise tai buvo prabanga. Senovės Kinijoje tikėta, jog minkštos pagalvės siurbia energiją iš kūno, tad buvo gaminamos iš akmens, medžio, keramikos. Šiuolaikiniam žmogui tai sunkiai suvokiama. Juk pagalvė kiekvienam iš mūsų asocijuojasi su minkštumu ir jaukumu. Tačiau atėjus laikui įsigyti naują tenka pasukti galvą. 

Kadaise tai buvo prabanga. Senovės Kinijoje tikėta, jog minkštos pagalvės siurbia energiją iš kūno, tad buvo gaminamos iš akmens, medžio, keramikos. Šiuolaikiniam žmogui tai sunkiai suvokiama. Juk pagalvė kiekvienam iš mūsų asocijuojasi su minkštumu ir jaukumu. Tačiau atėjus laikui įsigyti naują tenka pasukti galvą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Namų jaukumui ir miego komfortui 

Kadaise jų gamybai naudoti akmenys. Dabar tokio „poilsio“ neįsivaizduojame. Šioms dienoms artimesnė istorija prasidėjo Europoje ir Jungtinėse Valstijose per pramonės revoliuciją. Didelėse tekstilės gamyklose pagalves imta gaminti masiškai. Kainos mažėjo, ir pagalvė ilgainiui tapo ne tik miego reikmeniu, bet ir namų dekoro elementu. Įvairiausių pagalvėlių savo namuose rastume turbūt kiekvienas. 

REKLAMA

Taigi, matome du pagrindinius tipus ir dvi paskirtis. Dekoratyvinės pagalvėlės puošia kambarius, suteikia namams jaukumo, pagyvina interjerą, leidžia paeksperimentuoti derinant spalvas. O miegui skirtos yra kiekvienos nakties poilsio dalis, pagrindas, kuriam patogumu mažai kas prilygsta. 

Tačiau skirtingos pagalvės turi savų ypatybių. Su jomis susipažinus tampa lengviau pasirinkti naują miego atributą. 

Bambukas 

Ieškote pagalvės, kurios antibakterinės savybės būtų itin stiprios? Pagalvė su bambuko pluoštu yra atspari dulkių erkutėms ir netgi slopina pelėsį. Jei esate linkę į alergijas, šis pasirinkimas tiesiai į dešimtuką. Bambuko pluoštas laidus orui, be to, patvarus. 

REKLAMA
REKLAMA

Randama bambukinių pagalvių su poliesterio kamuoliukų užpildu. Tai geras derinys. Kodėl? Todėl, kad toks užpildas ilgaamžis ir patogus – šiomis savybėmis jis lenkia poliesterio pluoštą. 

Šilkas 

Šilkas taip pat turi antialerginių ir antibakterinių savybių, tai anaiptol nėra dulkių erkučių „veisykla“. O ilgų plaukų savininkėms ir savininkams neabejotinai patiks, kad ant šilkinės pagalvės plaukai lieka tvarkingesni, tiek nesusivelia. O ir oda taip nesusiraukšlėja. Be to, šilkas nepasisavina drėgmės iš veido odos – ttai puiki žinia turintiems odos problemų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Linas 

Lino pluoštas vertinamas gausiau prakaituojančių žmonių. Laidus orui, veiksmingai sugeria drėgmę. Šis variantas tinkamas tiems, kurių oda jautri. Galima sakyti, nuostabus pasirinkimas vasarai, tačiau ir šaltuoju metų laiku nestokoja komforto. Beje, palyginti su medvilne, linas yra tvirtesnis. 

Natūralios plunksnos ir pūkai 

Vandens paukščių plunksnos ir pūkai – šią natūralią medžiagą drąsiai galima pavadinti tradicine. Ar verta pirkti gaminį su tokiu užpildu? Jeigu norite patogios ir ilgaamžės pagalvės, tuomet tikrai verta. O ieškantiems išskirtinio komforto rekomenduojamos vadinamosios trisluoksnės pagalvės: štai vidurinis užpildas iš europietiškų ančių pūkų bei plunksnų, itin tvirtas, o šoniniai sluoksniai – iš europietiškų žąsų plunksnų bei pūkų, suteikiančių malonų minkštumą. Taip gaunamas produktas, kuriam negailima liaupsių nei dėl tvirtumo, nei dėl patogumo. 

REKLAMA

Higieniška ir išties universalu – naudojama ištisus metus. 

ALOE VERA 

Jeigu nurodoma, kad pagalvė yra su alavijų ekstraktu (paplitęs įvardijimas „Aloe vera“), gaunami šie privalumai: gaivumas, laidumas orui, apsauga nuo bakterijų dauginimosi, tinkamumas alergiškiems žmonėms, taip pat žmonėms, kurių oda jautri. Tokia pagalvė džiugina purumu ir minkštumu. Svarbu paminėti, jog priežiūra lengva – skalbiant 60 laipsnių temperatūroje sunaikinamos bakterijos, dulkių erkutės. Miego aplinka ne tik jauki, bet ir švari. 

REKLAMA

OEKO-TEX® STANDARD 100 

Tikriausiai matėte ar girdėjote pavadinimą OEKO-TEX®. Tai kokybės standartas, reiškiantis, kad tekstilės gaminys yra patikrintas dėl kenksmingų medžiagų. Čia atsiranda du svarbūs aspektai – klientų pasitikėjimas ir produkto saugumas. 

Atliekant bandymus tiriama daug medžiagų, galinčių pakenkti sveikatai. Aktualu tai, kad daugeliu atvejų OEKO-TEX® kartelė yra aukštesnė už atskirų valstybių taikomus ir tarptautinius reikalavimus. Yra daug kriterijų, jų sąrašas bent kartą per metus atnaujinamas. Kriterijų sąrašu (katalogu) remiasi ir tyrimus atlieka nepriklausomi OEKO-TEX® partnerių institutai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TENCEL® 

TENCEL® pluoštą mėgsta nemažai gamintojų. Išgaunamas jis iš eukalipto medienos celiuliozės. Pabrėžiama, kad gamybos procesas yra tvarus. 

Kokia vieta tarp kitų medžiagų? Palyginti su medvilne, geriau sugeriama drėgmė. Minkščiau už šilką. Ir vėsiau už liną. Sugeriama drėgmė, reguliuojama temperatūra ir užtikrinama kuo geresnė higiena. Akcentuojamas ir paviršiaus švelnumas, minkštumas, draugiškumas odai. 

Veikiausiai pastebėjote, kad kelios teigiamos savybės dažnai dera kartu. Pavyzdžiui, lino pluoštas derinamas su TENCEL® ir gaminys dar atitinka OEKO-TEX® standartą. Vadinasi, įsigyjate visapusiškai gerą produktą, sukurtą siekiant aukščiausios kokybės. 

REKLAMA

Kur įsigyti? 

Kadaise prabanga – dabar būtinybė. O ir įsigyti visai paprasta. Pagalvių ir kitų patalynės dalių rasite adresu internete Tavosapnas.lt. Dabar, kai susipažinote su įvairių medžiagų ir žymėjimų ypatybėmis bei reikšmėmis, pasirinkti bus paprasčiau. Arba, kitaip tariant, sudėtingiau pasiklysti tarp skirtingų pavadinimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų